Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizuma industriālā parka projekta precizēšanas termiņš – 17.februāris; deputātos neizpratne, vai tiešām CFLA neparakstīs līgumu ar pašvaldību

Pagājušā gada novembra beigās būvdarbi Lizuma industriālā parka teritorijā izskatījās šādi. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas vainīgs un ko darīt, lai tiktu kliedētas bažas ar pašvaldības projekta “Ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei Lizumā” veiksmīgu virzību un finansiālo nodrošinājumu? Šim jautājumam vietējie deputāti pievērsās Gulbenes novada domes 27.janvāra sēdē, kurā lēma par pašvaldības šāgada budžetu.

Jau rakstījām, ka deputāts Normunds Audzišs (ZZS) aktualizēja – ir neziņa par to, kāpēc Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) neparaksta līgumu ar pašvaldību par šo projektu un kāpēc novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis neiesaistās personiskā komunikācijā ar CFLA. A.Caunītis teica – neredz nepieciešamību personiskai iesaistei. Publiskā informācija liecina, ka projektu “Ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei Lizumā” pašvaldība CFLA ir iesniegusi noteiktajā termiņa – līdz pagājušā gada 31.augustam.

Ir dota pēdējā jeb otrā iespēja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” sazinājās ar CFLA sabiedrisko attiecību speciālisti Ievu Lusti un uzdeva tiešus jautājumus par kavēšanos. Viņa paskaidroja: “CFLA Gulbenes novada pašvaldības projektu “Ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveide Lizumā” šā gada 17.janvārī ir apstiprinājusi ar nosacījumiem, proti, pašvaldībai projekta iesniegumā ir vēl jāprecizē atsevišķas detaļas, lai to varētu apstiprināt un slēgt līgumu par projekta īstenošanu. Ierobežotas atlases gadījumos projektu iesniegumu apstiprināšana ar nosacījumiem var būt divas reizes, un tā ir ierasta prakse projektu iesniegumu vērtēšanas procesā. CFLA Gulbenes novada pašvaldības projekta iesnieguma otrreizējo precizējumu iesniegšanai noteikusi termiņu līdz šā gada 17.februārim. Ņemot vērā, ka nav saņemts pašvaldības lūgums pēc papildu skaidrojumiem, pieņemam, ka šobrīd tiek precizēta nepieciešamā informācija projekta iesniegumā, un gaidāms, ka projekts varēs tikt apstiprināts pēc precizējumu iesniegšanas. CFLA nodrošina konsultatīvo atbalstu un aicina projekta iesniedzēju izmantot iespēju aktīvi konsultēties par nosacījumu izpildi.”

Deputāti ir bažīgi un neziņā

Jau pēc novada domes 27.janvāra sēdes “Dzirkstele” aptaujāja vairākus deputātus, un daudzi no viņiem pauda bažas par Lizuma industriālā parka projekta turpmāko likteni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Normunds Mazūrs (LA) sacīja: “Šobrīd par projekta īstenošanu tiek maksāts no pašvaldības budžeta naudas. Tā ir sāpe – par Lizumu. Vajag saprast, kas tur notiek, un vajag atrisināt! Īstenībā ir sarežģīta situācija. Tāda, kuru zina domes vadība. No mūsu puses, kad rakstīja projektu, viss bija izdarīts pareizi, korekti. Bet ir tāda sajūta, ka kāds jau ko mums negrib akceptēt, jo situācijas ir bijušas tādas, kas par to liecina. Prasa pašvaldībai paskaidrojumus, kad tie tiek korekti nosūtīti, atnāk atbilde, ka – tādus nevajadzēja. Par ko tad tas liecina?! A.Caunītim vajadzēja pašam iesaistīties, braukt un saprast, kur ir tas sāls.”

Arī deputāts Aivars Circens (LA) ir satraukts par šo situāciju. Viņš teica, ka Lizuma industriālā parka projekta būvdarbus pašvaldība pagaidām apmaksā no sava budžeta. Tādā veidā var tikt izlietota pašvaldības nauda līdz pat miljonam eiro un vairāk. “Bet vai ir garantijas, ka tā nauda nebūs izsviesta vējā un ka CFLA tomēr parakstīsies šā projekta sakarā?” vaicāja deputāts.

Tāpat Intars Liepiņš (JV) pauda – viņu uztrauc Lizuma industriālā parka projekta virzība. “Viss notiek saistībā ar būvnieku, bet ne saiknē ar CFLA,” sacīja I.Liepiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Fakti

* Projekts “Ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei Lizumā” paredz publiskās infrastruktūras un industriālo telpu izveidi ne mazāk kā 8000 kvadrātmetru platībā. Plānota piebraucamā ceļa 287 metru garumā pārbūve ar asfaltētu segumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* No Eiropas Reģionālās attīstības fonda šim projektam ir rezervēti 3,97 miljoni eiro.

* Pašvaldība līgumu par būvdarbu veikšanu Lizuma “Pinkās” ražošanas/noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei pagājušā gada augustā parakstīja ar SIA “P.M.G.” par 4 730 755,15 eiro bez PVN. Būvdarbi jāpabeidz 400 dienu laikā no līguma noslēgšanas dienas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Nav jau atkal pateikts, kas tie ir par precizējumiem, ko tur jāveic.
    Vēlreiz jājautā – vai pašvaldība varēja slēgt līgumu ar būvnieku pirms ir noslēgts līgums ar CFLA? Cerams, ka viss OK ar iepirkuma procedūru ar būvnieku. Ko tur augsti profesionālais attīstības nodaļas vadītājs ir skatījies pēc lēmuma saņemšanas ar nosacījumu, ja pašlaik lielākajam GND projektam ir reiz tādas problēmas noslēgt līgumu ar CFLA?

  2. lasot šādus rakstus, kļūst skaidrs, cik zemā līmenī ir Gulbenes pašvaldības deputātu kompetence, cik vāji strādā cilvēki, kas raksta projektus. Un kā paši sevi liela un slavē, bet galā čiks vien ir.

  3. un kas tad steidzināja uzsākt būvdarbus? Taču ne jau domes speciālisti! Ja zizlis ir tik zinošs, lai liek kārtis galdā.

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.