Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizumnieši vēlas zināt nākotnes redzējumu kādreiz nepabeigtajai bērnudārza ēkai

Foto: no privātā arhīva.

Lizumnieši ar Gulbenes novada pašvaldības palīdzību vēlas rast kopīgu risinājumu, ko darīt ar nepabeigto ēku, kura kādreiz tika celta bērnudārzam. Ēka degradē Lizuma pagasta ainavisko vidi, kā arī pamestā konstrukcija vilina jauniešus tur pulcēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lizuma vidusskolas attīstības biedrības vadītāja Marina Grīnberga “Dzirkstelei” stāsta, ka no iedzīvotājiem nāca iniciatīva par to, ka ar šo pamesto ēku kaut kas ir jādara.

“Saprotam, ka ar savāktajiem vairāk nekā 300 iedzīvotāju parakstiem šo problēmu nevar atrisināt, bet mēs vēlamies vērst pašvaldības uzmanību un saņemt atbildi par šo ēku, ko ar to varētu darīt – nojaukt, sakārtot, sakopt. Sāp arī par to, ka tagad nāk pavasaris un uz šo pamesto ēku dodas “tusēt” jaunieši. Protams, stāstām, ka to darīt nevajag, un informējam vecākus, bet, kur nedrīkst, tur viņus vilina. Varbūt, savācot parakstus, pašvaldība reaģēs. Daudziem ir bažas par šo ēku gan drošības apsvērumu dēļ, gan tā ir vidi degradējoša. Vizuāli ir ļoti nepievilcīga. Esam lūguši pašvaldību dot mums atbildi vai rast risinājumu. Savu lūgumu nosūtījām šonedēļ,” stāsta M.Grīnberga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Nu uzzināsiet, labāk miegs nāks?
  Tā ēka tur stāv gadus 40 un pēkšņi palika bīstama? Agrāk tur jaunieši nelīda? Un kāds sakars pašvaldībai ar jūsu pagasta ēku? Pagastvecis nevar izlemt? Tag jāmaina tādi darboņi nost!

  12
  8
 2. Aizmirsi,ka tagad viss ar novada ziņu? Ne mats nedrīkst nokrist bez atļaujas. Tāpat kā iestādēs vērtēšanas nauda pazudusi. Solīja decembra beigās,nu jau ir marta beigas. Vadībai jautā,tā nezin,ko vai kā atbildēt. Tādi mums tagad tie kungi un dāmas. Ka tik apmeklēt kādu burziņu un bildēties ,lai tiek internetā.

  12
 3. Kosmoss man saka, ka nākotnē ēka tiks nojaukta un utilizēta kā būvgruži par pa
  su Lizumiešu līdzekļiem.

 4. Ēka ir RU pilsoņu privātīpašums. Daudz neko pašvaldība tur nevar darīt, kā tikai paaugstinātu nodokli piemērot

 5. Lizuma pagasts ir vienos no bagātākajie mūsu novadā un novada budžetā sastāda vairāk kā 70% ienākumu. Ja visu naudu paturētu pagasta ietvarā un nebūtu jāinvestē Gulbenes attīstībā, lai Jums nav jāgrimst dubļos, Lizums to ēku nojauktu bez problēmām un teritoriju iekārtotu uz visiem 100%. Varbūt Gulbenei ir laiks pašai par sevi sākt rūpēties un pelnīt naudiņu! Vai arī Lizumam jākļūst par novada centru.

  22
  9
 6. Nu, nu, piebremzē! Lizumieši jau tā ir augstprātīgi. Kas notiks, ja te būs novada centrs? Bagātajam Lizumam nav naudas, lai pie internāta pāris grants kravas uzbērtu.Tur ceļš kā Sūnu ciemā, vienās bedrēs.Vēl skatu bojā Ozoliņa veikala apkārtne pretī pieturai, tur tāds bardaks. Tā kā viss nemaz nav ideāli!

  23
  1
 7. Uz tās ēkas jumta lien bērni,labi ka neviens nav nosities..tapat ari vietējie dzērāji tur tusē..vislabak jau būtu nojaukt to graustu..

  2
  2
 8. Piekrītu Misiņa kungam! Būs jaunas darba vietas un gulbenes novada kā tūrisma galamērķa attīstība.

 9. Lizums nekļūtu par novada centru- visi lielie Lizuma uzņēmumi būtu pirmie, kas būtu pret. Tā, ka komentārā jūtamā iedomība ir pilnīgi nevietā.

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.