Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Marina Nagle atteikusies no pašvaldības piedāvātā darba – vadīt Kalnienas un Stāmerienas kultūras namus

Marina Nagle vairs nav Kalnienas tautas nama vadītāja, viņa attiekusies no pašvaldības piedāvājuma vadīt abus – Kalniena un Stāmerienas – kultūras namus. Foto: no “Dzirksteles” arhīva

No 13.janvāra darba attiecības ar Gulbenes novada pašvaldību ir pārtraukusi Kalnienas tautas nama vadītāja Marina Nagle, kura Kalnienas ciemā kultūras darbā nostrādājusi kopumā 23 gadus.

Viņa pati apstiprina “Dzirkstelei”, ka ir nolēmusi nepieņemt novada kultūras centra piedāvājumu turpmāk vadīt struktūrvienību “Stāmerienas un Kalnienas tautas nams”.

Kā jau vēstīts, Stāmerienas tautas nama vadītāja Gaida Vīksniņa ir devusies pelnītā atpūtā. Pēc tam tika veikta kultūras dzīves reorganizācija pagastā. Ar novada domes 30.novembra sēdes lēmumu (8 deputātiem balsojot “par”) abi pagasta tautas nami ir apvienoti vienā struktūrvienībā, kura darbojas novada kultūras centra pārraudzībā. Toreiz pret šādu lēmumu balsoja trīs deputāti – Ainārs Brezinskis, Ivars Kupčs un Guna Pūcīte. Atturējās balsojumā Andis Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Novada domei bija tomēr jāņem vērā Kalnienas vietējās kopienas viedoklis.”
Ainārs Brezinskis

Joprojām A.Brezinskis “Dzirkstelei” pauž, ka Kalnienā vajadzēja veidot tādu pašu sporta un kultūras centru, kāds ir “Zīļuks” Beļavas pagasta Ozolkalnā. Viņš esot iedziļinājies situācijā vēl pamatīgāk, jo palūdza papildu informāciju no novada kultūras centra vadītājas Sarmītes Zdanovskas, ko arī saņēma. A.Brezinska viedoklis – novada domei bija tomēr jāņem vērā Kalnienas vietējās kopienas viedoklis.

“Dzirkstele” rakstīja, ka Kalnienas iedzīvotāji pauda – ir pret to, ka viņu tautas namam atņem vadītāju M.Nagli, tāpēc 15.novembrī vietējā biedrība “Kapo” ciema tautas namā sarīkoja vietējo iedzīvotāju tikšanos ar novada pašvaldības amatpersonām.

M.Nagle laikrakstam teic – turpmāk plāno darboties Kalnienā tieši saziņā ar turienes biedrību “Kapo”, kuras biedre viņa ir. Minētā biedrība raksturīga arī ar kultūras norišu organizēšanu ciemā.

“Šo vietu oficiāli vajadzēja paziņot kā domātu gan kultūrai, gan sportam, kur viens darbinieks atbild par visu.”
Guna Pūcīte

Savukārt G.Pūcīte “Dzirkstelei” saka – pašvaldības vēl neapstiprinātais šāgada budžets liek paskatīties uz šo situāciju kritiski. Un vienalga deputāte nav mainījusi domas, ka vajadzēja saglabāt abas kultūrvietas Stāmerienā kā atsevišķas vienības. Kalnienā turklāt šo vietu oficiāli vajadzēja paziņot kā domātu gan kultūrai, gan sportam, kur viens darbinieks atbild par visu, tajā skaitā pilda apkopēja pienākumus un saņem par visu kopumā “adekvātu, normālu algu”.

S.Zdanovska “Dzirksteli” informē – šobrīd ir vakanta struktūrvienības “Stāmerienas un Kalnienas tautas nams” vadītāja vieta. Līdz 24.janvārim ir izsludināta pretendentu pieteikšanās uz šo vakanci. Darbs tiek piedāvāts uz nenoteiktu laiku. Piedāvātais atalgojums ievērojami pārsniedz valstī noteiktās minimālās mēnešalgas apmēru.

S.Zdanovska apstiprina, ka no 30.decembra darba attiecības ar pašvaldību ir beigusi arī projektu vadītāja kultūras jomā Zeltīte Dūrīte.

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.
#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Tas liecina tikai par vienu, par pašvaldības attieksmi pret iedzīvotājiem. Šis ir nu jau kārtējais jautājums, kur vietvarai iedzīvotāju intereses pie vienas vietas. Vismaz šajā gadījumā 3 deputāti jautājumu skatījuši no iedzīvotāju vēlmju skatupunkta. Par to paldies. Pārējiem viņu vietējā politiskā karjera jau sāk iet uz grunti.

  48
  2
 2. Kāpēc eskalējiet situāciju un laikraksta reitingu celšanai nevariet šo cilvēku likt mierā? Ja visus, tad visus. Bezjēdzīgās recepšu lapas un reklāmlapas aizpildiet ar visu pašvaldības darbinieku aiziešanas/rotēšanas/atlaišanas stāstiem

  8
  20
 3. Tad nu mīļie, nākošajās vēlēšanās krietni vien jāpiedomā par ko balsot. Šis sasaukums savu attieksmi pret iedzīvotājiem ir parādījis!!!!

  42
 4. Noskatījos šodienas domes sēdi. Zini, deputāte Guna Pūcīte, es labprāt arī tevi atbrīvotu no deputāta amata pienākumu pildīšanas, kā jūs to izdarījāt ar Galgauskas pagasta pārvaldes vadītāju.

  44
 5. Piekrītu komentētājam čūska. Ne tikai Pūcīti, bet arī parējos klausīgos deputātus- balsotājus, kam gandrīz nevienā sēdē nav sava viedokļa, tikai paklausīga piekrišana. Bet sākt to domes staļļu mēšanu vajadzētu ar Sprudzāni – reti iedomīga un neiecietīga persona, kas iedomājas sevi par visa galvu.

  55
  0
 6. Gulbenes novada iedzīvotāji,sākam beidzot kaut ko darīt lietas labā!!!

  37
 7. Nu cik var putroties latviešu gramatikas pašos pamatos, vai tad skolā nemaz nav iets?!

  2
  5
 8. Bezmugurkaulnieks Caunītis atturējās? Kāds pārsteigums!😁

  21
 9. Interesanti. Tas labi, ka aizstāvam savējo. Bet gulbenieši laikam tik inerti, ka viņiem vienalga, ka pilsētā darbosies būvgružu apstrādes un glabāšanas vieta. Ko elpos bērni? Ja jau par sevi nesatraucieties. Vai tiešām nevajadzētu saliedēties, lai domnieki padomātu par savu vēlētāju veselību un labsajūtu? 25.01. sēdē nobalsoja par.

  15
  4
 10. Interesanti gan, vai tad šitādam pasākumam ar būvgružu pārstrādi nebija jārīko sabiedriskā apspriešana?

  16
  1
 11. Kamēr Sprudzāne plātīsies pa novada domi, tad nekas labāks nav gaidāms.
  Intrigas, intrigas un nekas cits.
  Kaut vai Keibenieces atbrīvošana… ko viņa sāka bļaut uz deputāta par publisku apspriešanu, un Caunītis centās viņu aizstāvēt.
  Labi, bet deputāta prasība bija pamatota un viņš izdarīja pareizi atsākot balsošanu. Nobalso un tad aizej ar S kundzi parunā. Jocīgi.
  Nevajag publiski, bet viņa varēja rakstiski iesniegt deputātam, kas tad tur ir.
  Nu ko tagad pati S vizināsies uz Galgausku un tērēs līdzekļus. CAUNĪTS jau teica ka darbs gulsies uz S pleciem.
  Ha, ha izskatās, ka tas viss ir saplānots…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.