Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Meklē būvnieku skatu platformas izveidei Lizumā

Projekta vizualizācija.

Līdz 24.maijam pašvaldība ir izsludinājusi tirgus izpēti, lai Lizuma varētu uzbūvēt koka platformas ar koka margām un elektrības pievadi – liecina pašvaldības publiskotā informācija. Šī ir pašu lizumniešu iniciatīva, pašvaldības līdzdalības budžetēšanas projekts, kam, pēc iniciatoru aplēsēm, vajadzēs apmēram 20 000 eiro. Paredzams, ka izvēlētais pakalpojuma sniedzējs šo uzdevumu paveiks 60 dienu laikā. Platformas izmēri – 8×4,20 metri. Margas augstums – 1,10 metri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka koka skatu platforma atradīsies dīķa malā. No platformas varēs redzēt dīķī ievietoto zīmi “Lizums” un tālāk skatiens tvers arī skulptūru “Tautumeita”. Ideja ar nosaukumu “Lizums uzrunā” paredz radīt sakoptu, publiski pieejamu, radošu un atvērtu sabiedrībai vietu, kas dos īpašu atpazīstamību Lizuma pagastam. Vārda “Lizums” burti tumšajā diennakts laikā būs izgaismoti.

Pašvaldība informē, ka tās ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre novērtējusi esošo situāciju un ieteikusi plānojumu, kā veiksmīgāk dīķa malas un dīķī esošo burtu kombinācija iekļautos ainaviskā teritorijā. Savukārt profesors, Mākslas akadēmijas metāla un dizaina katedras vadītājs Arvīds Enziņš palīdzējis mākslinieciski risināt vārda “Lizums” burtu izvietošanu dīķī.

Ar biedrības “Sateka” un biedrības “Lizuma Tautskola” kopdarbu pavasarī ir veikti priekšdarbi – sakopta un apzaļumota teritorija pie dīķa piegulošajā autobusu pieturā, veidota estētiski skaista apkārtne skulptūras “Tautumeita” apkārtnē. Dīķa mala tika atbrīvota no krūmiem, koku saknēm, kur savu artavu deva SIA “Rairu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka Lizuma vidusskolas attīstības biedrība 2020.gadā organizēja Lizuma skulptūras “Tautumeita” restaurācijas, skulptūras apkārtnes labiekārtošanas projektu, kurā nepieciešamos līdzekļus saziedoja vairāk nekā 200 vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Tak teica— projekts nav apstiprināts. Kā tad pēkšņi???

 2. Lizumā ir darbs un skatu tornis būs bet gulbenieši ar pliku pakaļu noskatās kā pilsēta izrakta.

  3
  5
 3. Intelekts =0!!! Steidzami nepieciesama psihes stabilizešanas programma.

 4. bus jauna vieta kur iedzrert

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.