Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Meklē projektētāju gājēju ietvei līdz Šķieneriem

GĀJĒJU IETVE no Gulbenes slimnīcas līdz Šķieneru Dzērves ielas gājēju ceļam ir plānota 2,50 metrus plata – gan gājējiem, gan riteņbraucējiem. Attēls: no Iepirkumu uzraudzības biroja interneta vietnes.

Līdz 23.janvārim Gulbenes novada pašvaldība ir izsludinājusi atklāto konkursu piedāvājumu iesniegšanai, lai izvēlētos būvprojekta izstrādātāju un autoruzraudzības veicēju gājēju celiņa izbūvei no Gulbenes līdz Šķieneriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija liecina, ka izraudzītajam pretendentam projektēšana būs jāveic 120 dienu laikā. Plānotais būvdarbu veikšanas termiņš ir 180 dienas.

Projektēšanas uzdevumā norādīts, ka gājēju celiņš atradīsies uz VSIA “Latvijas Valsts ceļi” piederošās zemes. Plānotais trases garums ir 2,45 kilometri. Gājēju celiņš paredzēts no pilsētas līdz Šķieneros pārbūvētajam Dzērves ielas gājēju celiņam. Paredzēts asfaltbetona segums.

Saistītajā projektā “Valsts vietējo autoceļu V424 Gulbene – Jaungulbene posma 0,00.–6,54.km un V425 Pievedceļš Stāķiem posma 0,00.–1,08.km pārbūve” gājēju celiņš projektēts 2,50 metru platumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” publiskotajos dokumentos redzams, ka uzņēmums 2024.gada janvārī plāno izsludināt būvdarbu iepirkumu minēto autoceļu sakārtošanai. Paredzētais finansējums ir 5 382 000 eiro.

Kā jau vēstīts, valsts uzņēmums ir atteicies šajā posmā būvēt arī gājēju ietvi, tāpēc to uzņēmusies paveikt pašvaldība. Gājēju ietves malās ir plānoti arī soliņi, atkritumu urnas. Ja pārbūves projektā tiks skartas inženierkomunikācijas, ir paredzēta to aizsardzība vai pārbūve, ja nepieciešams. Paredzēts apgaismojums Gulbenes pilsētas pusē – 2 laternas, lai izgaismotu gājēju pāreju.

Esošā situācija liecina, ka pilsētā gājēju celiņš šobrīd apraujas Gulbenes robežās aiz autobusu pieturvietas “Slimnīca”. Gājēju celiņš ar bruģakmens segumu atrodas brauktuves kreisajā pusē un ir 1,20 metru platumā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.