Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nepietiekama finansējuma dēļ “Rankas piens” piena piegādi skolām pārtrauks

Pircēji nav apmierināti par cenu kāpumu, bet pārtikas ražotāji augsto izmaksu dēļ spiesti paaugstināt piena produktu cenas. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ņemot vērā ražošanas procesa izmaksas un svaigpiena iepirkuma cenu sadārdzinājumu, Latvijā ražotu piena produktu cenas kāps. Situācija piena pārstrādes nozarē šobrīd nav tā labākā. To “Dzirkstelei” apliecina akciju sabiedrības “Rankas piens” valdes loceklis Aldis Spalviņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī nenoliedz, ka sagaidāms arī “Rankas piena” produkcijas cenu kāpums. “Nav variantu. Svaigpiena cena strauji ceļas – tas ir viennozīmīgi, un tā joprojām turpina celties un nav apstājusies, nākamais – energoizmaksas, tas ir, gāze, kurināmais, arī transports, līdz ar to arī palīgmateriālu citiem produktiem, kas saistīti ar ražošanu, cenas ceļas un diezgan ievērojami, tāpēc produktu pašizmaksa ir krietni augstāka. Mēs pa brīdim arī paceļam cenas, jo nav jau citas iespējas,” skaidro A.Spalviņš.

Interesējoties, kā uz cenu pieaugu reaģē pircējs, A.Spalviņš atbild: “Apjomā ir kritums – tas ir viennozīmīgi. Redzēs, kā viss notiks uz priekšu.”

Viņu šobrīd visvairāk satrauc programma “Skolas piens”, kura jau pastāv daudzus gadus un kuras mērķis ir sniegt ieguldījumu veselīga uztura paradumu veidošanā. ““Skolas pienam” no februāra esam spiesti rakstīt atteikumu sakarā ar to, ka “Skolas pienu” nefinansē kā līdz šim Zemkopības ministrija un LAD (Lauku atbalsta dienests – red.) tādā apjomā, kā tas būtu nepieciešams pēc šībrīža situācijas. Iespējams, ka bērni izglītības iestādēs paliks bez piena. Neviens jau īpašs labdaris nav. Domāju, ka problēma ir visiem piena pārstrādes uzņēmumiem. Brēka tika sacelta jau decembrī, reakcijas nav ne Zemkopības ministrijā, ne LAD kaut kā var iespaidot, līdz ar to mēs bijām spiesti uzrakstīt vēstules saviem sadarbības partneriem – skolām, kurām līdz šim piegādājām pienu, ka no februāra piena piegāde skolām tiks pārtraukta. Kopumā mēs piegādājām pienu 18 izglītības iestādēm, un tās ir ne tikai Gulbenes novadā,” stāsta A.Spalviņš.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. “Veselīgs” uzturs un piens ir joks, bet protams satrauc, ka vietējam uzņēmējam ir problēmas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.