Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nerod iespēju atbalstīt Gulbenes vīriešu volejbola komandu

Foto: “Unsplash.com”.

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kura notika 16.novembrī, deputāti tomēr nolēma finansiālo atbalstu Gulbenes vīriešu volejbola komandai nepiešķirt. Gala lēmums gan vēl tiks pieņemts Gulbenes novada domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes vīriešu volejbola komanda lūdza rast iespēju nomaksāt Gulbenes vīriešu volejbola komandas dalības maksu 1080 eiro 2022./2023.gada sezonai Entuziastu volejbola līgas 2.līgā.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pagājusī sezona mūsu Gulbenes vīriešu volejbola komandai nesa uzvaras laurus. Entuziastu volejbola līgā Gulbenes volejbolisti izcīnījuši čempionu titulu. Gulbenes komanda spēlēja vīriešu 3.līgā. Gulbenes komandā spēlē tikai Gulbenes un Gulbenes novada volejbola entuziasti, un šajā sezonā komandai ir dota iespēja startēt augstāk – 2.līgā.

Rezerves fonds ir izsmelts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Anatolijs Savickis komitejas sēdē klātesošos informēja, ka Gulbenes vīriešu volejbola komandas iesniegums tika saņemts un izskatīts sporta komisijā. Sporta komisijas ierosinājums ir nepiešķirt atbalstu Gulbenes vīriešu volejbola komandai galvenokārt divu iemeslu dēļ: rezerves fonds, kas ir piešķirts sporta komisijai, ir izsmelts, un kā otru iemeslu viņš min pašu deputātu vienā no iepriekšējām domes sēdēm nolemto, kas ir nākamā gada prioritātes. “Pieņēmām lēmumu atbalstīt bērnu un jauniešu sportu, basketbola komandu “Gulbenes Buki/BJSS” un rallija “Sarma” un minirallija “Gulbis” organizēšanu. Tās ir prioritārās lietas, ko atbalstām. Aicinu būt konsekventiem un pieturēties pie šīm prioritātēm nākamajā gadā, un tad skatīsimies, kas būs tālāk,” teica A.Savickis.

Gulbenes novada pašvaldības Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers ieskicēja situāciju par iepriekšējo periodu. “Ja nemaldos, tad 2020.gadā mēs piešķīrām finansējumu šai komandai no veterānu sporta, kas ir mūsu budžetā, tad uznāca “kovids” un viņi neizspēlēja to sezonu, bet izspēlēja to pagājušajā sezonā, jo dalības maksa jau bija samaksāta. Šajā sezonā Sporta pārvaldes budžetā šāds finansējums nebija paredzēts, un viņi rakstīja iesniegumu domei. Volejbola sezona ir sākusies, un viņi prasa finansējumu šai sezonai. Prasīja augusta beigās, septembra sākumā. Tur arī bija nesaprašana no mūsu puses, kāpēc prasa finansējumu pašā sezonas sākumā. Vajadzēja jau pavasarī, kad noslēdza iepriekšējo sezonu, ja bija izlēmuši spēlēt, uzreiz prasīt, tad varbūt arī rezerves fondā, kas tika pieminēts, būtu kaut kāda iespēja rast līdzekļus, bet rudenī, uz gada beigām nav nekādas iespējas,” skaidroja L.Krēmers.

Sporta infrastruktūra ir par brīvu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Ivars Kupčs centās vērst uzmanību uz to, ka šie volejbolisti tomēr pārstāv Gulbenes novadu un Gulbenes vārds izskan. “Transporta izdevumi, laiks, ko viņi velta, treniņi, lai var labi nostartēt – tas ir liels darbs. Neatbalstīt galīgi nemaz – ir traki!” teica I.Kupčs.

L.Krēmers informēja, ka spēles nenotiek Gulbenes novadā, bet gan Rīgā. “Protams, labi, ka popularizē Gulbenes vārdu, bet, ja mēs vēlamies popularizēt šo sporta veidu kā tādu, būtu labi, ja šīs sacensības notiktu arī šeit un mūsu vietējie iedzīvotāji varētu nākt un skatīties. Gribu piebilst, ka daļējs atbalsts no pašvaldības ir – viņi trenējas gan Gulbenes sporta centra zālē, gan arī Staru sporta zālē, un tas arī ir vērā ņemams atbalsts, sevišķi zinot situāciju ar elektrību un apkuri. Un par sporta zālēm, sporta bāzi nav jāmaksā,” teica L.Krēmers.

A.Savickis piebilda, ka Gulbenes novadā visiem sportistiem sporta infrastruktūra ir par brīvu. “Var izmantot visu infrastruktūru tie, kas vēlas sportot,” teica A.Savickis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Sporta pārvalde līdz 2023.gada 16.jūnijam izstrādās jaunus noteikumus par finansiālo atbalstu sportistiem un sporta organizācijām Gulbenes novadā. Jaunos noteikumus apstiprinās vietējie deputāti. Savukārt līdzšinējie (2020.gada 24.septembra) noteikumi ir zaudējuši spēku, par ko deputāti nobalsoja novada domes 29.septembra sēdē. Jaunu noteikumu izstrāde notiek pēc Sporta pārvaldes iniciatīvas un saskaņā ar pašvaldības sporta komisijas viedokli. Tika noteikts, ka 2023.gadā Gulbenes novada pašvaldības finansiālais atbalsts sportā tiek novirzīts prioritāri bērnu un jauniešu sportam, basketbola komandai “Gulbenes Buki/BJSS”, rallijam “Sarma” un minirallijam “Gulbis”.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Vīriešu volejbola komandai iesaku atteikties no Gulbenes vārda lietošanas.Elementāri

  15
  6
 2. Nu b*lin ja nevar €1080 sagrabināt priekš vaolejbola komandas, tad tas jau ir smieklīgi! Patiesībā gan jau nevis nevar, bet negrib. Jo viņi tāpat spēlēs ar Gulbenes nosaukumu, ja nespēlēs tad ne tikai nedosim naudu, bet liegsim iespēju trenēties!

  2
  7
 3. Pārdomām: Mūsu novadā atsevišķi smagus sporta veidus finansē pilnībā un klubam piešķir tūkstošus,lai gan tas nekādi “nepaiet”zem izvirzītajām prioritātēm. Tad arī rodas jautājums – kāpēc kādam piešķir tūkstošus savu dzelžu staipīšanai,bet šajā gadījumā – vīru volejbola komanda (ar novada vārdu priekšā) nav tiesīga saņemt finansējumu dalības maksas segšanai?
  Es kā privātpersona esmu gatava ziedot kaut tos pašus 10-20 eur,lai veči nosegtu šo maksu.Jo sen pierādījies-paļaujies tikai uz savējiem.Puiši-uztaisiet kāds postu soc.tīklos ar ziedojumu vākšanu un ticiet man – viss izdosies! Un atbalstu Gulbenes vārda noņemšanu no nosaukuma-ja nav,tad nav

  19
  2
 4. Atbilde Atim. Vai esi Atis vai Ata? Esmu gatava ziedot kaut tos …… Vienkārši smieklīgi.

  1
  4
 5. Privātpersona ir ar izskaņu -a, tātad nav literāri nepareizi teikt gatav-a….
  Ieteiktu pamācīties latviešu valodas pamatus,savādāk sēžot lietvežos un Kacos,pamatprasības aizmirstās!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.