Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nodošanai ekspluatācijā gatavo pašvaldībai piederošo ēku Lizuma “Pinkās”

Jau pavisam drīz. Būvdarbi pēc pašvaldības pasūtījuma ir jau pabeigti ražošanas ēkā ar biroju telpām, kas atrodas Lizuma “Pinkās”. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Nodošanai ekspluatācijā pavisam tuvu ir pēc Gulbenes novada pašvaldības pasūtījuma būvētā ražošanas/noliktavas ēka ar biroju telpām divos stāvos Lizuma “Pinkās” 7,6 tūkstošu kvadrātmetru platībā (būvē SIA “P.M.G.” par 4 987 686,77 eiro līgumcenu bez PVN). Darbiem bija jābūt pabeigtiem 3.februārī, kā to paredz ar būvnieku parakstītie līguma grozījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis “Dzirkstelei” apstiprina – objekts ekspluatācijā vēl nav nodots, bet dokumentu gatavošana un ievadīšana būvniecības informācijas sistēmā notiek.

Arī Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” apliecina – būvfirma ir atsūtījusi informāciju pa to, ka “Pinkās” būvdarbi pamatā ir pabeigti. A.Caunītis pats 9.februārī ir bijis izbraucis uz objektu un apskatījies. Redzējis, ka ir vēl nianses, kuras tiek pieslīpētas, bet lielos vilcienos būvdarbi esot galā. Taču pagaidām vēl neesot noteikts konkrēts datums, kad būvi oficiāli varēs pieņemt ekspluatācijā. Pirms tam esot jāsaņem virkne atzinumu no inspicējošajām iestādēm. A.Caunītis piebilst, ka siltumapgādē “Pinkās” viss esot sakārtots tā, lai katrs klients maksātu par atsevišķu uzskaiti gan ražošanas, gan biroja telpās. Neesot izslēgts, ka biroja telpām varētu būt apakšnomnieki, stāsta novada domes priekšsēdētājs.

A.Caunītis iepriekš “Dzirkstelei” jau paudis – uz novada domes 23.februāra sēdi tiks gatavoti lēmumprojekti par nākamās, jau trešās, izsoles rīkošanu četru telpu daļu nomai Lizuma “Pinkās”. Neesot nekādu ierobežojumu tam, cik reizes pēc kārtas pašvaldība var organizēt izsoles saviem nomas objektiem. Galvenais esot nonākt pie rezultāta. Tagad novada domes priekšsēdētājs piebilst – informāciju par telpu nomas izsoli Lizuma “Pinkās” pašvaldība ir nosūtījusi arī dronu ražotnei SIA “Edge Autonomy Riga”, kas nupat Mārupē pārcieta ugunsgrēku. “Varbūt izrādīs interesi. Kādreiz notiek dzīvē negaidīti pavērsieni. Var gadīties, ka sadarbība notiek ar kādu, kas sākotnēji to nav plānojis. Sākumā doma bija ar “Pinku” ēku atbalstīt to uzņēmējdarbību, kas Lizumā ir uz vietas un attīstās, tāpēc arī bija slēgtas vienošanās. Bija pamats uzskatīt, ka vietējie uzņēmumi piedalīsies nomas tiesību izsolē, bet, protams, viņi skatās uz visiem globālajiem notikumiem, uz prasībām, ir atbildīgi,” bilst A.Caunītis un saka, ka sekos līdzi arī vietējo uzņēmēju interesēm un vēlmēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pozitīvi ir tas, ka 7.februārī valdība atviegloja noteikumus par Eiropas Savienības naudu realizētajiem projektiem. Ieilgstot būvdarbiem un uzņēmējiem baidoties ieguldīt un tā radīt jaunas darbavietas, pašvaldību uzceltajos angāros vai cita veida infrastruktūrā solītā rosība izpalika. Nu iemītniekus celtajām un renovētajām telpām varēs meklēt vēl sešus gadus. Tātad līdz 2028.gadam Ministru kabinets ir pagarinājis arī uzņēmējiem sasniedzamo obligāto rādītāju termiņu, nomājot ražošanas/biroja telpas no pašvaldības.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.