Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pagaidām Gulbenē tomēr nebūvēs īres dzīvokļu māju

Dzīvojamais masīvs var attīstīties. Gulbenē tā saucamā bijušā lidlauka apvidū Nākotnes ielā jau ir nozīmīgs dzīvojamo māju masīvs, un tas ar laiku, visticamāk, pletīsies plašumā. Foto: Gatis Bogdanovs.

Kas noticis ar plānu Gulbenē celt namu vai namus ar īres dzīvokļiem? Šo jautājumu Gulbenes novada domes 27.oktobra sēdē aktualizēja deputāts Gunārs Ciglis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš teica: “Savā laikā spriedām. Pie tā novadā tiek strādāts vai netiek strādāts? Pašlaik, kā saprotu, valstī varēs pieteikties uz finansējumu lēto īres dzīvokļu ēku būvniecībai.”

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis sacīja – situācija vērtēta kopā ar SIA “Gulbenes Energo Serviss”. Ja ideju realizētu, tās īstenošanai piesaistītu minēto pašvaldības kapitālsabiedrību. Šis uzņēmums ir konsultējies par minēto tēmu, sacīja A.Caunītis. Zeme Gulbenē īres dzīvokļu nama vai namu būvniecībai esot izdalīta. Tas arī viss pagaidām. Secināts, ka Gulbenes novadam piemērotāks risinājums būtu sociālās mājas vai vismaz sociālo dzīvokļu izveide. “Māja, visticamāk, ne, bet dzīvokļi – noteikti,” sacīja A.Caunītis. Viņš arī piebilda, ka īres nami ir dārgi. Tas vietējiem iedzīvotājiem varētu būt neinteresanti.

Domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika piebilda: “26.oktobrī biju uz tikšanos, kur Ekonomikas ministrija kārtējo reizi prezentēja šos noteikumus (finansējuma piešķiršanai īres dzīvokļu namu būvniecībai – red.), kuros mūsu ierosinājumi nav ņemti vērā pilnīgi nekādi un izmaiņas uz labo pusi nav notikušas. Jo tie noteikumi virzās tālāk uz priekšu, jo kļūst smagnējāki un neizpildāmāki.” Tajā pašā laikā G.Švika uzsvēra, ka tomēr kaut kad tas droši vien būs jādara. Taču viņa runājusi ar citu pašvaldību pārstāvjiem, kuri arī pašlaik ir ļoti nogaidoši, jo noteikumi ir ļoti neizdevīgi. “Bet varbūt būs jauni noteikumi. Un pie cita ministrijas sastāva varbūt būs citādāk. Par to vēl tuvākajā laikā saņemsim informāciju,” sacīja G.Švika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Vienmēr atradīs atrunas kāpēc bedrē neko nevajag.

  16
  4
 2. Valsts lēma.ka īres dzīvokļu mājas ceļš tikai lielajās pašvaldības. Pie mums mazs iedzīvotāju skaits.

  8
  1
 3. Pie sitadiem sadardzinajumiem vajadzētu ar galvu domāt ko datat.Bij skaidrs ka nepavilksiet,bet no sākuma jāizmet ta nauda un ko tagad?kurš atbildēs? neviens ka vienmēr.

  20
  1
 4. Skatoties kāda īre būs. Iepriekš ja nemaldos bija izplānojuši celt īres dzīvokļus pa 450 EUR (komunālie+īre) .. Nez kur tādas algas maksā Gulbenē ??

  13
 5. Pareizi nav jau Stāmeriena kur var uz 30 gadiem aizņemties naudu kura nekad netiks atpelnīta. Pareizi dome pilda čekas norādījumus Gulbenē nedrīkst neko attīstīt vai būvēt tikai nodedzināt un nolīdzināt.

  9
  1
 6. Paskatieties kādas cenas īres dzīvokļiem Gulbenē,par 1 istabas dzīvokli prasa 900-150 eiro + komunālie,te Rīga?Kaut kāds sūda dzīvoklis,ko Jums students maksās?Atdod 400 eiro,ēst,degviela i viss?

  4
  6
 7. Atbilde X: students Tev nopirks dzīvokli,ko Tu te ņirdz?
  Tu jau lielais pircējs?Droši vien pats tā izīrē un glauni dzīvo suda gabals.

  2
  1
 8. Un kur tad solītais tirdzniecības centrs? Par to laikam arī solītāji jau aizmirsuši.

  12
 9. Interesanti. Kas tad īsti dzīvo/dzīvos šeit? Ja ir varianti Rīgā un citviet dzîvot mūsdienīgos apstākļos, kādēļ šeit? Skaidrs, tikai laika jautājums par Gulbenes novadu būs miestu vēstures kartēs. Mrs C viss vienalga.

 10. Un kur palika solītājs tirgus kā visās civilīzetas pilsētas a pie mums vis izmētāts pa visu miestu stadionā skvērā nu traki ko lai saka pie Betas stāv nosaluši tirgoņi pat nav kur rokas nomazgāt vasarā putekļi zvirbuļi paknāba

  7
  1
 11. Tirgu negrib pensionētie čekisti tie pamazām uz Kipru pārceļas

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.