Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pagaidām nav skaidrības par siltuma tarifu Gulbenē ziemā, visticamāk, tas palielināsies

Foto: Gatis Bogdanovs.

Paredzams, ka Gulbenes siltuma operators – SIA “Bioeninvest” – ar 1.oktobri klientiem piedāvās jaunu siltuma tarifu. Lai arī uzņēmuma mājaslapā ievietotā informācija liecina, ka siltums varētu kļūt par 5,69 procentiem lētāks, visticamāk, tā tomēr nenotiks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas mājaslapā lasāms, ka pagaidām tur vēl tiek izskatīts SIA “Bioeninvest” siltuma tarifa jaunas projekts un lēmums vēl nav pieņemts.

SIA “Bioeninvest” valdes loceklis Agris Libeks “Dzirkstelei” stāsta: “Siltuma tarifa samazinājums bija balstīts uz mūsu aprēķiniem, kurus iesniedzām Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai apstiprināšanai 28 martā. Saskaņā ar pielietojamo metodiku aprēķinos tika izmantota šķeldas cena, kas bija spēkā uz doto datumu. Diemžēl tirgus situācija pašlaik ir ļoti mainīga. Inflācijas, pieprasījuma un ģeopolitiskās situācijas rezultātā kurināmā izmaksas ir krasi pieaugušas. Jau maijā šķeldas cena bija divreiz augstāka, nekā uz to brīdi noteica spēkā esošais šķeldas iepirkuma līgums. Tikai pateicoties SIA “Bioeninvest” vadībai un mūsu sadarbības partneru elastībai, siltuma tarifus Gulbenes pilsētā pagājušajā apkures sezonā izdevās saglabāt. Pašlaik uzņēmums konkursa kārtībā ir noslēdzis līgumu par šķeldas piegādi nākamajam gadam un attiecīgās izmaiņas ir iesniegtas izskatīšanai regulatoram. Diemžēl pielīgtā cena, ņemot vērā tirgus situāciju, ir augstāka nekā pagājušajā gadā un līdz ar to varam paredzēt siltuma tarifa pieaugumu. Par cik – to uzzināsim, saņemot tarifa apstiprinājumu. Šķeldas cenas tirgus situāciju SIA “Bioeninvest” ietekmēt nevar. Uzņēmums dara visu, lai samazinātu citus izdevumus un līdz ar to klientu apkures izmaksu slogu.”

Šobrīd siltuma tarifs Gulbenē ir 55,71 eiro par megavatstundu bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenē vajadzība pēc centralizētas siltumapgādes ir sabalansētas ar siltuma ražošanas jaudu, ko nodrošina divi šķeldas katli katlumājā Nākotnes ielā 7, kā arī koģenerācijas stacija Miera ielā 17.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem SIA “Bioeninvest” ir 2008.gadā dibināts uzņēmums, tā pamatkapitālā ir 830 000 eiro. SIA “Bioeninvest” pieder uzņēmumam SIA “Enerģija 1”, bet patiesais labuma guvējs ir Andris Kļaviņš. SIA “Bioeninvest” kapitāldaļas ir ieķīlātas. Komercķīlas ņēmēja ir “Luminor Bank AS”. Nodrošinātā prasījuma summa ir 10 616 853,40 eiro. Komercķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles. Aizliegts atkārtoti ieķīlāt komercķīlas priekšmetu.

Pagājušā gadā SIA “Bioeninvest” apgrozījums bija 1 988 491 eiro. Uzņēmums strādāja ar peļņu, tajā bija 17 darbinieki.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.