Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pagaidām par industriālā parka būvdarbiem Lizumā maksā tikai no pašvaldības budžeta

Būvdarbi Lizuma “Pinkās” notiek. “Dzirkstele” to novēroja jau pagājušā gada beigās. Foto: Gatis Bogdanovs.

Bažas par Lizuma industriālā parka projekta virzību deputāts Normunds Audzišs (ZZS) publiski pauda Gulbenes novada domes 27.janvāra sēdē. Viņš, jau zinot atbildi, jautāja, vai ir parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vai nav bažas par to, ka līguma vēl nav, bet uzņēmējs (SIA “P.M.G.” – red.) savus darbus turpina? Cik es saprotu, mēs esam veikuši divus maksājumus par 300 000 eiro no sava budžeta. Tūlīt tuvojas nākamie 300 000 eiro (pašvaldības veicamais maksājums – red.). Man ir bažas, ka mēs savu budžetu vienkārši iztukšosim un savām iestādēm samazināsim iespēju realizēt ieceres un (ierobežosim – red.) arī funkcionalitāti. Cik es saprotu, šī naudiņa, ko mēs maksājam, kredītā nav paņemama. Ja mēs būsim samaksājuši 900 000 eiro, tad, kad apstiprinās kredītu, mēs vairāk viņu (šos 900 000 eiro – red.) nevaram dabūt atpakaļ. Tā būs aizejošā nauda tīri no mūsu budžeta,” teica A.Audzišs.

Pašvaldība spiesta maksāt, ja ne – būs sods

N.Audzišs vaicāja pašvaldības Grāmatvedības nodaļas vadītajai Aijai Kļaviņai, vai šie līdzekļi, kas šajā projektā jau ir un vēl tiks maksāti no pašvaldības budžeta, var ietekmēt kādu pašvaldības funkciju apdraudējumu vai izpildi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums ir jāpilda saistības pret uzņēmēju (SIA “P.M.G.” – red.),” atbildēja A.Kļaviņa. Viņa apstiprināja, ka N.Audziša nosauktās summas ir ņemtas no pašvaldības budžeta, taču, kā norādīja A.Kļaviņa, “ir jāmaksā”, jo pretējā gadījumā pašvaldībai nāktos maksāt vēl lielāku naudas sodu.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (LRA) piebilda, ka vilcināšanās varētu beigties pašvaldībai ar naudas sodu aptuveni 3000 eiro par katru nokavēto maksājuma dienu.

A.Kļaviņa skaidroja, ka viens maksājumu rēķins ir nokārtots jau pagājušajā gadā, otrs – šogad, kā arī no pašvaldības “budžeta transferiem” ir ieplānots maksāt vēl. Taču, kā uzsvēra A.Kļaviņa, no tā pašvaldības funkciju izpilde nekādi necietīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis pauda, ka maksājumi vienalga ir saistīti ar kredītu, kas pašvaldībai būs jāatmaksā.

Aģentūra prasa precizējumus, vēl neparaksta

Pašvaldības izpilddirektora vietas izpildītājs Jānis Barinskis skaidroja: “Līgums ar CFLA joprojām nav noslēgts, saņēmuši esam informāciju par vēl veicamajiem precizējumiem. Pie tiem strādājam. Plāns ir šomēnes iesniegt precizējumus. Redzēs, vai sanāks. Ir dažas nianses, pie kā jāpiestrādā, lai tiktu pie līguma.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis bilda: “Tās lietas, kas jāsakārto no mūsu puses, ir jāizdara.”

J.Barinskis norādīja, ka viss šis process norit ciešā sadarbībā ar CFLA. Informācija, kuru no pašvaldības pieprasa minētā aģentūra, esot vienā mirklī viena, bet otrā – jau cita. Tomēr J.Barinskis cer, ka tuvākajā laikā pašvaldība varēs parakstīt līgumu ar CFLA, līdz ar to visi nākamie maksājumi tiks veikti jau no projekta granta (neatmaksājamās) daļas.

Projekts sagatavots iepriekšējā sasaukumā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis šajā sakarā sacīja N.Audzišam, lai nosauc, kurš no darbiniekiem laikā, kad domi vadīja N.Audzišs, gatavoja dokumentus Lizuma industriālā parka projekta pieteikumam. Kā redzams, šis pieteikums nav bijis līdz galam korekti sagatavots.

N.Audzišs precīzu atbildi nesniedza. Viņš savukārt jautāja A.Caunītim, vai tas ir personīgi iesaistījies sarunās ar CFLA, cenšoties ātrāk sakārtot līguma parakstīšanu. “Es uzskatu, ka šis tiešām ir lielais jautājums. Tik liels projekts mūsu novadā nav bijis. Un tev kā priekšsēdētājam noteikti ir savs liels svars,” akcentēja N.Audzišs.

A.Caunītis atbildēja, ka pats personīgi ar CFLA nav komunicējis, jo neredz tam pamatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka pašvaldība līgumu par būvdarbu veikšanu Lizuma “Pinkās” ražošanas/noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei pagājušā gada augustā parakstīja ar SIA “P.M.G.” par 4 730 755,15 eiro bez PVN. Paredzēts, ka šis līgums tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem. Būvdarbi jāpabeidz 400 dienu laikā no līguma noslēgšanas dienas. Būvuzraudzību par 24 700 eiro bez PVN veic SIA “CMB”. Būvprojektu ražošanas/noliktavas ēkai ar biroja telpām Lizumā izstrādāja SIA “VVV Architecture” par 40 997,96 eiro bez PVN. Cenā iekļauta arī autoruzraudzības veikšana.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (17)

 1. Un ja CFLA neapstiprina, ko tad? Kur bija tā jāsteidzas slēgt līgumu, ja nav zināms, kur no kurienes nāks finansējums?

  11
 2. kā varēja slēgt līgumu ar uzņēmēju pirms parakstīts līgums ar CFLA, kā tas varēja notikt?

  17
 3. vai kāpostam nevajadzēs turpināt visu finansēt no savas kabatas, acīmredzot tas būtu taisnīgi, gadījumā ja nebūs līguma ar CFLA, iznāk ka Gulbenes novada budžets ir uzņēmies saistības, kāposta valdīšanas laikā, kurām nav seguma

  27
  1
 4. Tas ir fantastiski! Fiksais ziķeris no Lizuma savāra putru, liek uzcept projekta pieteikumu, bet… Netiek pats pie sprices, bikšu-krūšu kabatiņa paliek tukša un nākas nolaisties uz zemes.

  18
  2
 5. Audzišs baigais taisnības cīnītājs kā nav pie varas. Kad bija pie varas, tad gan viss bija vienalga, lienīte varēja izklaidēdies ka vien grib.

  23
  2
 6. Vai rakstu izlasījāt korekti – līgums tika parakstīts pagājušā gada augustā, kad N.Audzišs vairāk nebija, līgumu parakstīja A.Caunītis. Caunītim nav ne mazākās nojausmas kā vadīt procesus un tik visus iesāktos projektus nemaz nesaprot kā realizēt. Rezultāts – Caunītim jāatkāpjas kamēr novadā vēl visi projekti nav nostājušies un attīstību mums neredzēt, jo kabinetos sēdētāji abi neko nesaprot un nezin ko darīt galvenais bija iesēsties krēslos. Piekrītu – Caunītis, lai sedz no savas kabatas šo naudu!

  9
  13
 7. Šī “gudrā” koalīcija rullē. Savākušies lielākie gudrinieki, kuri zin ko un kā darīt – kā ātri un veiksmīgi nogremdēt novadu 😀

  8
  6
 8. Vai tad vispār fondu projektos var uzsākt būvdarbus pirms pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar CFLA??? Kaut ko nesaprotu. Jau dara darbus ar būvnieku, bet vēl nav līgums ar CFLA? To tak lietu administrē Barinska nodaļa, proti, saprecizē lietas, ko CFLA prasa, lai varētu noslēgt līgumu. Pilnīgi pareizi Andis visu pateica Audzišam.

  14
 9. Andim tur vispār nekam nav jāpieslēdzas, ko Tur atkal Audzišs beztēmā brauc virsū Andim? To darbu līdz līgumam izdara Attīstības nodaļa, Andim tik jāparaksta līgums pēc tam, kad CFLA iebildumi novērsti.

  15
  4
 10. Rakstā ir skaidri pateikts, ka CFLA joprojām nav gatava parakstīt līgumu ar Gulbenes novada pašvaldību par šo projektu. CFLA jautā informāciju no pašvaldības un saņem. Notiek komunikācija. Noteikti visā šajā ir zemūdens akmeņi, kurus neviens atklāti nenosauc vārdā. Visi ir cits par citu gurdāki un ceļ paniku. Bet vajag visam pieiet ar galvu un mierīgi.

 11. Cienītais Audzišs-Kāpost!
  Varbūt, ir pēdējais laiks aiziet ar godu, beidzot tēlot pārgudro!!
  Tikai ļoti vāji cilvēki piekopj uzbrukšanas metodi, lai aizstāvētos…
  Ja tev ir kaut mazliet kauns, tad atzīsti, ka neparakstītais līgums ir Tavas valdīšanas laikā neizdarītais.
  Nevis tagad taisi “padenes” Caunītim.
  Ja nespēj pieņemt sakāvi, tās ir tavas problēmas, bet tāpēc nevar ciest visa novada attīstība.
  Novadam ir reāli jāpaskatās uz attīstības iespējamiem virzieniem…un patreiz tas NAV par labu novada, nosacīti , centram.

  18
  5
 12. Ja jau tik pieklājīgi esat, tad atcerieties, ka Gulbenes novadu nekad nav vadījis nekāds kāposts. Varbūt savu daiļrunību, spilgtos epitetus paturiet pie sevis un dodiet labāk savu pozitīvo artavu novada attīstībai. Nemeklējiet vainu, tur, kur tās nav. Neviens no patreizējās vadības, kurš ir pie stūres, nav balts un pūkains.

  5
  10
 13. Saskarsmes,kultùras lìmenis mums nudien ir zems. Noźèlojami. Dzirkstelei jàsniec patiesa informàcija par samilzuso situàciju.

 14. Visai amizanta situācija. Pēc tik ilgiem gadiem pašvaldībā vajadzētu taču zināt finansējuma piesaistes kārtību. Tas līdzīgi kā gatavojot kafiju no sākuma taču uzvāra ūdeni un tikai tad lej krūzītē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.