Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība rod finansējumu Gulbīšu parka atjaunošanas iesākšanai

Vai zinām, cik gadu ir Gulbīšu parka bronzas gulbjiem? 48 gadi! Šo skulptūru autors ir tēlnieks Jānis Zariņš. Gulbīši ir tautā iemīļoti cauri laiku lokiem, arī pēc rekonstrukcijas gulbīšu skulptūras parkā tiks saglabātas. Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Pašvaldība izmantos tiesības ņemt tā saucamo prioritāro aizņēmumu. Šoreiz – Gulbenes Gulbīšu parka (Rīgas ielā 46 b) atjaunošanas 1.kārtas darbiem. Deputāti par to nobalsoja novada domes 28.septembra sēdē.

Aizņēmumu 886 761 eiro apmērā pašvaldība no Valsts kases ņems ilgtermiņā (ar Valsts kases noteikto procentu likmi) uz 30 gadiem. Pamatsummas atmaksa sāksies ar 2025.gada martu. Izņemt aizņēmumu pašvaldība plāno šogad un 2024.gadā.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis komentēja – prioritārais kredīts nosegs tikai daļu no izmaksām. Projekta realizācijā nepieciešams arī līdzfinansējums no pašvaldības budžeta. Šogad un 2024.gadā šī summa veidos 156 487,24 eiro. Projektu paredzēts īstenot līdz 2024.gada 31.decembrim.
Deputāts Intars Liepiņš interesējās, kuri no pašvaldības darbiniekiem būs atbildīgie par šo projektu. Pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane teica: “Ir vairāki cilvēki iesaistīti. Projekta uzraudzībā ir paredzēts iesaistīt vecāko projektu vadītāju Baibu Kalmani. Attiecībā uz būvniecības jautājumiem būs mums būvinženiere Andra Dunda. Nepieciešamības gadījumā konsultēsimies ar, manuprāt, vispieredzējušāko cilvēku mūsu pašvaldībā būvniecības jautājumos – domes priekšsēdētāja padomnieku Jāni Barinski. Un nepieciešamības gadījumā tur, kur ir saistība ar līguma menedžmentu, arī es pati piedalīšos kā iepirkuma jurists.”

Gulbīšu parka atjaunošana paredz veidot vienotu parka struktūru, nodrošinot vides pieejamību. Plānots: dārzs ar esošo strūklaku un jauno strūklaku; spēļu laukumi dažāda vecuma apmeklētājiem; Gaitnieku iela tiks saglabāta kā pilsētas daļas savienojošs īsceļš; sporta laukums; dzeramā ūdens krāns un sabiedriskās tualetes; soliņš ar elektrības uzlādes iespēju; garā pastaigu taka; suņu pastaigu ierobežota vieta; brīvdabas skatuve; mākslīgais apgaismojums; vienota dizaina soliņi un atkritumu urnas.

Pašvaldība sakarā ar Gulbīšu parka atjaunošanas ideju ir noslēgusi vai plāno noslēgt vairākus līgumus: ar SIA “DJA” par būvprojekta izstrādi (līgumcena – 63 924,30 eiro ar PVN) un autoruzraudzību (līgumcena 7010,74 eiro ar PVN); par parka atjaunošanas 1.kārtas darbiem – ar SIA “ĢL Konsultants” (līgumcena – 1 545 170 eiro ar PVN); par būvuzraudzību ar SIA “Sistēmeksperts” (līgumcena – 9583,20 eiro ar PVN).
A.Caunītis atgādināja, ka pašvaldība līdz šim jau vairākos objektos ir izmantojusi tiesības no Valsts kases ņemt tā saucamo prioritāro aizdevumu. Tas attiecas uz Skolas ielas infrastruktūras pārbūvi Gulbenē, uz Gulbenes mūzikas skolas siltināšanu, specializētās tehnikas iegādei pilsētas labiekārtošanas iestādei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Štampa projekts, kad nesaproti, kurā pilsētā atrodies? Un kā ar kokiem? Katru gadu saprātīgi ļaudis arvien vairāk novērtē lielo koku atdevi cilvēkam. Rotaļu laukumos bērni cepsies saulē vai kā? Tak sekojiet klimata izmaiņām! Koriģējiet. Citur pārstāda kokus, saudzē, kopj. Ņemiet pozitīvu piemēru, nevis kā parasti skrieniet pakaļ tam, kas pasaulē jau atzīts par nederīgu. Gulbene paliks zaļa pilsēta?

  18
  6
 2. Nu beidzot, bet..
  -kā ar ūdensvada ielas graustu
  -vai tualetes ziemā būs pieejamas
  -vai parks paliks iegrimis mitrumā kā līdz šim
  -ko darīsim ar “tālavas taurētajiem” kuri pūš plastmasas grādīgo pudelēs.

  16
  2
 3. Anonīmam, Annai, projektētājiem, maksātājiem, atbalstītājiem. Vai varētu pateikt, kas jaunajā projektā jums patīk? Tas, ka jaunais jūsuprāt vienmēr ir labāks kā vecais? Un pasaules inteliģence ir stulba, jo ir par dabisko, pārbaudītām vērtībām? Kāda no pilsētas strūklakām būs bērniem draudzīga? Kāds betona laukumiņš mācīs bērniem dabas vērtību? Vai arī taisnie, gludie celiņi un garlaicīgais ģeometriskums jūs sajūsmina?

  7
  7
 4. VoVa ziemā gar graustu iet uz tualeti, tualete izrādās aizslēgta. Tā kā daži stipri pūš plastmasas grādīgo pudelēs, VoVam paliek mitras kājas. VoVa saprot, “tālavas taurētāji” pie kāju mitruma nav vainojami, strūkla par vāju. VoVa ilgu pārdomu rezultātā secina- parks ir iegrimis mitrumā! VoVa atviegloti nopūšas, parku jau mēs izcelsim no mitruma, ar taurētājiem gan būtu ķēpa…… 🙂

  3
  3
 5. Balsojam! Betons un Pump trak atpūtas parkā vai ainava, kas bildē pie raksta! Te lūdzu par bildi.

 6. Turu īkšķus, lai nesanāk kārtējā skolas iela vai bērzu skola, kura nevar un nevar pabeigt…

 7. Vai pašvaldībai, deputātiem nevajadzētu izvērtēt, vai Dzirkstelei atļaut izmantot Gulbenes novada laikraksta nosaukumu. Raksti, kas gulbeniešos izraisa plašu rezonansi, ir daudz komentāru, tiek nolikti t.s.arhīvā. Runa ir gandrīz par miljonu gulbeniešu naudas. Un- pat diena nav pagājusi, raksts “novākts”. Daudz uzņēmējiem vai pietuvinātajām personām netīkamu komentāru? Mediju ētika ievērota? Kas ir lobijs parka pārbūvei?

  4
  2
 8. Pašvaldībai nav nekāda sakara ar Dzirksteli. Viņiem savs “laikraksts”. Un nekas netiek likts arhīvā. Jāmācās lietot internetu. Jaunākās ziņas vienmēr būs augšā, bet vecākās visu laiku redzamas, nospiežot attiecīgo rubriku.

  2
  3
 9. Dzirksteli rotā uzraksts, kā tas ir vienīgais Gulbenes novada laikraksts. Ja kāds nezin nosaukumu, inetā var atrast kā Gulbenes laikrakstu. Vai jau ir savadāk? Un es vēlos, lai kāds nosaka, kur tiek izmantota atsauce uz piederību Gulbenei. Un aktuālos rakstus visu laiku “noliek” t.s
  rubrikā, jeb tālāk, gluži kā arhīvā, lai beidzas nepatīkamu viedokļu ievietošana komentāros. Vai tā ir lobēšana vai kas nopietnāks?

 10. Mums jau Gulbenē egle ir no drātīm kuru atkal slies augšā arī projekts.Nu šis būs noteikti tāds pats.Skolas rajons arī projekts jau 3 gadus.Ne gala ne malas.Tīrākā naudas atmazgāšanā pieriebies.Kad Spārītes parku savedīs kārtībā Kur nepilngadīgi dzeras vakaros 11-14gadi.Gulbene kas te notiek….

  5
  0
 11. Suņu pastaigu laukums jau tajā vietā bija, neviens to neizmantoja. Nopietni, atkal uz tā paša grābekļa un vēl iežogotu!!!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.