Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībai būs jāinformē VARAM par četru padomju un nacistisko režīmu slavinošu pieminekļu demontāžas termiņu (labots)

Stāmerienas pagastā demontēs piemiņas plāksni sarkanajiem partizāniem Imantam Sudmalim un Maldim Skrejam, kas atrodas Brīvības ielā 29 pie bijušajām Vārgaļa dzirnavām. Foto: Gatis Bogdanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībām būs jāinformē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) par padomju un nacistisko režīmu slavinošu pieminekļu demontāžas termiņu, 14.jūlijā preses konferencē pēc valdības sēdes informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Toms Artūrs Plešs (AP).

Viņš norādīja, ka VARAM vērsīsies pie visām pašvaldībām, kurās ir identificēti padomju un nacistisko režīmu slavinošu pieminekļi, un tām būs jāiesniedz konkrēts laika termiņš, līdz kuram tās plāno šos pieminekļus demontēt.

“Mēs kontrolēsim to, kā pašvaldības ievēros likumu, kā mēs to darām vienmēr ministrijas uzraudzības ietvaros,” sacīja ministrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novadā būs jādemontē pieminekļi Druvienas pagastā – vieta, kur kritis Padomju armijas majors Pēteris Jakovenko apmēram 100 m uz dienvidaustrumiem no “Mežkleivu 2” dzīvojamās ēkas, autoceļa Ranka-Druviena (V4370) ziemeļaustrumu malā, Beļavas pagastā – vieta, kur 1943.gada 18.jūlijā kritis Ziemeļlatvijas partizānu vienības komandieris Voldemārs Ezernieks (1905-1943) un četri partizāni Letēs, starp Ezera un Bērzu ielu, piemiņas akmens milicijas darbinieka A. Līduma nošaušanas vietā Beļavas pagastā pie “Ābeltiņiem”, autoceļa Smiltene–Gulbene (P27) ziemeļaustrumu pusē un Stāmerienas pagastā – piemiņas plāksne sarkanajiem partizāniem Imantam Sudmalim un Maldim Skrejam Stāmerienā, Brīvības ielā 29, pie bijušajām Vārgaļa dzirnavām.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras priekšmetu aprites daļas vadītājs Jānis Asaris skaidroja, ka pieminekļu demontāžai droši vien būšot finansiāls atbalsts pašvaldībām, taču tā apjomu pašlaik nevarot pateikt, jo par to vēl nav lemts.

Viņš piebilda, ka demontējamo padomju un nacistisko režīmu slavinošu pieminekļu skaits ir daudz lielāks, nekā patlaban iekļauts sarakstā. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde kopā ar Latvijas Okupācijas muzeju un biedrību “Latvijas Mākslinieku savienība” ir izvērtējusi 162 objektus, taču tā esot tikai daļa no līdz šim apzinātajām padomju un nacistisko režīmu slavinošajām piemiņas vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA

“”Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.