Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pavasarī Gulbenē sāks pārbūvēt Gulbīšu parku

foto: no “Dzirksteles” arhīva

Būvniecība Gulbenes Gulbīšu parkā sāksies marta beigās, pārbūves laikā daļa parka būs slēgta publiskai apmeklēšanai – informē pašvaldība.

Projekts paredz saglabāt iedzīvotāju iemīļotās, tēlnieka Jāņa Zariņa veidotās bronzas gulbju skulptūras, kurām ir jau 49 gadi. Plānots: dārzs ar esošo strūklaku un jauno strūklaku; spēļu laukumi dažāda vecuma apmeklētājiem; Gaitnieku iela tiks saglabāta kā pilsētas daļas savienojošs īsceļš; sporta laukums; dzeramā ūdens krāns un sabiedriskās tualetes; soliņš ar elektrības uzlādes iespēju; garā pastaigu taka; suņu pastaigu ierobežota vieta; brīvdabas skatuve; mākslīgais apgaismojums; vienota dizaina soliņi un atkritumu urnas. Gulbīšu parka atjaunošana paredz veidot vienotu parka struktūru, nodrošinot vides pieejamību.

Jau rakstījām, ka pašvaldība sakarā ar Gulbīšu parka atjaunošanas ideju ir noslēgusi vai plāno noslēgt vairākus līgumus: ar SIA “DJA” par būvprojekta izstrādi (līgumcena – 63 924,30 eiro ar PVN) un autoruzraudzību (līgumcena 7010,74 eiro ar PVN); par parka atjaunošanas 1.kārtas darbiem – ar SIA “ĢL Konsultants” (līgumcena – 1 545 170 eiro ar PVN); par būvuzraudzību ar SIA “Sistēmeksperts” (līgumcena – 9583,20 eiro ar PVN).

SIA “ĢL Konsultants” ir 2009.gadā dibināts Rīgas uzņēmums, kas pieder Ģirtam Letiņam (51 procenti), Uldim Putānam (20%) un Gintam Āboliņam (29 procenti), kuram ir vārda un uzvārda sakritība ar Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāju, taču šis ir pavisam cits cilvēks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (21)

 1. Paldies par info. Bet ar bērniem saistīto samazina, kur tik var. Pilsētas vienā galā būvgružu apstrāde, turpat netālu par 1,3 miljoniem renovētais parks. Būs veselīgi un sprigani bērneļi kas pa to parku dzīvosies? Vai tik vējš svilpos?

  16
  9
 2. Nu vai tā bilde nav skaista tāpat, ko? Sataisiet celiņus, kopiet, un miers mājās. Ka tik nesanāk monstrs par miljoniem.

  32
  6
 3. Kas tie par kosmosa cipariem????? Pa tādu naudu var pusi pilsētas savest kārtībā.

  28
  2
 4. Jautājums ļoti aktuāls: remonta laikā,kur varēs rotaļāties bērni? Vai tā parka daļa,kur atrodas bērnu rotaļlaukums būs pieejama? Ņemot vērā,ka jau tā nav kur spēlēties šis ir diezgan aktuāli.

  4
  2
 5. Nav tik traki. Pie skolas ir rotaļu laukums, aiz Maximas ir un daudzdzīvokļu māju masīvos arī ir.

 6. Izskatās pēc dzīrēm mēra laikā! 1 625 687 eiro….. Nu nopērciet 20 soliņus, urnas, labiekārtošana uzstādīs. Cik tas izmaksās? Maksimums kādi pieci tūkstoši. Nu atjaunojiet kādu celiņu, sakopiet teritoriju u.t.t. Lai izmaksas būtu kopā kaut vai 16 256 eiro. Kāda velna pēc, ja bļauj, ka naudas nav, visu samazina, mēs izdevumus palielinām desmitkārtīgi?!

  25
 7. Es domāju,ka to parka naudu vajag aizdot (uz normāliem procentiem) Gulbenes iedzīvotājiem, lai varētu nosiltināt mājas. Apkures maksa nenormāla un kopskats neatpaliek no sūnu ciema.Beidzot domājiet par cilvēkiem!

  9
  3
 8. Grib iegūt grantu pašvaldība.tanī pat laikā.bankas procenti ir nebijuši lieli.To pat projektu realizējot citreiz bez granta un ar zemiem procentiem iegūtu vairāk.

 9. Emzes parkā realizētais projek nolaists.nekopts.nevajadzīgs.

  18
 10. Un vispār. Kārtīgs saimnieks, ja naudiņas nav, pie tam divi kaimiņi jau gandrīz bankrotējuši, piemēram, nemaina mājai durvis, bet salabo, nokrāso vecās un tās savu funkciju pildīs. Daudzas pašvaldības iet uz grunti, arī Balvi. Mūsējie arī jau čīkst, ka naudas nav, pat bērniem visu griež nost. Un te vairāk par pusotru miljonu parciņā liks! Kā nav kauns vēlētāju priekšā! 2023.gadā jau bijām pāri 30 milj.parādos, pie ieņēmumiem 40 milj……….

  18
 11. Balvi nekad mūžā nenogrims,viņu sauklis- mēs savai pilsētai,šie tikai pucē,un uzskaistina savus Balvus.

  7
  3
 12. Žēl, ka manu komentāru iespējams izdzēsa, jautājums vēlreiz, ja skatuve paredzēta tāda kā internetā atrodamajā projektā, kā baltas buras ..nu izskatās jau labi, bet kur noslēps lietus laikā aparatūru? Vai tās nebūs papildus izmaksas. ja katru reizi nomās teltis lai nesalītu viss.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.