Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pirks zemi blakus rekonstruētajai Spārītes parka daļai Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Visticamāk, vietējie deputāti Gulbenes novada domes 30.novembra sēdē nobalsos par 1276 kvadrātmetru zemes pirkšanu Gulbenē, Blaumaņa ielā 29C. Zeme atrodas cieši blakus pašvaldībai piederošā Spārītes parka rekonstruētajai daļai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zeme, kuru plānots iegādāties pašvaldības īpašumā, ir nepieciešama parka apkārtējās teritorijas labiekārtošanai, piemēram, stāvlaukuma izveidei. Šobrīd šī zeme aizaug ar zāli, uz tās atrodas transportlīdzekļu riepas un sagruvusi palīgēka, kas nav reģistrēta Valsts zemes dienesta Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.

Konceptuāli deputātu daļa šā īpašuma iegādāšanos ir akceptējuši, piedaloties 22.novembra tautsaimniecības un attīstības komitejas sēdē.

Paredzams, ka deputāti balsos par to, lai pašvaldība iegādātos minēto zemes īpašumu par pašvaldības 2024.gada budžeta naudu, taču pirkums varētu notikt tikai par sertificēta vērtētāja noteikto tirgus cenu. Ir zināms, ka šīs zemes platības kadastrālā vērtība ir 2909 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komitejas sēdē pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš norādīja: “Piekļūšana īpašumam ir pa Spārītes parka celiņu.” Pašvaldības zemes īpašums ar nosaukumu “Blaumaņa iela “Spārītes parks”” sastāv no zemes vienības 34,9452 hektāru platībā.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Paga, paga, paga!
  Kā tad paliek ar izsoli?
  Parasts cilvēks pat īrēt zemesgabalu no pašvaldības nevar bez īres tiesību izsoles!!!

  11
  1
 2. Kāda j.ja pēc tur vajag stāvlaukumu. Katru dienu eju tur staigāt ne reizi neesmu redzējusi jau esošajā mašīnas… Un tieši tagad, kad ar līdzekļiem ir švaki…

  15
 3. Vai Ozolu ielas stāvlaukums,kurš netiek izmantots,jo sen atpakaļ bija paredēts tur būvēt tiesas ēku,kas vairs nav aktuāli,
  nepieder domei?

  8
  1
 4. Tā jau ir,ir jātaupa bet deputāti atkal tikai uz šķērdēšanu un spēlē ar nodokļu maksātāju naudu.
  Gulbenieši aizies pastaigāties tāpat,ja gribēs,nevajag stāvlaukumu atkal ar lieliem izdevumiem un projektiem.
  Laucenieki un viesi-noliks mašīnu pilsētā un izstaigās parku tāpat.
  Vai viss ir jāpieķēza ar betonu?
  Barons tak ar staigāja pa zemes celiņiem.

  20
 5. Ļoti labi. Kad Spārītes parkā notika pilsētas svētku pasākums, tad atstātās mašīnu rindas aizsniedzās teju līdz Spārītes riepu servisam, jo tajā mazajā placītī pie parka varēja max 10 mašīnas noparkot.

  4
  11
 6. Šajā vietā max stāv 3 mašīnas. Pilsētas svētkos visās vietās, kur bija pasākumi, nevarēja novietot mašīnu. Un nav jau zināms, kad Spārītes parkā būs nākamais pasākums!

  7
  2
 7. Blaumaņa iela ir tranzītiela, kur brauc fūres. Ja sabāž savus vāģus līdz Gulbenes zīmei abās pusēs, tad bīstami izbraukt gan ielu, gan nepārredzami ir arī tiem, kuri vēlas izbraukt no mājām. Šķiet, ka bļāvēji nepatīk,negribu dzīvo Nāčas vai Skolas dzīvokļos un parku sasniedz nokāpjot pa trepēm.

  3
  8
 8. Labāk biežāk būtu nopļāvusi zāli tas izmaksātu lētāk un uz svētkiem var mašīnas likt ozolu ielas stāvlaukumā tapat stav tukšs vienigais tur balkus liek musarus .tad jau pie pils arī taisīt stāvlaukumu lai reizi gadā novietotu mašīnas. Kārtējā naudas,izmešana.

  8
  1
 9. Savukārt es tur eju 1-2 reizes mēnesī un ikreiz Blaumaņa ielas puses stāvlaukumiņā redzu 1-3 noparkotus transportlīdzekļus. Ozolu ielas stāvlaukumā gan nav gadījies redzēt nevienu….

  3
  1
 10. Novada vadītāji Jūs kādreiz domājat ko pērkat un kāpēc?Kāds būs ieguvums no pirkuma ?Jums ir laukums Ozolu ielā sakārtojiet esošo. Savediet kārtībā taku no Ozolu ielas puses .Ozolu ielas laukumu varēs izmantot gan kultūras centa vajadzībām ,gan tirgus dienām,gan parka apskatei.Lokācija apskatot parku noteikti ir izdevīgāka šādā variantā.

  11
 11. Labāk būtu nopirkuši centrā gulbīšu parka graustu un nojaukuši. Tur būtu labas stāvvieta centrā.

  4
  2
 12. Nedari – slikti. Dari – arī slikti. Tas, mīļie, tikai tādēļ, ka nav vīzijas, kādu gribam redzēt Gulbeni pēc gadiem 10, 20 un vēlāk. Dubajai tukšā tuksnesī bija vīzija, tā gāja uz to un sasniedza! Mēs nebūsim Dubaja, jo pilsēta jau ir saprojektēta un uzbūvēta ar daudziem defektiem. Bet mēs varētu beidzot izstrādāt vīziju, kā ko var
  izlabot, un ko vēlamies īstenot tālāk. Un tad ar max spēkiem uz to iet un īstenot! Kā jums patīk šāds priekšlikums?

  3
  4
 13. tiešām, kas notiek ar Spārītes parku no Ozolu ielas puses? tak vienreiz kautko izdariet līdz galam!

 14. Ozolu ielas laukumu aizbarikādēja, jo blakus mājām traucēja jaunieši, kuri tur tusējās pa naktīm. Bija ntās sūdzības par traucējumiem. Tas, ka jūs tajā parkā kāju nesperat, vai aizbraucat 1x gadā, nenozīmē ka visi dara tāpat. Piemēram kāzas. Vairākas reizes ir nācies nolikt auto ielas malā, jo visu kāzinieku mašīnas tagadējā stāvlaukumā neietilpst. Spārītes parkā dažādi pasākumi tiek rīkoti. Ja jūs tos neapmeklējat, nenozīmē, ka citi to nedara. Nepiesaucat nodokļu maksātājus, ne jūs vienīgie nodokļus maksājat, arī es to daru un visi pārējie, kuri ir par lielāku stāvlaukumu. Atradušies visuma centri.

  1
  4
 15. Te kaut kas rakstīja par vīzijām. Man tāda sajūta,ka deputāti ar tām vien dzīvo .Un katru dienu savu…. Vīzijas ir. Konsekvences nav. Stāvlaukums patiešām ir vajadzīgs. Tikai man nav ticības,ka tas tiks uzcelts. Jo vienā vietā iesāk,otrā vietā tajā pašā laikā nepabeidz. Beigās visur iekakāts,un nekas nav pabeigts. Ozolu ielas stāvlaukumam vispār vadātājs piemeties. Vienu reizi nolemiet un izdariet. Beigu galā var uzlikt zīmi,ka naktīs auto tur novietot aizliegts,ja jau jaunieši tusē. Ir taču pašvaldības policija,kas to var kontrolēt.

  5
  1
 16. Ja pašvaldība pērk zemi,lai uzceltu (paplašinātu) stāvlaukumu,tātad ir aprēķinātas arī visas izmaksas. Pareizi sapratu? Tās pie šodienas cenām būs ne pa jokam! Vēl jau Gulbīšu parks jāatjauno,jauna Gulbenes zīme Svelberģī jāuzliek, Bērzu skolas remonts jāpabeidz,kaut kas vēl un vēl jāizdara…ātrumā nevaru atcerēties. Tas viss prasīs milzu ieguldījumus. Vai nauda ir? Tātad ir!Nu ko -apsveicami! Pagaidām redzu,ka pat mazo stāvlaukumu nav spējīgi apsaimniekot. Tagad sniegs virsū,bet pavasaros un rudeņos tur ir lielas bedres.Vienu gadu atrisināja eleganti. Uzlika ķieģeli-iebraukt aizliegts.Redzu,ka aiz brāļu kapiem ir haoss. Un kas tur perspektīvā tiek domāts darīt? Ko gribu ar to sacīt. Ir tāds teiciens .Ar muti Rīgā,ar darbiem aizkrāsnē. Man tas kaut ko atgādina. Un jums?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.