Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība plāno pārbūvēt bērnudārza telpas Lizuma pagastmājā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz 14.septembrim Gulbenes novada pašvaldībā gaida piedāvājumus tehniskās dokumentācijas izstrādei un autoruzraudzībai, lai Lizumā varētu sakārtot telpas pagastmājā (“Akācijās”), kur izvietotas četras pirmsskolas pašu jaunāko bērnu grupiņa (sākot no pusotra gada vecuma bērniem).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvarētājam dokumenti telpu pārbūves veikšanai būs jāizstrādā un autoruzraudzība jāveic 120 dienu laikā pēc līguma parakstīšanas ar pašvaldību – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Paredzēts pārbūvēt 13 telpas ar atbilstošām sanitārtehniskajām telpām un garderobi ar skapīšiem. Vēl 2 telpas plānots atjaunot sporta nodarbībām. Tiks nomainīta elektroinstalācija un apgaismojums, tiks siltinātas ēkas ārsienas, tiks atjaunota apkures sistēma, tiks nomainīts grīdas segums, grīda tiks siltināta. Tiks ievilkts interneta kabelis no esošās interneta pieslēguma vietas. Ēkā izveidos atsevišķu ieeju uz telpām, kurās atradīsies pirmsskolas bērnu grupiņas.

Lizuma pamatskolas direktore Inese Dambe, kuras pārziņā ir arī pirmsskolas bērnu piecas grupas, “Dzirkstelei” stāsta, ka pamatskolas telpās uzturas tikai sešgadnieki. Kopumā pirmsskolas grupās ir 75 bērni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2016.gada 31.martā Gulbenes novada domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu Lizuma pagastmājā 1.stāvā veidot vietu bērnudārza grupiņai un nepieciešamības gadījumā paredzēt telpas arī 2.stāvā. Ar 2017.gadu bērnudārza grupiņa sāka apdzīvot telpas pagastmājā.

Lizuma “Akācijās” atrodas ne tikai bērnudārza telpas un pagasta pārvalde, bet arī “Latvijas Pasts” un Lizuma pagasta bibliotēka. Piekļuve teritorijai iespējama no valsts reģionālā autoceļa Cesvaine-Velēna. “Akācijas” ir ķieģeļu divstāvu ēka ar dzelzsbetona pamatiem un ruberoīda jumtu, ēkas kopējā platība – 1026,7 kvadrātmetri.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Derētu arī padomāt par bērnu dārza virtuvi. Citādi sanāk smieklīgi 75 bērniem sieviete ar pārpildītiem ratiem velk ēdienu. Nav pat kārtīgas trauku mazgājamās mašīnas.

  2. Un kur būs pasts un bibliotēka??? Visvairāk jādomā par savu ēdināšanas bloku. Nevis cilvēks strādā ,pat nesaņemot minimālo algu. Bet pienākumi uz papīra sarakstīti – oi,oi,oi. Vedot tā kopgaldu,nekas galā nav silts. Nevis sataisīt uz vietas un tūlīt izdalīt. Arī skolas kopgalds cieš,jo nevar saglabāt siltu. It īpaši tādās telpās,kādas ir tagad. Aukstas un slapjas. Un vēl kā mēs,mammas ,uzklausot bērnus,kas stāsta,ja pusdienas maksā uz pusi vairāk, bet porcijas ir pat mazākas. Lai arī viss ir dārgāks, bet ne tik ļoti. Ja veikalā var vēl nopirkt gaļu par 3 eiro,tad iepirkumos ir jāskatās. Šodienas apstākļos nevar skatīties, to drīkst un to nedrīkst. Jāņem tas,kas lētāks. Neviens vēl nav nomiris,ja sataisīs desu mērci vai zupu. Tāpat ar daudziem produktiem. Gadījās būt lieciniecei,,kā bērnam klasē jāēd divas sviestmaizītes,citi aiziet pusdienās. Viņa raudāja,ne ēda. Gaidīju savu bērnu un sāpeja sirds. Un no bagātas ģimenes . Lūgums domāt, vecāki un vecvecāki,strādājat, bet bērns???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.