Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Rankas piena” apgrozījums pagājušajā gadā palielinājies par 27,5 %

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Piena produktu ražotāja AS “Rankas piens” apgrozījums pagājušajā gadā bija 5,637 miljoni eiro, kas ir par 27,5 % vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi samazinājās 3,2 reizes un bija 108 251 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka gads noslēdzies ar zaudējumiem straujo izmaksu pieauguma dēļ. Tāpat uzņēmums savlaicīgi nespēja reaģēt uz realizācijas cenu pieaugumu.

“Rankas piena” vadība norāda, ka pērn piena iepirkuma cena palielinājusies par 0,15 centiem, salīdzinot ar gadu iepriekš, savukārt piena iepirkšanas apjoms samazinājies par 62 676 kilogramiem, tādējādi ietekmējot produkcijas ražošanas pašizmaksu.

Vienlaikus pašizmaksu būtiski ietekmēja arī ārpakalpojumu, materiālu un degvielas cenu pieaugums, savukārt produkta cenu sadārdzināja lielveikalu noteikti mārketinga, loģistikas un apjoma bonusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma vadība norāda, ka nozīmīgs 2022.gada faktors bija pareiza uzņēmuma darbības stratēģiskā plānošana, akcentējot “Jāņu siera” ražošanu kā prioritāti, pēc iespējas precīzi prognozējot pārdošanas apjomus, kā arī cenu, pamatojoties uz iepriekšējo gadu pieredzi.

Uzņēmumā arī atzīmē, ka atšķirībā no citiem gadiem, pērn “Jāņu siera” izejvielu iepirkšanai netika ņemts aizdevums komercbankās, bet izdevumi segti no saviem līdzekļiem.

Lielākie ieguldījumi “Rankas pienā” pērn saistās ar ražošanas cehu remontdarbiem, tehnoloģisko iekārtu atjaunošanu un nomāto attīrīšanas iekārtu uzturēšanu un remontu. Tāpat notiek darbs pie autotransporta atjaunošanas un sakārtošanas, lai nodrošinātu piena savākšanas efektivitāti un produkcijas savlaicīgu piegādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā teikts, ka kopumā nelabvēlīgā ietekme un krīzes spiediens uz pārtikas produktu ražošanu un dzīvotspēju ir ieildzis. Tāpat uzņēmumu netieši ietekmē karš Ukrainā – pieaug cenas izejmateriāliem, kas savukārt atstāj ietekmi un pašizmaksu un izejmateriālu piegādēm. “Rankas piena” darbību ietekmē arī lielā konkurence iekšējā tirgū, ka arī konkurētspēja ar importa precēm, tostarp no Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

“Rankas piena” vadība norāda, ka pērn “Rankas piens” saņēma atbalstu negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības nozarē.

Uzņēmuma ilgtermiņa mērķi ir eksporta īpatsvara palielināšana līdz 50 % no kopējiem ieņēmumiem, apgūstot Ķīnas, Polijas un Vācijas tirgus. Tāpat mērķis ir uzņēmuma kopējās rentabilitātes paaugstināšana, sākot produkcijas ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, pārskatot esošo sortimentu un piedāvājot jaunus produktus, jaunus iepakojuma veidus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka “Rankas piens” apgrozījums 2021.gadā bija 4,42 miljoni eiro, tas ir par 3 % vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānija cieta 344 135 eiro zaudējumus pretstatā peļņai 2020.gadā.

Uzņēmums reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,065 miljoni eiro. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir valdes loceklis Aldis Spalviņš.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.