Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Satrauc bērnu drošība uz gājēju pārejām Gulbenē

Sākoties jaunajam mācību gadam, darba dienu rītos gājēju un satiksmes plūsma šajā vietā ir ļoti liela, pēcpusdienā tā vairs nav tik intensīva. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada vidusskolas jaunāko klašu skolēnu vecāki vērš uzmanību un ar laikraksta starpniecību meklē risinājumu, lai skolēniem būtu droša Rīgas un Līkās ielas gājēju pāreju šķērsošana, īpaši no rīta, kad satiksme šajā vietā ir ļoti intensīva un bērnu kustība – ļoti liela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir vecāki, kuri aicina policijas pārstāvjus no rītiem, kamēr bērni dodas uz skolu, dežurēt šajā vietā, kur skolēni šķērso ielu, lai nenotiek kāds nelaimes gadījums.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” stāsta, ka katru dienu pašvaldības policija nevar apsolīt dežurēt šajā vietā, jo nav tādu resursu. “Ja būs kāds izsaukums, tad jādodas uz to, līdz ar to nevaram tur kādu atsevišķi nolikt. Bet mēs pieskatīsim šo vietu,” sola M.Didrihsons-Linards.

Ņemot vērā, ka drīz sāksies tumšais laiks, viņš uzsver, ka šajās vietās ceļa zīmei “Gājēju pāreja” rosinās pašvaldībai uzstādīt atstarojošo pamatni. “Jau pašvaldībā esam par to runājuši un aktualizēsim atkal,” saka M.Didrihsons-Linards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Viesturs Ronis sola, ka Valsts policijas darbinieki šajā vietā dežurēs vēl intensīvāk. “Darbinieki jau ir informēti, un atgādināšu, lai vēl vairāk pievērš uzmanību šai vietai,” uzsver V.Ronis.

Viņš stāsta, ka sūdzas arī par gājēju pāreju Skolas ielā (Gulbenes novada vidusskolai ir divas ēkas – Līkajā un Skolas ielā – red.) un par situāciju pie bērnudārziem. “Mums arī par bērnudārzu Nākotnes ielā sūdzējās, jo tur mašīnas no rītiem saliek, kā var un māk. Rīta pusē to vairāk pieskatām, tad – skolas. Daudzi neievēro arī ceļa zīmi “Dzīvojamā zona” Skolas ielā un neievēro atļauto braukšanas ātrumu, kāds ir dzīvojamajā zonā. Šajās dienās par šo pārkāpumu ir sarakstīti jau vairāki protokoli. Ir, kas tur pārvietojas pat ar 70 kilometriem stundā,” stāsta V.Ronis.

Viņš aicina vecākus vēlreiz parunāt ar bērniem par drošību uz ceļa, ka vienmēr ir jāapstājas un jāpārliecinās, vai autovadītājs laiž pār gājēju pāreju.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (18)

 1. Varbūt uz Vidus ielas pie skolas arī būtu jāpadomā par “guļošajiem”, kādi ir paralēlajā Līkajā ielā?
  Pēc remonta Vidus iela ir pārvērtusies pār ātrumtrasi.

  11
 2. Bērneļiem ir jāatgādina, ka pirms lēkšanas uz pārejas ir jāpaskatās uz abām pusēm, vai netuvojas mašīna.

  19
  1
 3. vecāki vērš uzmanību,tad lūdzu,vecāki saviem apustuļiet maz bišķ ieborējiet par uzvedību uz ceļa un UZVEDĪBU kā tādu..

  17
  2
 4. Diemžēl, bet bērni nevēlas ievērot elementāro. Var taču pagaidīt , lai pārliecinātos par transporta tuvošanos, nevis skriet pāri, lai panāktu, tos, kuri jau pārgājuši ielu.

  15
 5. Butu japadoma par gajeju parejas uzlikßan7 ari līkās un ābeĺu ielas krustojuma jo so ielu ßķerso daudz mazu běrnu.

  1
  2
 6. Varbūt Latvijā būtu vērts pārņemt Igaunijas pieredzi, kur gājēju pārejas ir iekārtotas uz “guļošajiem policistiem”. Tas atrisinātu problēmu un neuzliktu lieku slogu arī policijai. Arī automašīnai šāds risinājums ir draudzīgāks, nekā asie palēcieni kā Nākotnes ielā.

  13
 7. palasot komentārus-karaul-lieciet pārejas,guldiet poličus utt.bļin lai savu atvasi apgaismotu ,typ-moja hata s kraju,kad uzbrauks kādam ,būs visi vainīgi,kā to nesaprot,ka viss sākas ar mājām,ģimeni

  14
  3
 8. Viennozīmīgi bērni ir jāmāca. Es savam katru rītu atgādinu, lai uzmanīgi šķērso ielu.
  Bet arī trakie lēcēji gar skolām ir jāierobežo.

  14
 9. Kā jūs iedomājaties gājēju pāreju vietā kur nav ietves?

 10. Piekrītu, ka sīkie arī neuzmanīgi un bieži vērojams skats, kā šķērso ielu skrienot vai ar iebāztiem deguniem telefonos. Bet. Arī autobraucējiem ir jāskatās. Pagāsziem biju lieceniece, kad autobraucējs gandrīz sabrauca 2.bērnus uz gājēju pārejas, jo autovadītājs vispār nesamazināja ātrumu. Kaut pirms tiem gandrīz sabrauktajiem 2.bērniem , pāreju šķērsoja vēl citi gājēji dažas sekundes ātrāk. Tak redz, ka cilvēki iet, bet brauc kā nenormāli brīžiem.

  10
 11. Atgādinājums šoferīšiem -Skolas iela no Lazdu ielas krustojuma ir dzīvojamā zona ar visām šai zonā gājējiem paredzētajām priekšrocībām!!! Būtu jauki, ja to policija reizēm kontrolētu.

  3
  3
 12. Sveiki. Pilnībā piekrītu, ka bērnu uzvedība uz ceļa ir bezatbildīga. Varbūt vecāki varētu pamācīt saviem vienalga 16, 17 gadus veciem un sīkaļām, lai savus telefonus, ejot pāri ielai iesprauž kaut savā somā, ja tāda ir. Kādēļ autovadītājiem ir vienmēr jābūt muļķa lomā nedod dievs ceļu negadījumā uz gājēju pārejas. Priekšlikums, tajā krustojumā varētu gājēju zīmi aprīkot ar zaļo atstarojošo līniju, un varbūt vēl vienu kameru uzstādīt. Nesaskatu par vajadzīgu lai tur kāds kā pie bērnudārza vai skolas durvīm dežūrētu.

  8
  1
 13. Nevajag visu vainu velt uz bērniem.Nu bet pats par sevi saprotams,ja brauc ar mašīnu,un tuvojies pārejai,nu tak piebremzē.Bet nē.Aizlec Un cilvēki palaiž šos lēcējus.

  5
  2
 14. Bērni paliek bērni, lai kā vecāki censtos runāt, tomēr ik pa laikam uzmanību kas novērš, tā nu tas ir. Autovadītājiem savas drošības labā ir vērts piebremzēt pie pārejām, jo, ja nu kas, ar to būs visu mūžs jāsadzīvo…

 15. Ja salīdzina ar citam pilsētām braukšanas kultūru, tad Gulbenē šis ir drausmīgi. Ja piemēram Valmierā autovadītāji vienmēr palaiž gājējus pāri gājēju pārejai, tikmēr Gulbenē mēdz vēl uzgāzēt.

  3
  1
 16. Pie 1.pii arī nav ne labāk,ne visi ievēro zīmi 30
  Pa retu reizi jā,kāds policijas pārstāvis tur stāv,bet domāju,kad policijas darbinieki savus bērnus ved u bērnudārzu,bez formas,arī ir pamanījuši,ka ne visi brauc uz 30,bet kā ierasts uz 50,jaunieši pat 60

  4
  1
 17. Iela nevar būt dzīvojamā zona! Vienkārši izcili pamuļķi ne tik sen tur salika tādas zīmes.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.