Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienā notiks Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona komandiera maiņas ceremonija

Publicitātes foto.

Trešdien, 1.jūnijā, Stāmerienas pils pagalmā svinīgā ceremonijā Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Raivo Jaunslavietis, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri pulkvežleitnantu Ģirtu Pintānu. Par to informē Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona Komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceremoniju apmeklēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš, kā arī brigādes vienību komandieri, Gulbenes un Madonas novadu pašvaldību vadītāji, Valsts un pašvaldības policijas pārstāvji, karavīri, zemessargi un citi aicinātie viesi.

Pulkvežleitnants Raivo Jaunslavietis dienestu bruņotajos spēkos sācis 1995. gadā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Komandējošā sastāva virsnieka pieredzi ieguvis, dienot kā rotas komandieris Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā un Mobilo strēlnieku bataljonā. Starptautisko operāciju pieredzi ieguvis, piedaloties starptautiskajā operācijā Kosovā 2007. gadā. Dienesta laikā pildījis komandējošā sastāva virsnieka amatus Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā un Zemessardzes 1. Rīgas brigādē, kā arī bijis vecākais referents Aizsardzības ministrijas Krīzes vadības departamentā un štāba virsnieks NATO štābā Nīderlandē. Dienesta laikā saņēmis vairākus Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku apbalvojumus.

Pulkvežleitnants Raivo Jaunslavietis pilnveidojis zināšanas un profesionālo pieredzi arī dažādās militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs. 2012. gadā papildinājis zināšanas Lietuvas Aizsardzības akadēmijā, savukārt 2013. gadā absolvējis Baltijas Aizsardzības koledžu Igaunijā. Tāpat apguvis papildu zināšanas militārās izglītības kursos Francijā, Igaunijā un Horvātijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzšinējais bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns savus amata pienākumus veica no 2017. gada jūlija. Būdams vienības komandieris, pulkvežleitnants Ģirts Pintāns ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu bataljona izaugsmē, tā sekmējot Nacionālo bruņoto spēku spēju kopējo attīstību. Pulkvežleitnanta Ģirta Pintāna vadībā Zemessardzes 25. kājnieku bataljons tika izveidots kā kaujas atbalsta bataljons. Tā ir viena no jaunākajām profesionālā dienesta apakšvienībām Nacionālajos bruņotajos spēkos. Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir izvietots vairākās vietās Vidzemē: Gulbenes novada Stāmerienā izvietots bataljona štābs; prettanku un pretgaisa aizsardzības apakšvienība; savukārt Valmierā izvietota artilērijas baterija.

Līdzšinējais bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģ.Pintāns dienesta gaitas turpinās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.