Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienā un Litenē Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi veiks “Berešu maršu”

Publicitātes foto.

7. un 8. jūnijā Stāmerienas un Litenes pagastā Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona karavīriem un zemessargiem notiks gadskārtējais tradicionālais pasākums – “Berešu maršs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“”Berešu maršs” ir vingrinājums, kurā piedalās Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona jaunie karavīri un zemessargi un veic vismaz 25 kilometru garu distanci. Vingrinājuma laikā jāizpilda 10 dažādi taktiskie uzdevumi 10 dažādās stacijās, kā arī jāatbild uz jautājumiem par vienības vēsturi. Noslēgumā karavīri nes vienotības baļķi apkārt Stāmerienas ezeram,” stāsta Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona Komunikāciju nodaļas speciāliste kareive Elīna Lauva.

Sekmīgi paveicot uzdevumus, karavīrs un zemessargs iegūst tiesības nēsāt melnas krāsas bereti un vienības kokardi, kas apliecina piederību Zemessardzei.

Apmācību laikā Gulbenes novada Stāmerienas un Litenes pagastā karavīri pārvietosies pa koplietošanas ceļiem un iepriekš saskaņotām teritorijām. Maršs notiks gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laika posmā. Zemessardze aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos, un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljons ir viena no jaunākajām profesionālā dienesta vienībām Nacionālajos bruņotajos spēkos, kurā uzdevumus veic profesionālā dienesta karavīri vairākās vietās Vidzemē – Valmierā un Stāmerienā. Tās pamatuzdevums ir stiprināt Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un veicināt efektīvu un visaptverošu Valsts aizsardzības uzdevumu izpildi Vidzemes reģionā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. tajos laikos tikai īpašas vienības veči kārtoja normatīvus lai iegūtu preztižo krapovij beret,lai čomiem veicas

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.