Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienas un Stradu pagastā veikts reids, kā suņu saimnieki ievēro noteikumus

Mārtiņš Didrihsons-Linards. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldības policija ir devusies reidā uz Stāmerienas un Stradu pagastu, lai pārbaudītu, kā suņu saimnieki ievēro noteikumus, un uzrunātu tos mājdzīvnieku saimniekus, kuri nav izpildījuši likumā noteiktās prasības, kas saistās ar dzīvnieku apzīmēšanu un reģistrēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to “Dzirksteli” informē pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards.

M.Didrihsons-Linards stāsta, ka pašvaldības policija reidā devās kopā ar dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāju Iru Žeiguri.

“Sākām ar Stradu un Stāmerienas pagastu. Tika apsekoti 24 īpašumi, un 7 jānovērš tas, ko viņi nav izdarījuši, proti, suns ir jāreģistrē un jāčipo. Saimniekiem ir uzdots mēneša laikā to izdarīt. Ja mēneša laikā tas netiks izdarīts, tiks uzsākts administratīvais process. Pēc mēneša atkal brauksim pie šiem cilvēkiem, lai pārliecinātos, vai ir to izdarījuši. Mēs arī skatāmies, vai suns tiek turēts atbilstošos apstākļos, lai nav tā, ka suns visu laiku ir ārā pie ķēdes un nav jumtiņa. Kopējā aina šajos divos pagastos – viss kārtībā, apstākļi dzīvniekiem ir labi. Ja dzīvnieka turēšanas apstākļi ir nežēlīgi, tad parasti mums ziņo kaimiņi, un šādi gadījumi ir bijuši. Ir bijis, kad braucam un arī to konstatējam. Ir bijis, kad cilvēki paši nomaina dzīvesvietu, bet suni atstāj ar domu, ka katru dienu viņu baros, bet suns netiek katru dienu barots. Tas parasti notiek nelabvēlīgās ģimenēs, kurās arī ne visai labi pieskata bērnus, un par dzīvniekiem vispār tur neviens nerūpējas. Tie ir tādi atsevišķi gadījumi, kurus risinām kopā ar Pārtikas un veterināro dienestu,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Pašvaldības policija turpinās doties reidos arī uz citiem pagastiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Tieši tā! Beidzot! Cilvēkiem pēdējais laiks saprast, ka dzīvnieks nav pimās nepieciešamības lieta! Ja nevar nodrošināt elementāras labturības prasības, nevajag ņemt! Tagad uz svētkiem pilns internets ar “gribu mazu kaķīti vai sunīti”. Pilnīgi nelabi paliek! Dārgie, tie dzīvnieki izaug un prasa ļoti daudz ieguldījumu! Kaķītis un sunītis arī paposta mēbeles, ja nav attiecīgi nodarbināti! Un visa beigās, sākot saprast situāciju, daļa šo te “gribu mazu kaķīti vai sunīti” dzīvniekus vienkārši izmet uz ielas!

  34
  2
 2. Pilsētā ir daudz sunīšu kuri pārsvarā uzturas ārā, itkā sunim būda ir, bet nemaz nav padomāts par to lai sunim ziemā būdā būtu arī siens, un ieejas priekšā kaut kas kas nelaiž tā vēju. Žēl noskatīties uz nabaga dzīvnieciņiem , kuri ir atkarīgi no cilvēka! Pasakot saimniekam lai ieliek sunim būdā sienu, seko atbilde- viņam tak nevajag tas ir tikai suns! Žēl!

  30
  2
 3. Suņu saimniekiem arī vajag savākt čupas kas paliek pēc viņu pastaigās, tas nav normāli kas atklājas pavasarī

  31
  2
 4. Super!Beidzot varēs apsekot visus īpašumus,kur ir suņi un nodot policijai un PVD,ja slikti izturas vai suns ir pie ķēdes!
  Atcerieties!Suns ir ģimenes loceklis,viņam ir jābūt atsevišķai istabai,gultai,kvalitatīvai veselības aprūpei un pārtikai!

  18
  1
 5. Dievs vai ne Dievs, bet vienreiz ir jāsāk kaut kas šai dzīvē saprast. Arī suņi un kaķi ir dzīvas būtnes, arī viņiem sāp!

  21
  2
 6. Vairāk uztraukušies būtu par maznodrošināto ģimeņu bērniem.

  6
  7
 7. Te jau tas pats jautājums aktuāls. Kāpēc jātaisa tik daudz bērnu, ja to nevar atļauties? Nu nav nevienam citam jārūpējas par pašu radītajiem bērniem.

  22
  2
 8. Brīnums.kurš tu esi.kas var uzrakstīt tādas muļķības.?

  3
  1
 9. Nevajag dzemdēt cik daudz tos bērnus ja netiek galā.bet jā tu esi kustoņus paņemuši tad arī viņi ir jābaro,viņi arī grib ēst.

  8
  1
 10. Nabaga suņi. Ja viņi zinātu cik daudz liekēžu par viņiem tagad rūpēsies….

 11. Šorīt astoņos Gulbenē aiz loga -20 un kaut kur gaudo suns. Kaimiņi, kā jūs varat to klausīties?

  4
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.