Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stradu pagastā notiks Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona mācības

Publicitātes foto: no Zemessardzes arhīva.

No 5. līdz 9. septembrim Stradu pagasta Kaļņa ezera apkārtnē norisināsies Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona militārās mācības, lai stiprinātu vienības kaujas spējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Militāro mācību laikā Kaļņa ezera apkārtnē pārvietosies karavīri formās ar ieročiem grupā līdz 20 cilvēkiem. Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Pārvietošanās maršruti plānoti tā, lai pēc iespējas mazāk ietekmētu satiksmi un vietējos iedzīvotājus.

Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Zemessardze aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot militārās tehnikas un karavīru pārvietošanos, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu Gulbenes novada Stradu pagasta Kaļņa ezera apkārtnē, kā arī ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 9. oktobrim Latvijā norisināsies militāro mācību cikla “Namejs 2022” rudens posms, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku, arī Zemessardzes, kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību.

Zemessardzes 25. kaujas atbalsts bataljons ir viena no jaunākajām profesionālā dienesta vienībām Nacionālajos bruņotajos spēkos. Tā izvietota Stāmerienā un Valmieras novadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.