Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiks pārveidots elektrības pieslēgums Gulbenes centrālajai strūklakai un skvēram

Foto: Diāna Odumiņa.

Līdz 18.februārim ir izsludināta tirgus izpēte, lai Gulbenes centrālā skvēra strūklaku un tās apgaismojumu varētu pieslēgt elektriskajiem tīkliem pašvaldības administratīvajā ēkā Ābeļu ielā 2.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieejamais finansējums šāda uzdevuma īstenošanai ir 10 000 eiro – liecina pašvaldības publiskotā informācija. Tiks izraudzīts piedāvājums par zemāko cenu.

No veicamo darbu skaidrojošā apraksta redzams – tiks demontēta vecā un būvēta jauna kabeļtīklu līnija. Zem Ābeļu ielas kabelis tiks būvēts ar caurdūriena metodi, tomēr zināmi rakšanas darbi arī notiks. Norādīts, ka rakšanos darbos ir jāsaudzē tuvumā esošo koku saknes.

Kā zināms, pašvaldība ir īstenojusi projektu “Saules enerģijas izmantošana Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkā”. Uz jumta Ābeļu ielā 2 ir uzstādīti saules paneļi. Jau projekta idejas prezentēšanas laikā tika akcentēts: ar šādi iegūto elektrību varētu vēl nodrošināt arī tuvumā esošās strūklakas darbību vasaras sezonā. Administratīvā ēka no visām pašvaldības ēkām Gulbenē esot otra lielākā elektroenerģijas patērētāja. Vairāk tērējot vēl novada vidusskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta kopējās plānotās izmaksas bija 101 892,20 eiro. Projekta attiecināmās izmaksas – 91 484,83 eiro, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums – 64 039,38 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 27 445,45 eiro. Neattiecināmās projekta izmaksas – 10 407,37 eiro, kas apmaksātas no pašvaldības budžeta.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.