Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tirzas pagastā svinīgi sumina mazuļus

Svinīga mazuļu uzņemšana pagasta saimē un vecāku godināšana notika uz saliņas blakus Tirzas estrādei. Foto: Inita Savicka.

V pasaules tirzmaliešu saietā Tirzas pagasta pašus mazākos bērniņus svinīgā pasākumā 5.augustā uzņēma Tirzas pagasta un Gulbenes novada saimē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz svinīgo pasākumu bija ieradušies vecāki ar saviem mazuļiem un arī vecvecāki. Šogad svētkos sumināja 2022.gadā dzimušos bērniņus un bērniņus, kas nākuši pasaulē līdz 2023.gada 1.augustam. Pagājušajā gadā dzimuši un Tirzas pagastā deklarēti septiņi bērniņi, šogad līdz 1.augustam – seši bērniņi.

Miks Apinis ir kluss un mierīgs puika. Svētku prieku kopā ar mazo Miku bauda viņa māmiņa Kristīne Ceriņa un tētis Armands Apinis. Viņus sveic Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis. Foto: Inita Savicka

Mazajam Mikam Apinim jau ir divi vecāki brāļi. Māmiņa Kristīne atzīst, ka publiska mazuļu sumināšana ir jauka tradīcija. Arī Mika brāļi savulaik svinīgi uzņemti pagasta saimē. “Mēs gan paši dzīvojam Jaungulbenē, bet deklarēti esam Tirzas pagastā. Tirzmalieši ir patriotiski cilvēki – tādi, kas iestājas par savu Tirzu,” saka Mika māmiņa.

Marijai un Artūram Annuškāniem Marta ir otrais bērniņš. Viņiem ir prieks, ka bērni aug laukos, jo lauku burvība – tā ir brīvība un svaigs gaiss. Foto: Inita Savicka

Arī Martas Annuškānes māmiņa Marija un tētis Artūrs uzsver, lai pagasts mazs, tirzmalieši ir cīnītāji. “Vēlas kaut ko attīstīt. Nav tā, ka visi pazūd, paliek arī jaunie, ir arī, kas no pilsētām atnāk uz laukiem,” stāsta Marija. Viņas dzīvesbiedrs piebilst, ka arī rīdzinieki nāk uz šejieni. “Turpinājums būs,” smaida Marija. Viņi vērtē, ka 13 mazuļi Tirzas pagastā – tas ir daudz. Viņi savu māju Tirzas pagastā nemainītu pret citu. Martas vecāki priecājas par tradīciju, kad paši mazākie tirzmalieši tiek svinīgi uzņemti pagasta saimē. “Var redzēt, kādi bērniņi pagastā piedzimuši, uzzināt viņu vārdus,” saka Marija, bet Artūrs smaida: “Zinām, ar ko ies vienā klasē.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalījās arī tirzmaliešu Vandas un Madara dēliņš Jēkabs Markovs. “Dzīvojot un audzinot mazuli laukos, tā savā ziņā ir patriotisma audzināšana, un nav jau nemaz tik slikti pie mums. Vispār laukos dzīvošana bērnam iemāca pacietību, darba tikumu. Man liekas, ka Tirzas pagastā ir ļoti labi dzīvot. 13 bērniņi – laikam šī situācija ar bērniņiem sāk uzlaboties. Cerams, ka tā būs arī turpmāk. Mēs pirmo reizi piedzīvojām šo tradīciju, kad mazuli uzņem pagasta un arī novada saimē, un tas ir jauki, ka pamana mazulīšus,” saka Vanda.

Publiski suminātie Tirzas pagasta mazuļi:

Dāvids Liekniņš, Marta Annuškāne, Arnolds Ceļmillers, Reinis Bleive, Miks Apinis, Loreta Dzene, Dominiks Eglītis, Erlends Žeigurs, Kristens Paulovs, Jēkabs Markovs, Jānis Upāns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Prieks par tirzas laudim..ka vienu veselu saimi.Katrs bernins kas ienacis pasaulee ir liels prieks un laime gan vecakiem gan pagastam gan visai musu tautai..kaa musu turpinajums..mes tauta paliekam arvien mazak..par berniem jadomaa he tikai gimenei.bet arii valstiskaa limenii..jaatbalsta japalidz gimenem..jo ta ir musu patiesaa bagatiba..musu nakamas paaudze un turpinajums..un tikai mes esam atbildigi par to lai vini augtu laimigi un viniem butu skaista berniba un vini dzivotu drosaa sakartotaa valsti..iegutu izglitibu tuvakajaa skolaa..un butu visas iespejas lai neauzbrauktu bet paliktu savaa dzimtajaa pagastaa tirzaa…un jatceras ka cienu un patriotismu pret valsti nevar pieprasit..ta jaiemanto..jo ta rodas abpuseejaa mijiedarbibaa..ja valsts mil mani es milu ari vinu….paskaik mes esam talu no sadam atiecibam..bet valdibai par tam jadomaa jo esam tak vinus ievelejusi…gribu novelet lai mazie tirznaluesi aug veseli gudri un laimigi..savaa dzimtajaa pagastaa.

  6
  3
 2. Kapec sajaa portalaa nekomentee pasi tirzmaliesi..es sad tad iegriezos.te
  ..ari es dzivoju pagastaa un esmu no zemgales..interesanti butu palasit jusu viedoklus.

  2
  4
 3. Skaidrs ka dzirkstelee no lasitajiem nav ne smakas un komentee vien algotas kakas..
  Pasi raksta pasi iesaka un pasi priecajas…bet kur tad lasitaji…nogurusi.no inflacijas no meliem un propagandas…

  3
  6
 4. Varbut ka ari labak nelasiet…un neterejiet savu laiku.nekas labs tapat nav gaidams…labak lueciet burkaas vasaras labumus..jo var gadities ka ziemaa neietruks naudas lai veikalaa tos nopirktu…labiba daudziem vel nav nokulta un graudiem jau zudusi tas vertiba

  1
  7
 5. Ja vakdibas plans ir likvidet laukus lai lauku berniem nebutu iespejas tur palikt.

 6. Brīdinu lētticīgos- komentāros ienācis trollis ar segvārdu “Leduspuke”.

  4
  2
 7. Leduspuķe – lai kaut ko lasītu, aplūkotu, obligāti ir jāatstāj komentārs?
  Vai Jums tikai klačas patik palasīt un tagad pārdzīvojums, ka neviena komentāra. Hmm
  Un Jūsu komentāri, kas birst kā no pārpilnības raga, tā vien apstiprina to, ka Jums ir ļoti garlaicīgi. Varbūt pati liekat tās burkas pilnas un mazāk ņematies ar politiku tur, kur tam nav vietas.

  3
  2
 8. Ja no tautas nav komentaru tas nozimee vienaldzibu pret visu notiekoso..gan labo gan slikto..portali kura nav viedoklu ir nedzivi tadiem nav pienesuma un taduem nav jegas pastavet…kuraa komentee tijai algotni ar savu uzspiesto propogandu un ieteikumiem veidojot it kaa sabiedrisko domu…pue tam savadak domajosie tiek cenzeti..varu ari saprast ka cilveki no visa ir nogurusi no darba no nebusanam valstii un ari no nespejas neko mainit…politika nav nooskirama no musu ikdienas jo ta to ietekmee…gan dargais maize kukulis gan skolu likvidesana.gan emigracija….par burcinam.. man to pagrabaa ir tik daudz no iepriejsejiem gadiem…ka jaizdala butu nabagiem..sovasar saliku gurkus vel savarisu leco..man ir ogu lauki..ir siltumnica kuraa aug pat arbuzi melones.esmu lauku cilveks ..ja nakotne neko labu hesola vismaz palasot lielos portalus ..protams mans mikajais portals ir nainampasauli telegram..kas objektivei atspogulo notiekoso pasaulee…bet par klacam…es tas nelasu visnaz lielajos portalos….protams es internetaa ari uzklaidejos pavadot brivo laiku…katrs atpusas ja velas..bet nani izbrina tas ka laokam esmu vieniga no tautas jas yzraksta savas domas….nu skumji..jo algotni nejad bav bijusi un ari nebus ne mani draugi he domubiedri.

  2
  5
 9. Nu re ieteikumi vien pierada ka man ar jums algotni.hav nekaa kopiga..tapec atblokejiet portalus ko esiet noblojejusi un mani netraucejiet..nevelos but jusu sabiedriba..jys tak arii ne ..lai celi skiras viens otru netraucejot

  2
  2
 10. Sajaa portalaa es vairs nekomentesu…lai paliek jums..kapec ir noblokets portals druva.lv…trollene leduspuke nevienu netrauces

 11. Leduspuķīt! Tu jau netraucē. Kam nepatīk, lai nelasa. Bet mēģini rakstīt pareizāk,lai var vieglāk saprast. Bet skaidrs ir viens,ka pagastos,kam nav mašīnas,ir ļoti grūti dzīvot. Un ja saņem minimālo,tad mašīnu neiespējami uzturēt. Zinu,ko runāju,jo pati dzīvoju laukos un strādāju. Bet latvietim jau tomēr gribas tos laukus. Savi plusi,savi mīnusi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.