Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Turpinās balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās (papildināts)

18 gadus vecā gulbeniete Endija Drozdova vēlēšanās piedalās pirmo reizi. Viņas mamma Ineta ir pilsoniski aktīva, jo vienmēr ir piedalījusies visās vēlēšanās. Foto: Gatis Bogdanovs

DAUDZIEM JAUNIEŠIEM šīs Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir pirmās vēlēšanas, kurās viņiem ir tiesības balsot. Starp viņiem ir arī gulbeniete 18 gadus vecā Endija Drozdova, kura ar savu mammu Inetu Drozdovu ierodas vēlēšanu iecirknī jau ceturtdien, kad notiek iepriekšējā balsošana. “Jūtos svarīga, ka arī manai balsij ir nozīme!” saka 18 gadus vecā gulbeniete Endija, kura vēlēšanās piedalās pirmo reizi. Viņas mamma Ineta ir pilsoniski aktīva, jo vienmēr ir piedalījusies visās vēlēšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Endija laikrakstam stāsta, ka informāciju par Eiropas Parlamenta vēlēšanām uzzina internetā, skolā par to nekas nav stāstīts.

“Piedaloties vēlēšanās, jaunieši var izteikt savu viedokli un ietekmēt politiskos procesus. Var balsot par partijām, kas aizstāv mūsu intereses. Arī mani paziņas jaunieši dosies uz vēlēšanām. Ir interesanti piedalīties vēlēšanu procesā un beidzot uzzināt, kā notiek vēlēšanas,” saka jauniete.

Savukārt viņas mamma uzsver: “Ir svarīgi iet uz vēlēšanām. Esmu Latvijas pilsone un uzskatu, ka tas ir mans pilsoņa pienākums. Un mana balss ir viens no veidiem, kā varu izteikt savu viedokli. Ar savu balsi izvēlos, kas pārstāvēs mūs Eiropā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā pirmajās divās iepriekšējās balsošanas dienās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši 63 157 vēlētāji jeb 4,1 % no balsstiesīgajiem. Gulbenes novadā no 15 480 balsstiesīgajiem jau nobalsojuši 622 – 4,02 % vēlētāju, informē Centrālā vēlēšanu komisija.

Arī šodien, 7.jūnijā, no pulksten 13.00 līdz 18.00 notiek iepriekšēja balsošana, ir iespēja pieteikt balsošanu vēlētāju atrašanās vietā un iepazīties ar kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem, priekšvēlēšanu programmām. Vēlēšanu dienā, 8.jūnijā, iecirkņi būs atvērti no pulksten 8.00 līdz 20.00.

Gulbenes novada administratīvajā teritorijā ir 18 vēlēšanu iecirkņi. Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējās pieteikšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
CETURTDIEN Gulbenes sporta centrā uzreiz pēc iecirkņa atvēršanas bija vērojama liela aktivitāte. Cilvēki balso, tā neļaujot lemt citiem viņu vietā. FOTO: GATIS BOGDANOVS

• Gulbenē ir divi iecirkņi: Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolā (Skolas iela 10A) un Gulbenes sporta centrā (Skolas iela 12A).

• Arī Beļavas pagastā ir divi iecirkņi: tautas namā (Vienības iela 3) un Ozolkalna sporta zālē (“Blomīte”).

• Daukstu pagastā vēlēšanu iecirknis – pagasta pārvaldes ēkā (Dārza iela 10).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Druvienas pagastā iecirknis atradīsies pagasta pārvaldes ēkā (“Pamatskola”).

• Galgauskas pagastā vēlēšanu iecirknis – pagasta pārvaldes ēkā (Skolas iela 5).

• Jaungulbenes pagastā vēlētājiem jāiet uz tautas namu (“Kokles” Gulbītis).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Lejasciema pagastā iecirknis – kultūras namā (Rīgas iela 20B).

• Litenes pagastā iecirknis atrodas tautas namā (“Pagastnams 1”).

• Lizuma pagastā vēlēšanu iecirknis – pagasta pārvaldes ēkā (“Akācijas”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Līgo pagastā iecirknis – kultūras namā (“Jaunstukmaņi”).

• Rankas pagastā var nobalsot kultūras namā (“Ausmas”).

• Stāmerienas pagastā ir divi vēlēšanu iecirkņi: pagasta pārvaldē (“Vecstāmeriena”) un Kalnienas tautas namā (“Kalnienas klubs”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Arī Stradu pagastā ir divi vēlēšanu iecirkņi: pagasta pārvaldē (Brīvības iela 8, Gulbene) un Stāķu pamatskolā (“Stāķi 7”).

• Tirzas pagastā iecirknis – kultūras namā (“Biedrības nams”).

Neskaidrību gadījumā var vērsties pie Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas Sanitas Mickevičas (tālrunis 64497712, 26482014, e-pasts: nvk@gulbene.lv) vai komisijas sekretāres Laimas Priedeslaipas (tālrunis 64497714, 26338075, e-pasts: nvk@gulbene.lv).

Projektu “Stipra kopiena – stipra valsts 2024” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds”
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.