Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valdība nolemj piešķirt 2,5 miljonu eiro aizdevumu Gulbenes novada pašvaldībai ielu pārbūvei

Foto: “Pixabay.com”.

Valdība šodien atbalstīja 10,9 miljonu eiro piešķiršanu aizdevumiem 39 pašvaldību investīciju projektiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislielākais aizdevums – 1,3 miljoni eiro – piešķirts Gulbenes novada pašvaldībai Vidus ielas posma pārbūvei no Rīgas ielas līdz Vidus ielai 76. Arī otrs lielākais aizdevums 1,2 miljoni eiro aizdevums piešķirts Gulbenes novada pašvaldībai Brīvības ielas no Rīgas ielas līdz Bērzu ielai pārbūvei.

Kā aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, otrajā projektu kārtā kopumā tika saņemti investīciju projekti no 15 pašvaldībām.

Pašvaldību investīciju projektu populārākais aizdevumu mērķis ir transporta infrastruktūra. Kopumā atbalstīti 11 pašvaldību 23 šādi projekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piesakoties valsts aizdevuma saņemšanai, pašvaldībām esot jāņem vērā, ka investīciju projekta aizdevuma apmērs nevar būt lielāks par 85 % no kopējām izmaksām, un pašvaldībām jānodrošina līdzfinansējums, kas nav mazāks par 15 %.

Svarīgs kritērijs aizdevuma saņemšanai ir projekta augsta gatavība, jo aizdevumu saņēmušie projekti jāpabeidz līdz 2023.gada beigām. Pirmos projektu pieteikumus VARAM bija jāiesniedz līdz 1.aprīlim un šādu projektu iesniegšana paredzēta līdz katra mēneša pirmajam datumam, bet ne vēlāk kā līdz šī gada 1. septembrim.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.