Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlas labiekārtot Litenes muižu, izveidot digitālos informatīvos stendus

Plānots iegādāties aizkarus Litenes muižas zālei un citu muižas iekštelpām piemērotu inventāru – krēslus, drēbju pakaramo, spoguļus. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība plāno izveidot digitālos informācijas stendus ar informāciju par Litenes muižu un Stāmerienas pili, kā arī iegādāties aizkarus Litenes muižas zālei un citu muižas iekštelpām piemērotu inventāru – krēslus, drēbju pakaramo, spoguļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas viss ir paredzēts projektā “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā”, kurā Gulbenes novada pašvaldība plāno piedalīties sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību (vadošais projekta partneris), Krāslavas novada pašvaldību, Rēzeknes novada pašvaldību un Preiļu novada pašvaldību.

Šāds kopprojekts ar nosaukto novadu domju deputātu lēmumu ir iesniegts pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projektu konkursā.

Ja tiks saņemts finanšu atbalsts, tiek plānots organizēt ainavu arhitektu semināru Litenes muižā par daiļdārziem un muižu parkiem, kā arī festivālu “Volfu dzimtas pikniks” Litenes muižā, veicinot tūrisma objekta atpazīstamību. Paredzēti arī pieredzes apmaiņas braucieni pie citiem projekta partneriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu ir domāts īstenot līdz 15.novembrim.

Gulbenes novada pašvaldības projekta kopējās izmaksas plānotas līdz 80 000 eiro, no kuriem 90 % ir programmas līdzfinansējums jeb 72 000 eiro, bet pašvaldības finansējums – 10 % jeb 8000 eiro. Programmas finansējums tiek piešķirts divās daļās – 40 %, uzsākot projekta realizāciju, un 60 % pēc projekta realizācijas. Projekta realizēšanai nepieciešams Gulbenes novada pašvaldības priekšfinansējums 60 % jeb 43 200 eiro. Vietējie deputāti novada domes 26.janvāra sēdē nobalsoja par šādas summas nodrošināšanu no pašvaldības 2023.gada budžeta.

— Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.