Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar cieņu par Imantu Pļaviņu

Imants Pļaviņš. Foto: “Basket.lv”.

Vēlos apliecināt cieņu ar Gulbenes vārdu profesionāli savulaik saistītajam Latvijas Basketbola savienības goda biedram Imantam Pļaviņam (1929.29.12.-2023.13.07.). Viņa ilgajā un notikumiem bagātajā sporta darbinieka karjerā bija arī periods piecdesmito gadu beigās, kad viņš apmēram gadu Gulbenē vadīja sporta biedrību “Vārpa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs atmiņas ir gan man, gan novadā labi pazīstamajam sporta veterānam Gunāram Rubenim. I.Pļaviņam tolaik bija sapnis Gulbenē uzcelt sporta zāli. Tādu, kāda tagad pilsētā ir. I.Pļaviņam bija par maz laika šeit, lai toreiz panāktu iecerēto. Tā kā arī pats esmu savulaik darbojies sporta jomā un pat ieguvis sporta biedrības “Vārpa” goda biedra nosaukumu, labi zinu, cik diskutabli bija šīs organizācijas darba apstākļi. Bija periodi, kad darbinieki laikā nesaņēma algu.

Kad I.Pļaviņš jau bija projām no Gulbenes un turpināja savu karjeru galvaspilsētā, mēs turpinājām pazīt viens otru. Kad viņš bija Latvijas Basketbola federācijas sekretārs (laikā no 1973. līdz 1992.gadam), I.Pļaviņš Daukstu pagasta Staros uzceltajai sporta zālei palīdzēja sarūpēt organiskā stikla vairogus basketbola groziem. Toreiz tas bija ekskluzīvi. Dāvinājumā no federācijas vēl saņēmām basketbola bumbu komplektu. I.Pļaviņš palīdzēja Staru sporta zālei sagādāt arī volejbola stabu konstrukciju. Tie bija astoņdesmitie gadi. Viņš pats personīgi atbrauca skatīties, kā mēs esam veikuši darbu sporta zāles konstrukciju izveidē. I.Pļaviņš tolaik priecājās un slavēja, ka Staros uzcelta sporta zāle. Tā patiešām uzreiz bija noslogota – gan bērni sportoja, gan pieaugušie.

Ir zināms, ka I.Pļaviņš savas darba gaitas turpināja līdz pat 88 gadu vecumam. Viņam ir bijis ražens mūžs. Strādājis Rīgas 2. bērnu un jaunatnes sporta skolā, Valtera basketbola skolā un “BJBS Rīga/DSN”. Labi raksturots I.Pļaviņš ir 1993.gada 29.novembra “Latvijas Jaunatnē” viņam veltītā rakstā “Nekur neiet tā, kā apakš groza”: “Nekad un nekur Imants Pļaviņš nepārvietojas lēni un apdomīgi. Vienmēr tikai teciņiem un aulekšiem, tādā tempā paspējot izdarīt ļoti daudz.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī I.Pļaviņam ir piešķirti daudzi Latvijas nozīmes tituli, man viņš ir un paliek mūsu pašu Gulbenes novada goda biedrs, kuram patiesi rūpēja, kāda ir mūsu sporta bāze. Lai gaiši mūžībā, kurp viņš iesoļojis 93 gadu vecumā!

– Jāzeps Odumiņš

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.