Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenieši uzskata, ka dara darīšanas pēc, pilsētas pārvaldnieks nepiekrīt

Skolas iela. Foto: Gatis Bogdanovs.

“Gribu izteikt savas un vairāku senioru, kā arī jauno māmiņu domas par mūsu pilsētas vadības – Āboliņa kunga un daudzu domes atbildīgo personu – rīcību un attieksmi pret iedzīvotājiem. Visādiem nepiemērotiem (latviešiem nepieņemamiem) dekorējumiem naudas pietiek, bet uzlabot iedzīvotāju ikdienā nepieciešamajam gadiem naudas nav. Par parka malas celiņu no Skolas ielas līdz Ozolu ielas stāvlaukumam runāts gadiem. Trepes no ielas bija šausmīgas. Jā – nu jau it kā “ķeksīti” pielika jautājuma risināšanai. Vai kāds no vadības paskatījās, pārbaudīja, cik izgāzta nauda tai nobrauktuves “karikatūrai”? Vai pa šo nobrauktuvi var braukt māmiņa ar bērnu ratiņiem vai seniore iet no veikala ar iepirkumu somu (ratiņiem), vai uz staciju? Nobrauktuves slīpums vajadzīgs lielāks – garāks, lai normāli pārvietotos! Arī kāpnēm pakāpieni – lēzenāki. Galvenais – vajag “lēnīti” (margas – red.), kur vecs cilvēks var pieturēties. Nedod dievs – nāks rudens, ziema, būs slidens. Pastaigājiet, mūsu pilsētas vadība, un paslidinieties! Visi lepni brauc mašīnās, apkārt neskatās – neko neredz un negrib redzēt. Tāda ir mūsu pilsētas vadības attieksme pret saviem cilvēkiem. Visu dara tikai darīšanas pēc un izgāž domes naudu nelietderīgi ne jau pirmo reizi. Beidzot sāciet domāt un darīt!” vairāku Gulbenes senioru un jauno māmiņu vārdā “Dzirkstelei” raksta Vija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbild Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš:

“Pirmkārt, nevaru komentēt teksta daļu par “latviešiem nepieņemamiem” dekorējumiem. Par to jājautā novada ainavu arhitektei Laimai Šmitei-Ūdrei.

Otrkārt, teikumam “iedzīvotāju ikdienā nepieciešamajam gadiem naudas nav” – varu apstiprināt un piekrist, ka visiem vēlamajiem un vajadzīgajiem darbiem finanšu līdzekļu nepietiek un nepietiks. Bet varu arī apstiprināt, ka katru gadu pilsētā infrastruktūras attīstībai, pārbūvei un sakārtošanai tiek novirzīti milzīgi līdzekļi, un man nav saprotams, kā to var neredzēt un nesajust iedzīvotāji, seniori, jaunās māmiņas un Vija. Vai atceraties, kāda bija Spārītes parka daļa pirms pārbūves? Vai Nākotnes kvartāla iedzīvotāji atceras, kāda bija “nāča” pirms remonta vai Jaunā iela pirms gada? Vai Brīvības pārbūvētajā daļā bija iepriekš gājēju ietve? Šogad pilsētā notiek vērienīgi būvdarbi: Bērzu skola, Brīvības iela, skolas stadions, Vidus iela, Skolas ielas kvartāls. Vai pie šogad notiekošajiem iepriekš minētajiem pārbūves-remonta darbiem var pievienot un realizēt vēl Vijas pieminēto “celiņu no Skolas ielas līdz Ozolu ielai”? Vai pašvaldībai šogad ir finansējums Vijas nepieminētajiem, bet vajadzīgajiem darāmajiem darbiem pilsētā: Spārītes parka otras daļas sakārtošanai; Litenes ielas pārbūvei (asfalts plus gājēju ietve) vai Viestura ielas pārbūvei, vai Gulbīšu parka pārbūvei, vai Dzirnavu dīķa sakārtošanai, vai ūdensvada un kanalizācijas ierīkošanai Ievugravas, Ceriņu, Jasmīnu, Naglenes un citās ielās, kur to nav? Vai ielu apgaismojuma izbūvei ielās, kur tā nav, vai gājēju ietvju un veloceliņu tīkla izbūvei, kur tā nav? Vai visu pilsētas grunts ielu noasfaltēšanai (grunts ielas ir apmēram 19 km)? Vai Vidus ielas slūžu remontam/pārbūvei? Vai Līkās ielas lietusūdeņu kanalizācijas sakārtošanai? To darāmo darbu daudzums ir milzīgs! Protams, arī man gribas, lai finansējuma pietiek visam un pilsēta ir sakārtota visur un maksimāli īsā termiņā, bet tā ir neiespējamā misija, tāpēc darbi notiek prioritārā secībā, izmantojot pieejamo pašvaldības finansējumu, aizņemoties finansējumu, meklējot dažādu fondu līdzekļus un novirzot tos mērķim – pilsētvides sakārtošanai.

Treškārt, paldies Vijai par kritiku. Pieminētās “karikatūras” izmaksas ir: 160, 46 eiro ar PVN (plāksnes un cements), 10 eiro ar PVN (zālāja sēkla), 0 eiro – melnzeme plus darbaspēka un traktortehnikas izmaksas labiekārtošanas iestādes strādniekiem. Zināšanai – nobrauktuves slīpums ir tieši tāds pats, kā iepriekš. Tas netika mainīts. Remontdarbu mērķis bija izdrupušu plākšņu nomaiņa. Vai mērķis tika sasniegts? Jā. Vai mani apmierina rezultāts? Jā, jo ir labāk, un – nē, jo piekrītu Vijai, ka ar bērnu ratiņiem nobraukt/uzbraukt ir neiespējami.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (12)

 1. tagad ir daudz labāk nekā bija .ja runājot par litenes ielas gājēju ietvi ,nav vajadzīga ,jo mazs tur staigā ,tā vietā naudu pareizāk ieguldīt citur piemērām labs minējums par mazākām ielām asfaltēšanu īpaši uz tām ielām kur ir strupceļš ,greideram šādas ielas grūtāk nogreiderēm ,nevar apgriezties un sanāk vietām pat tāpat bedres.

  9
  1
 2. Nu jau sāk priekšvēlēšanu aģitāciju izceļot dažas personas. Man tik viens jautājums tam kas no ābeles tālu nekrīt kur ir tava čekas kartīte vai tu vēl aktīvi aģentūrā darbojies ?

  7
  5
 3. principā darbs ar kāpnēm ir iznācis ļoti greizs un pat apkaunojoši nederīgs ne senjoriem, ne jaunajām māmiņām ir taču jasaprot sava neatbilstība darāmajam darbam, tas ir īsts čiks

  24
  2
 4. Kāpēc lai Litenes ielā nevajadzētu gājēju ietvi??? Tam ir jābīut normai un pašsaprotamai lietai jebkurai iela neatkarībā no noslodzes šobrīd. Tas ir drošības jautājums (tpu tpu bet nav cenas cilvēku dzīvībai/veselībai), jo tranzīta iela. Otrkārt, tas ir perspektīvs rajons, kas nākotnē attīstīsies, kad sāks tās pļavas apbūvi.

  16
  2
 5. Vai no komandējumiem paredētās naudas 140000 nevarētu dažus procentus ziedot Gulbenes iedzīvotājiem un sataisīts normāli tas trepes? Vai nodokļu naudu var tērēt tikai Gulbenes prieka mājai un tās iemītniekiem vai tiešām neko nevar priekš iedzīvotājiem ?

  26
  5
 6. Pa Litenes ielu ļoti daudz staigā,bet ir grūti ka mašīnas nobrauc ir lieli putkļi.

  13
  1
 7. Litenes iela sen ir pelnījusi asfaltu un gājēju celiņu super lai izdodās👍

  17
  1
 8. Kur ir tā sakārtotā nāča? Tos nenormālos guļošos tā arī nenomainīja!

  10
  8
 9. Spārītes parka viena daļa sakārtota,bet kā tad ar otru???Tās drausmīgās asfalta paliekas jau gadiem stāv.Skolas sporta laukums,bija normāls.Gulbenē tik taisa un pārtaisa kas vēl var stāvēt.Bet ko tiešān vajag,nav.

  13
  3
 10. Ja nav sajēgas, tad nevajag līst komentos! Sporta laukums bija totāli nolietots un sportam bīstams, bet tev jau to nesaprast. Jā, un ko Jūs pati esiet paveikusi pilsētas labiekārtošanā? Vismaz pagalmu sakopāt?!

  7
  14
 11. Nu ta gan, Spārītes parku visur piemin a kas tad tur TĀDS? Vienīgi noņemtas vienigas šūpoles ka dēļ tur bija vērts iet ar berniem.Tas ka soliņi uzlikti?Tad tu gan 21 gs brīnums smiekli nāk

  9
  4
 12. Pieminētie ielu remonti arī ir viens liels murgs. Puspilsēta izārdīta jau gandrīz gadu, bet ” remonti uz priekšu nekust.

  11
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.