Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gunārs Rubenis: Ar lokālu vērošanu nepietiek

Gunārs Rubenis. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Svarīgākais notikums šogad Gulbenes novada sporta dzīvē ir 2023.-2027.gada sporta attīstības plāna apspriešana un pieņemšana, kā arī iepriekšējos piecos gados paveiktā darba novērtējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādot sevišķu labvēlību un iespējas, lai prasmīgi slāpētu iedzīvotāju neapmierinātību ar sporta pārvaldes darbu pēdējos trīs gados, novada dome astoņās tikšanās reizēs ar novada iedzīvotājiem norīkoja speciālu tikšanās vadītāju. Zināms, ka sevišķi neapmierināti ar to, kas notiek novada sporta dzīvē, bija Lejasciema, Jaungulbenes un Druvienas pagasta iedzīvotāji. Arī gulbenieši nebija sevišķi apmierināti ar to, kas notiek Gulbenes pilsētas sporta dzīvē, kur Gulbenes pilsētas gadadienas atzīmēšanas galvenais sporta pasākums ir deputātu un jauniešu futbola spēle.

Nolēmu savu viedokli plašāk paust tieši laikraksta slejās, cerot, ka mans viedoklis izraisīs plašāku diskusiju par to postu, kas trīs gados nodarīts novada sportam.

Nevienas pozitīvas atsauksmes

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadu soļošanas veterānus, un te es esmu vairāk ieinteresēts tieši par to, kas notiek vieglatlētikā. Sporta skolas direktors sanāksmē novada domē apgalvo: mums nevajag rīkot sacensības novadā vieglatlētikā starp pagastu komandām. Cilvēki aizstāv savas intereses, jo sporta skola vieglatlētikā nesagatavo vieglatlētus pat pagastu līmeņa sacensībām. Nožēlojami, bet labākais jaunais vieglatlēts, kurš pagājušajā gadā beidza Gulbenes sporta skolu, regulāri sacensībās spēja uzrādīt tikai otrās sporta klases rezultātus.

Sporta pārvalde deklarē, ka viņu galvenais uzdevums jaunatnes sportā ir sporta skolas darba pārraudzība, un šis pienākums viņiem atļauj novadā iznīcināt pieaugušo un veterānu sportu, kā tas notiek vieglatlētikā, organizējot novada atklāto čempionātu darbdienā, kad aktīviem cilvēkiem jāstrādā. Sacensību dienā, protams, bija jāstrādā arī daudziem jauniešiem, kas sakarā ar brīvlaiku mācībās bija iesaistījušies algotā darbā.

Par pērn un šogad darbdienā notikušajām sacensībām vieglatlētikā netiku dzirdējis nevienu pozitīvu atsauksmi pretēji tam, kā to 14.jūnija laikrakstā apgalvo Sporta pārvaldes vadītājs, jo piedalījās ļoti mazs senioru un pieaugušo skaits. Cilvēks apgalvo, ka pēc saviem senioriem zina, kuri nāk uz sporta centru – tie ir četri vieglatlēti. Un kāds tad ir šo divu gadu sacensību iespaids uz veterānu sasniegumiem valsts nozīmes sacensībās?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms trīs gadiem valsts veterānu sporta spēlēs Gulbenes komanda izcīnīja 1.vietu vieglatlētikā, pārspējot Rīgas, Daugavpils, Līvānu, Valmieras un citu spēcīgu kolektīvu komandas. Arī valsts čempionātā vieglatlētikā veterāniem komandu sacensībās Gulbenē tika izcīnīta 1.vieta. Šogad veterānu sporta spēlēs vieglatlētikā – 7.vieta Bauskā un 10.vieta valsts čempionātā vieglatlētikā Tukumā. Galvenais gulbeniešu triecienspēks komandā ir soļotāji, kuri šogad Bauskā izcīnīja 18 medaļas soļošanā un vēl 6 medaļas, startējot citās disciplīnās. Visvairāk punktu komandai deva soļotāja Irita Bačka. Kopā sporta spēlēs gulbeniešiem – 43 medaļas un, kā jau minēju, necerēti zema vieta vieglatlētikas komandai – 7.

Cik ilgi Gulbenes veterāni soļotāji būs labākie valstī? Sporta pārvalde pretēji tam, ka jāatbalsta tas, kas ir labs, samazinājusi labas soļošanas sacensības visām vecuma grupām līdz vienai reizei gadā, izslēdzot no sacensību programmas pilsētas un novada sporta svētkos soļošanu, nomainot to ar nakts riteņbraukšanu.

Paši rīko sacensības

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Analizējot iepriekšējo piecu gadu rezultātus, norādīts, ka novadā katru gadu plānveidīgi tiek organizēti novada atklātie čempionāti 14 sporta veidos. Minēšu dažus no tiem pēdējo trīs gadu laikā. Zolītē regulāri sacensībās no visas valsts piedalījās vairāk nekā 40 zolmaņi. Diemžēl pēdējo trīs gadu laikā šādas sacensības netika rīkotas. Šaha sacensībās nesen spēlēja pieci vīrieši un jaunietis. Volejbols viens no Gulbenē iecienītākajiem sporta veidiem. Vispirms pirms vairāk nekā sešiem gadiem tika likvidētas sacensības volejbolā vīriešiem, kur spēlēja astoņas labas komandas, pirms trīs gadiem sieviešu komandas spēlēja divās līgās, šogad sacensības sieviešu komandām vairs nenotika. Pirms novadā tika nodibināta Sporta pārvalde, notika arī novada čempionāts basketbolā vīriešiem, arī tur spēlēja astoņas komandas. Sporta pārvalde novada čempionātu basketbolā nerīko. Mums ir “Buki”.

Novadā augstā līmenī vīriešiem ir galda teniss, tas, pateicoties uzņēmēja Agra Kora organizatora spējām un materiālajam atbalstam, ļauj valsts komandu sacensībās, kuras notiek piecās līgās, piedalīties ar trīs komandām, no kurām labākā spēlē 2.līgā. Bet kā tad ar novada čempionātu galda tenisā, kurš jāorganizē, protams, Sporta pārvaldei? Līdz gada beigām galda tenisa klubs plāno plašas starpnovadu sacensības. Dažos pagastos notikušas sacensības novusā. Arī mums Gulbenes sporta centrā četras dienas trenējas 10 sportisti. Paši sarīkojam iekšējās sacensības gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs, jo pilsētas sporta dzīves vadītāju neesam redzējuši.

Interesants sporta veids Gulbenes novadā ir futbols. Šogad vietējā čempionātā piedalījās septiņas komandas, pagājušajā gadā – deviņas. Bija iepriekš gadi, kad Gulbenes novadā futbols tika spēlēts divās līgās, kopējais komandu skaits bija vairāk nekā desmit. Gulbenes BJSS komanda, kuras vidējais vecums bija tuvu 30 gadiem, spēlējot valsts 3.līgā, neguva nevienu punktu, kas zināmā mērā ir valsts antirekords.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novadam ir laba sieviešu futbola komanda, kura šogad valsts 1.līgas čempionātā izcīnīja 5.vietu. Šo komandu Sporta pārvalde cenšas ignorēt.

Bauskas piemērs

Divas dienas piedaloties valsts šīgada veterānu sporta spēļu finālsacensībās, tikos ar Bauskas sporta dzīves vadību, lai uzzinātu, kā tiek organizēts sporta darbs Bauskas komandā. Izrādās, ka tas ir simtprocentīgi tāds kā iepriekšējais Gulbenes novada sporta dzīves vadības modelis. Bauskā un novadā sporta dzīvi vada un organizē sporta centrs “Mēmele” un sporta centra direktors rūpējas par sporta bāzēm, bet direktora vietniece organizē tiešo sporta darbu novadā. Pagastos sporta darbu vada aktīvisti, kam par šo darbu nedaudz tiek samaksāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā katru gadu regulāri tiek rīkotas novada ziemas un vasaras sporta spēles 10 sporta veidos. Notiek arī novada čempionāti atsevišķos sporta veidos. Gada beigās tiek organizēts labāko sportistu un aktīvistu godināšanas pasākums pie kopīga galda un deju mūzikas. Bauskā ciena savus sporta darba darītājus. Bez pārējām sacensībām Bauskā notiek arī novada čempionāts basketbolā veterāniem, kurā spēlē sešas komandas.

Kā tas ir Gulbenē? Novada dome uz novada un valsts nodokļu maksātāju pleciem ir uzvēlusi 100 tūkstošu eiro “monstru”, jo tik daudz, pēc maniem aprēķiniem, mēs algās samaksājam Sporta pārvaldes darbiniekiem, salīdzinot ar to, cik izmaksāja sporta centrs. Par komplekso sporta spēļu rīkošanu Sporta pārvaldes vadītājs saka, ka viņš nerīkos šīs sacensības, bet nodarbosies ar lokālu vērošanu. Sportistu un aktīvistu apbalvošana neesot nepieciešama, jo jāapbalvo vieni un tie paši cilvēki.

Nauda ir sasāpējis jautājums novada sporta dzīvē, iespējams, lai tiktu skaidrībā par šo jautājumu, bez kvalificētas palīdzības neiztikt. Līdz Sporta pārvaldes nodibināšanai naudas sportam pilnīgi pietika. Novada domē darbojas sporta komisija, kurai ir liels “nopelns” pie manis aprakstītajām sporta nedienām. Jau iepriekšējās domes sasaukuma laikā sporta sabiedrība nebija apmierināta ar sporta komisijas darbu, arī naudas dalīšanas jautājumos. Nauda tika dalīta galvenokārt savējiem, ar komisijas locekļiem saistītajiem sporta veidiem. Tika nodibināta komisija, kas gandrīz gadu analizēja sporta komisijas darbu. Par šīs komisijas darbu nekas netika atklāts plašākai sabiedrībai. Nesaprotami, bet jaunievēlētajiem deputātiem liekas, ka sporta komisijā strādājuši tik labi, ka nenotika sporta komisijas pārvēlēšana. Šis amats tika atstāts mantojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par naudu, varbūt būšu nedaudz neprecīzs, jo naudas sadale sportam šogad ir ieplānota. Kas sadalē interesants? Tiekoties Bauskā ar sporta vadību, uzzināju, ka Bauskas komanda, kas spēlē vienā līgā ar “Gulbenes Bukiem” un izcīnījusi 5.vietu, tas ir, vienu vietu zemāk par “Bukiem”, iztērējusi no novada budžeta 7000 eiro. “Gulbenes Buki”, izcīnot līgā 4.vietu, no budžeta saņem 35 000 eiro. Bauskas novada komanda no Iecavas, spēlējot līgu zemāk, iztērējusi 5000 eiro no novada budžeta.

“K.S.P. sporta klubs” gadā saņem finansējumu pat 10 000 eiro un vairāk. Visiem zināms, ka Lejasciema sports tiek finansēts pat no trīs avotiem. Interesanti, ka pirms diviem gadiem lejasciemieši saņēma papildu finansējumu rollerslēpju iegādei, par šo naudas summu pēc tā laika cenām varēja iegādāties 50 pārus. Gulbenes novada sieviešu komanda futbolā izcīnīja 5.vietu 1.līgas čempionātā, nesaņemot no Sporta pārvaldes nevienu eiro.

Gulbenes novadā notiek ralliji, kuru pirmsākumi meklējami tālu pagājušajā gadsimtā. Tas bija laiks, kad autosporta mīļotāji ķīlēja un remontēja, iespējams, savu vienīgo ikdienas mašīnu. Šodienas rallija dalībnieki lielākoties ir labi situēti braucēji, kuriem sacensībās ir speciāla mašīna. Dalībnieki par piedalīšanos rallijā maksā dalības maksas 600 un 800 eiro. Novada dome sacensībām atvēl 15 000 eiro. Rallijā “Gulbis” šogad piedalījās 130 dalībnieki, cik lielajā rallijā? Zinot dalībnieku skaitu, kļūst skaidrs, ka iespējamais rallija budžets var pārsniegt 100 000 eiro, un tie nepieciešamie 15 000 eiro, iespējams, tāda sīka kabatas naudiņa vien ir.

Tikai pārraudzība

Nupat notika Eiropas sporta nedēļa, kuras devīze – sports visiem bez maksas. Notika “Gulbenes apļi”, kur dalībnieki maksāja dalības maksu. Par Eiropas naudu Madonā notika četri pasākumi. Notika volejbola sacensības “Atzeles līga” četrās sporta zālēs, spēlēja 16 komandas, visas, arī Gulbenes novada, maksāja dalības naudu. Par privātu pasākumu, kur par sporta zāļu izmantošanu jāmaksā īres nauda, iespējams, netika maksāts, un, ja tas tā ir, kāds ir smagi jāsoda.

Lielākajā tautas sporta pasākumā – valsts veterānu sporta spēlēs – Gulbenes veterāniem labs sasniegums absolūtajā vērtējumā. Starp visām pašvaldībām Gulbenei 10 sporta veidos – vieta starp sešām labākajām, bet starp novadiem gulbenieši ir trešajā pozīcijā. Vai varēja vēl labāk? Protams, ja mums būtu basketbola veterānu komanda. Pārvaldes vadītājs sanāksmē pagastā apgalvoja, ka šis pasākums mums nav jāatbalsta, jāorganizē. Kas tad pēc viņa uzskata ir jādara, ja jaunajā attīstības plāna redakcijā ir šādas prioritātes: 1) bērnu un jauniešu sports; 2) tautas sports; 3) augstu sasniegumu sports; 4) sporta nozares pārraudzība un infrastruktūra?

Bērnu un jaunatnes sports ir koncentrēts sporta skolā, kas nepakļaujas Sporta pārvaldei. Tautas sports ir minēts kā nākamais, un vadītājs domā, ka, izprotot to kā pārraudzību, pārvalde rīkos sacensības jauniešiem, kā tas notiek vieglatlētikā, metodiski iznīcinot vieglatlētiku novadā. Augstu sasniegumu sports mums ir attīstīts vāji. Pārvalde nodarbosies ar pārraudzību, kas izpaudīsies ar lokālu vērošanu.

Ceru, ka mans viedoklis palīdzēs noorganizēt sacensības volejbolā, novusā un zolītē, varbūt arī citos veidos.

– Gunārs Rubenis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (31)

 1. Es gan gribeju,lai Gunars nosauc ta murmula vardu…

  15
  3
 2. Nevajag uztraukties,nekas nebūs kā pirms 30-40 gadiem.Veseli’bu…

  13
  2
 3. Atkal vecais Rubenis ar savām raudu runām, iedomājies no sevis pasaules nabu, nu tak nodarbojies ar savu soļošanu , bet liec citiem mieru. Rallijs un Buki ir vienīgie sporta pasākumi ar ko novads vispār ir atpazīstami Latvijā, ne jau visu cieņu ,bet daži soļotāji amatieri,kas piedalās sacensībās ar 3 dalībniekiem disciplīna , neviens to neskatās un pat neseko līdzi. Rallijs piesaista dalībniekus un tūristus visai Gulbenei, Bukus zina visā Latvijā uz spēlēm nāk pilna zāle , ko mēs te vispār salīdzinām?

  20
  21
 4. Nu ar to Buku zināšanu pa visu Latviju, gan ir krietni pārspīlēts.

  33
  7
 5. Gunār, būtu vienreiz licies mierīgs, cik var sevi celt debesīs, nu jau sāc palikt par apsmieklu,pats tik staigā uz redakciju ar saviem rezultātiem un gadskārtējiem sporta nicinosajiem rakstiem. Sporta komisija neprašas, vadītājs neko nedara, tikai Gunārs visu vienmēr zina labāk par visiem, labāk tiešām tikai ar soļošanu nodarbojies.

  14
  20
 6. Atkal vecie koalīcijas draugi Martusevics un Rubenis taisa rebes. Viens nolaida stadionu gadus atpakaļ ,tagad grib piesūkties pie naudas par visām reizēm ar savu futbolu, tikai ir jau atkosts par sporta naudas izzagšanu un klāt neviens vairs nelaidīs. Otrs dzīvo vēl pagātnē izskatās, grib būt epicentrā ,bet vecums un marasms dara savu.. Nost ar visu, visa nauda jādod 70 gadus veciem,kam ir hobijs- solosana .

  23
  8
 7. Bukus un Ralliju Sarma ir dzirdējuši daudzi Latvijā. G. Rubeni ir dzirdējuši tikai Dzirksteles redakcijā

  19
  13
 8. Cik var katru gadu runāt par to sportu? Novads izvēlējās atbalstīt par prioritāti ralliju un Bukus,kas ir saprotami,jo nes Gulbenes vārdu skaļāk ka citi sporta veidi, piedod Rubeņa kungs,bet tā nu tas ir.

  13
  12
 9. Vecais soļotājs sagribējis lai viņa hobiju sponsorē novads

  13
  12
 10. Sporta pārvaldes troļļu ferma dragā naidīgus komentus. Kauns jums liels! Nēesiet pat Gunāra mazā pirkstiņa vērti.

  26
  14
 11. Saprotu Rubeņa kunga asaras. Protams, bērnībā arī debesis ir zilākas un saule spožākā, un sportā arī mēs visi toreiz, bērnībā, bijām īstie monstri. Vienīgi, ja šādas izjūtas ekstrapolē uz šodienu, kļūst, maigi izsakoties, skumji.

  9
  10
 12. Bet, ja tā padomā, Gunārs daudz taisnības pateicis!

  36
  7
 13. Gunār, par tautas sportu nespried pēc vienīgajām sacensībām kurās pats piedalies. Kādreiz aizbrauc (aizsoļo) un apskaties cik dalībnieku piedalās Stirnu Buka sacensībās vai MTB.. Tautas sports notiek arī ārpus stadiona, sētas otrā pusē .

  15
  17
 14. 5. vieta jaunietēm sieviešu futbolā 1. līgā…..ja nemaldos, tur 1 līga vien ir un tajā pašā 6 komandas…. par ko iet runa?
  Dzirkstelei ieteiktu izpētīt patiesumu, pirms publicē viena tante teica….. skumji.
  Un nekad neiztaujā personas, kas tiek aizskartas.
  Kur viedokļu dažādība?

  5
  2
 15. Ka parasti, Liene sieviešu futbolu sajauca ar sieviešu volejbolu. Tur tiešām ir tikai viena līga ar 8 komandām. Futbolā dāmam virslīgā ir 7 komandas un 1.līgā 10 komandas. Starp citu, Buki arī spēlē 1.līgā. Futbolā 2 jaunietes bija U-17 un viena U-15 izlasē. Cik volejbolistes, Liene, ir kaut kad bijušas kādā jaunatnes izlasē? Pie tā milzīgā finansējuma…To tiešām vajadzētu papētīt. Vai pienesums ir adekvāts ieguldījumam? Visu labu, sporta teorētiķei!

  3
  5
 16. Rubenis var patikt un nepatikt, bet katram ir tiesības uz viedokli. Ja būtu iespēja komentētājus apklusināt (99% IP adreses no sporta pārvaldes un sporta komisijas puses), daļa patiesības un reālā redzējuma starp šīm rindām arī būtu. Fakts paliek fakts – viss, kas saistīts ar sporta nozari novadā, ir pagrimis.
  Neesmu par vai pret Rubeni, bet komentētāji ir sporta nozares žūpas,kas krēslu dēļ turēsies ierakumos līdz pēdējam. Patiesībā Rubenis varētu uzlikt mīksto novadam, startēt zem cita novada vai kā privātpersona-tā būtu pareizi.

  19
  4
 17. japiekrit,ka sports novada novests lidz klinkim,bet ka vareja but savadak,ja parvalde locekli bijusie fermas stradnieki…

  15
  4
 18. Sveiki visiem! Man kā novada iedzīvotājai ir patīkami lasīt Gunāra Rubeņa rakstus, jo tajos tik izsmeļoši un saprotami ar faktiem ir atspoguļota sporta dzīve novadā. Cilvēkiem ir jāzin,kas notiek novadā, diemžēl no Sporta pārvaldes vadītāja Krēmera un viņa komandas to nekad neuzzināt! Ir bijušas dažas intervijas Dzirkstelē, bet tās ir ar vispārīgām frāzēm, bez faktiem(vienk. bla bla bla). Gunārs pats ir izcils soļotājs, viņam ir augsti sasniegumi ne tikai Latvijā, bet arī Pasaulē un Eiropā. Gunārs neceļ sevi debesīs, bet domā par cilvēkiem. Savos 80+ viņš ir apveltīts ar asu prātu, loģisku domāšanu un sev tik raksturīgo humoru. Viņš ir patīkams sarunu biedrs, saprotošs. Gan jau viņ am sirds sāp par to, kā Gulbenē tiek iznīdēts sports kopumā. Veselību un izturību Gunāram!!!

  21
  3
 19. Gunāram ir taisnība! Ja sporta pārvaldes pasākumi ir , sporto pats un atsūti mums, tad mums nevajag ne pārvaldi, ne tik daudz darbinieku. Pietiks ar vienu!

  Par Bukiem un ralliju! Bukiem nav jādzīvo uz pašvaldības rēķina un rallijam vēl jo mazāk! Novads protams var atbalstīt, bet jābūt samērīgumam.

  Sporta dzīves organizatori ir domāti vietējiem cilvēkiem un viņu darbs ir viņus mudināt sportot. Ja uzskata, ka pasākumus apmeklē par maz cilvēku, tad piedāvājums ir galīgi neatbilstošs pieprasījumam.

  Tautas sports Gulbenē izmirst un atgriezt būs gandrīz neiespējami! “Paldies” sporta pārvaldei!

  23
  3
 20. Labdien! Aizskarta ir smaga tēma, kura sāpīga ne tikai Rubeņa kungam! Novada sporta vadībai derētu iepazīties ar tuvāko un nedaudz tālāko kaimiņu darbu (īpaši Tautas sporta attīstība): pie līvāniešiem, jēkabpiliešiem, madoniešiem, smilteniešiem. Sporta dzīves vadība ir ciešā sazobē ar klubiem un interešu grupām. Bija o/s Pūznis ar treneri Gerdu (neesot olimpiskais sporta veids orientēšanās), un klubs iziris, tā biedri atraduši citus klubus un veiksmīgi startē pat aiz Latvijas robežām. Vispārīgās frāzes sportā neder! Konkrēts darbs – treniņi ar konkrētu rezultātu sacensībās visās paaudzēs! Un kur redzēts, ka v/a čempionāts notiek darbdienā!!!? Pat veterāni – pensionāri strādā! Un sacensības, Eiropas sporta nedēļas ietvaros, pagrīdes variantā ar noslēpumainu informācijas plīvuru.

  17
  2
 21. Visa šī cirka pamatā ir vienkārši Rubeņa vēlme uzrīkot savus zolītes un novusa čempionātus, kur piedalās 3-4 dalībnieki,lai varētu lielities ka dabūjis medaļu,kura neko nedod, jau 2000 gados visas sacensības nāca ar saviem koeficientiem, kas vecuma ietvaros atviegloja rezultātus, visi tik smejas, atkal medaļu sagribējis, jo ar citiem jau konkurēt nemācēja,tik sarēķināt

  4
  15
 22. Sports pagastos ir iznicinats,pasakumi nenotiek,bet kur paliek finanses…

  15
  3
 23. Lai tak startē zem cita novada, diez kā visa Gulbene to pardzivos? Smieklīgi

  4
  14
 24. kam tas penžu sports ir vajadzīgs? Lai savāktu budžeta naudu un nograuztu to cepumos? baigie sportisti…kam viņi šobrīd ir vajadzīgī? Rīgas centra skolās mācās gudrākie jaunieši Latvijā. Tur nav stadiona…

  2
  7
 25. Padomā, mazgadīgais, ko par tevi teiks pensijas vecumā? Kau gan, tik daudz šņaucot, līdz tam vecumam, točno, nenovilksi

  7
  2
 26. Kāpēc tu ar savu penziju nevarētu atļauties iet uz sporta klubu, un maksāt abonentmaksu? Svīsti tur, mazgājies dušā, bet biš samaksā par to, lai ir apkopējai prieks! Tici man, tavi nopelni, smilšu kaisīšanā, apkārt stadionam, nevienu neinterese!

 27. Taisnība ir tajā, ka izņemot basketbolu pārējais sports Gulbenes novadā ir vienaldzīgs arī no Sporta skolas vadības puses! Bet Rubeņa kunga spriedelējumi nav objektīvi, vieglatlētika tiek celta saulīte, bet parējais sports “nolikts” līdz ar zemi! Ja jau naudas nepietiek visiem, tad jautājums- kur ieguldīt naudu? Jaunatnē vai veterānos? Volejbola meitenes kaut kādus atzīstamus rezultātus ik pa laikam parāda, ja ne klasiskajā volejbolā, tad vismaz pludmales! Orientēšanās sportā arī kāds paspīd kādu reizi. Futbolā ar jauniešiem un jaunietēm viss ir uz pareizā ceļa, bet vēl tāpat attopas no dziļās bedres kur bija pirms 5-6 gadiem. Novada futbola čempionātā 2021.gadā vasaras sezonā startēja tuvu 120 spēlētājiem, bet pieaugušo komandā tikai 5-6 spēlētāji (pilngadīgi) spēletāji! Gribētos gan redzēt budžeta sadalījumu! Cik basketbolam, cik volejbolam, cik vieglatlētikai, cik sieviešu futbolam u.t.t.tiek piesķirts finansējums!

  4
  1
 28. Vieglatlētika ir visu sporta veidu karaliene. Nevajag fantazēt, Rubeņa kungam ir tiesības uz savu viedokli, viņš vienkārši “traucē” mierīgi dzīvot dažam labam, jo “taisnība nevienam nepatīk”. Viņš tieši iepriekš publicētajos rakstos Dzirkstelē rakstīja par finansējuma netaisnīgu sadali, kad jaunajam riteņbraucējam nav piešķirts finansējums, bukiem ir daudz par daudz, izlietojumu varētu nopublicēt, kur tie 30000 ir iztērēti. Krēmers taču var kādu faktu apstrīdēt, bet Gunārs melus neraksta. Kur naudu ieguldīt-jaunatnē vai veterānos??? Ko mēs šomēnes pirksim-drēbes vai pārtiku??? Ja ir kārtīgs saimnieks, tad pietiks visam, ja kurtku vai bikses pirksim, pieviksim jostu ciešāk, bet tāpēc badu nemirsim. Atkal nonākam pie tā, ka Gulbenē par sportu atbildīgs ir “auns”. Nu nav šim cilvēkam saprašanas. Atliek vien gaidīt, varbūt visi varēsim tikties kopējā sapulcē Gulbenē….

  8
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.