Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kad sakārtos Gulbenes stacijas bijušās viesnīcas apkārtni? (labots)

Foto: Diāna Odumiņa.

“Paskatieties, kāds šodien izskatās privātīpašums Gulbenē, Ozolu ielā 39! Kāpēc pašvaldība nereaģē un nepiespiež īpašnieku sakopt teritoriju? Nams ir zālē, krūmos un atkritumos ieaudzis. No parādes puses joprojām izskatā romantiski, pateicoties Gulbenes mākslas skolas pirms sešiem gadiem izveidotajām logu gleznām. Bet kāda ir iekšpagalma puse? Logi izsisti, durvis atplēstas. Redzams, ka ēku izmanto kā tualeti. No pašvaldībā strādājošajiem sētniekiem tiek prasīta disciplīna un atbildība. Kāpēc ļauj privātīpašniekam tādu patvaļību? Ēka turklāt ir vēsturiska!” šādu viedokli “Dzirkstelei” pauda gulbeniete Iluta Skulte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī “Dzirkstele” pārliecinājās, ka situācija Gulbenē, Ozolu ielā 39, patiešām ir tāda. Saskaņā ar kadastra datiem māja Gulbenē, Ozolu ielā 39, kur pirmās brīvvalsts laikā bija stacijas viesnīca un I šķiras traktieris, ekspluatācijā ir nodota 1933.gadā. Mājas kopējā platība ir 706 kvadrātmetri, bet atlikusī bilances vērtība – 0. Tātad māja ir pilnībā nolietota.

Ēka Ozolu ielā 39 ir vēsturiska arī tāpēc, ka tiek uzskatīts – tur ir nakšņojis Latvija Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš viesojās Gulbenē 1938.gada 28.maijā.

Ēka jau kādu laiku ir neapdzīvota. Pirms tam tā ilgstoši bija pašvaldības sociālo dzīvokļu māja, kas vairākkārt cietusi ugunsgrēkā. Pašvaldība ēku ir pārdevusi.

Foto: Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. šeit var atrisināt tikai nojaukšana un tās vietā uzbūvēt ēku ,piemērām izklaides centru tūristiem ar konkursiem,jautājumiem par ap mūsu pilsētu un novadu.

  2
  8
 2. Muļķības. Neviens drīz uz šo nolaisto miestu nebrauks.

  14
  1
 3. 1938.gadā prezidents nebija Guntis Ulmanis bet gan Kārlis Ulmanis…

 4. Lūdzu vārdu uzvārdu no Dzirksteles kam pieder īpašums un kādas sankcijas pret īpašnieku.

 5. Gulbenei šī tiešām ir ļoti īpaša vieta, ja Guntis Ulmanis te ieradās jau 1938.gadā no nākotnes (90tajos gados).

 6. Vēstures fakts,ka tur it kā nakšņojis Ulmanis nepadara šo vietu tik īpašu,lai uzturētu un glabātu šo ēku. Bērni ložņā pa šo ēku,bomži siro. Kāds ir pilsētas skatījums – gaidāt kad to par 1eur kāds nopirks un Spa centru atvērs? Atveriet acis un likvidējiet gadiem ilgušās problēmas!

  4
  3
 7. Pašvaldībai par to ēku ir pilnīgi nospļauties. 30 gadus nevarēja uzturēt un apsaimniekot, tad izlēma nogrūzt to problēmu kādam citam un izsolē pārdeva. Būtu smieklīgi, ja tagad par neapsaimniekoto īpašumu sāktu vilkt uz desas jauno īpašnieku.

 8. Kā ar Ūdensvada ielas graustu pašā pilsētas sirdī?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.