Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lasītājs jautā: Kāpēc atklāto vieglatlētikas čempionātu Gulbenē rīko darbdienā?

Gulbenes novada atklātais čempionāts vieglatlētikā notika trešdien, 8.jūnijā. Foto: Gatis Bogdanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kāpēc Gulbenes novada atklātais čempionāts vieglatlētikā tiek tīkots darbdienā?” šādu jautājumu ir aktualizējuši vairāki portāla “www.dzirkstele.lv” lietotāji, kuri vēlas dzirdēt Gulbenes novada pašvaldības Sporta pārvaldes skaidrojumu.

Atbild Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers: “Ievācot informāciju, secinājām, ka nedēļas nogalēs notiek daudz un dažādu pasākumu, īpaši tagad – pēc Covid-19 laika. Ir arī izlaidumu laiks. Pagājušajā gadā mēs jau izmēģinājām čempionātu rīkot tieši trešdienā, jo daudzi izmanto šīs sacensības kā tādu treniņu pirms Latvijas čempionāta, viņiem tās ir tā kā kontrolsacensības. Un pagājušajā gadā saņēmām daudz un labas atsauksmes arī no citu novadu senioriem, veterāniem, ka ir iespēja atbraukt un startēt nedēļas vidū šeit un tad jau braukt tālāk uz citām sacensībām. Dalībnieku skaits, mūsuprāt, pierāda to, ka organizēt sacensības darbdienā ir labāk. Pagājušajā gadā bija aptuveni 380 dalībnieki, šogad bija gandrīz 500 dalībnieku. Stadions pilns ar cilvēkiem – jauni, vidēja vecuma, seniori. Jā, protams, varbūt, organizējot sacensības trešdienā, mēs kādu dalībnieku zaudējam, bet domāju, ja mēs rīkotu sestdienā, tad varbūt dalībnieku būtu pat mazāk. Bija pēc pagājušā gada arī sliktas atsauksmes, bet, tā kā ļoti daudz ir labu atsauksmju, nolēmām šogad turpināt, un dalībnieku skaits to pierāda, ka nav iemesla to nedarīt. Un arī nākamgad tā turpināsim. Būsim reāli – pēc saviem senioriem zinām, kuri nāk uz sporta centru, ka viņiem darbdienas ir brīvas, mēs viņus nezaudējam, zaudējam varbūt tiešām aktīvākos, kuri strādā, bet iegūstam ļoti daudz jauniešu.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Nepiekrītu Krēmera teiktajam, tās ir atrunas. Kurš ir tas, kurš ievāc informāciju par pasākumiem sestdienā? Pašiem smiekli nenāk.Un kas tad tik nozīmīgs notika sestdien? Gribētu zināt,kāpēc tikai Gulbenē sporta pasākumus rīko darbdienā, nekur citur Latvijā tā nav. Tad jāmaina sacensību formāts, tikai jauniešiem un pensionāriem, vai vēl kā savādāk. Veterāni skaitās no 30 gadiem un pret strādājošiem cilvēkiem tā ir necieņa, vienkārši necieņa. Diskusija turpinās, nākošgad šādi palikt nevar, jo sporta pārvaldei jāstrādā priekš cilvēkiem.

  16
  2
 2. Nedrīkst šīs sacensības paredzēt tikai bērniem un jauniešiem atrunājoties ar citiem pasākumiem brīvdienās. Nu esiet godīgi un atklāti pasakiet ka ir klemme uz veterāniem un tāpēc mači sestdienās vairs netiks organizēti. Kāpēc jāslēpjas aiz tukšiem tekstiem ar domu ka tā izklausās sakarīgi?

  10
  2
 3. Viens no lielākajiem Gulbenes novada domes struktūras demagogiem kārtējo reizi izcēlās ar daiļ…nu! Kaut kā jau tā nesen iegādātā māja būs jāuztur… Nesaprotu, kāpēc tiek ignorēts Druvienas, Lejasciema, Jaungulbenes un citu pagastu sporta cilvēku teiktais par attiecīgo struktūru un tās vadītāju personīgi?

  13
  1
 4. Ļoti forši ka sacensības bija darba dienā. Brīvdienas palika brīvas atpūtai! Nav skolas. Bērni priecīgi, treneri priecīgi, šoferi priecīgi. Visiem weekends brīvs. Tie daži darbspējīgā vecuma sportisti izrāvās un piedalījās sacensībās tā pat. Par senākām tradīcijām ar novada pagastu komandu mačiem vieglatlētikā, tāda tipa gan vajadzētu brīvdienā.

  3
  4
 5. Citos novados ar sporta domāšanu laikam galīgi dimbā, tur gan sacensības notiek brīvdienās. Domājiet tak ar galvu Gulbenē

 6. Bērni un jaunieši priecīgi,arī viņu vecāki priecīgi, bet tad ir jāmaina sacensību nosaukums, tas vairs nav “atklātais čempionāts”, bet…..???

  4
  1
 7. Un es domāju, ka sestdien kāds cits pasākums, bet jāatpūšas, smieklīgi

 8. Nu pilnīgs blefs – sacensības darba dienā, jaunatnei – OK , bet ne veterāniem (skaitās no 35 gadu vecuma).Jā nemaldos, kalendārus stāda novembrī un tad sacensību dienu izvēle pietiekoša. Nu ko – nākamgad gulbeniešu rīkoto pasākumu (ja plānos darba dienā) neiekļaus konkursa vērtējumā veterāniem, skumji. Ir jau saprotams -dancošana un vieglatlētika vienā dienā nav savienojama, bet kas zina – jauns sacensību formāts Gulbenē, pieķerot klāt kora dziedāšanu, trīs darbības vienā! Gulbeniešiem jauns ieraksts Ginesa rekordu grāmatā, sporta pārvalde gavilē, sportot gribētāji labākajos gados slauka asaras …

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.