Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kāpēc Gulbenē nenojauc degušo ēku Dzelzceļa ielā?

Foto: Gatis Bogdanovs.

“Kāpēc Gulbenē nekas netiek darīts, lai nojauktu nodegušo dzīvojamo māju Dzelzceļa ielā 3?” “Dzirkstelei”vaicā gulbeniete Iluta Skulte. Viņa uzsver, ka šī taču ir vieta, kuru redz pilsētas viesi, tūristi, kuri apmeklē bānīša depo teritoriju. I.Skulte dzirdējusi, ka Dzelzceļa ielā 3 visi dzīvokļi, izņemot vienu, pieder pašvaldībai. Tāpēc neesot saprotama tāda vilcināšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to, ka šo ēku loģiski ir tikai nojaukt, nevis atjaunot, iestājas arī novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Viņš laikrakstam saka – par atjaunošanu varēja būt runa tikai pašā sākumā tūlīt pēc ugunsgrēka. Tagad ēkas atliekas ir sapuvušas. Pašvaldības pārstāvji bijuši šajā objektā un ir to apsekojuši.

Pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” skaidro, ka pagaidām ēka Dzelzceļa ielā 3 nav izgājusi cauri visām juridiskajām procedūrām, tāpēc vēl to nojaukt nevar. Viņš arī norāda, ka šajā ēkā nav neviena dzīvokļa, kas piederētu pašvaldībai. Visiem dzīvokļiem līdz šim ir bijuši trīs privātīpašnieki, no kuriem šajā saulē palicis tikai viens. Pārējie ir devušies mūžībā, un tas nav saistīts ar ēkā 2021.gada 23.aprīlī notikušo ugunsgrēku. Viena mirušā īpašnieka dzīvoklis jau ir nonācis valsts pārziņā (ir kļuvis piekritīgs valstij). Otra mirušā īpašnieka dzīvoklim vēl var pieteikties likumīgie mantinieki. K.Dauksts saka – pirms pusgada ir uzsākts juridiskais ceļš sakarā ar šīs ēkas dzīvokļu parādiem pašvaldībai. “Mēs (pašvaldība – red.) esam vērsušies kā kreditori ar aicinājumu pārdot šos dzīvokļus un samaksāt pašvaldībai parādus,” viņš stāsta. Tajā pašā laikā K.Dauksts saka, ka diezin vai parādā pašvaldībai esošos dzīvokļus vispār ir iespējams pārdot, jo to gluži vienkārši nav. Tie ir sadeguši. Vienam nodegušā dzīvokļa īpašniekam pašvaldība pēc ugunsgrēka ir izīrējusi dzīvokli Viestura ielā. Šim cilvēkam novada būvvalde arī sūtījusi aicinājumu sakopt degušo ēku. Viņš pēc tam atnācis uz pašvaldību un teicis, ka viens pats viņš neko šajā situācijā nav spējīgs izdarīt.

“Dzirkstele” rakstīja, ka 2021.gada naktī uz 23.aprīli ugunsdzēsēji tika izsaukti uz Dzelzceļa ielu 3 Gulbenē, kur dega dzīvojamā māja 150 kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Ugunsgrēka dzēšanas darbos strādāja 12 ugunsdzēsēji glābēji no Gulbenes, Cesvaines un Balviem, dzēšanas darbos bija iesaistītas četras autocisternas. Pēc četrām stundām ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsgrēkā cietusī ēka ir celta aptuveni pirms 100 gadiem, taču nav iekļauta kultūras pieminekļu sarakstā.

Foto: Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.