Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Ko darīt, ja no dzīvokļa neiet prom nelūgts ciemiņš?

Foto: “Pexels”.

“Dzirkstele” bija lieciniece tam, kā kāds pašvaldības dzīvokļa īrnieks (kurš laikrakstu lūdz saglabāt viņa anonimitāti) sestdien, 20.maijā, skaļi sašutis gāja ārā no Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas. Laikrakstam vīrietis teica: “Biju šodien meklēt palīdzību vispirms pašvaldības policijā. Tur mani sūtīja iet uz Valsts policiju. Tur mani sūtīja iet uz pašvaldību. Pašvaldībā pateica, ka jādodas tomēr uz Valsts policiju, jo runa ir par huligānisku rīcību. Bet ja neviens nepalīdz, ko man darīt?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāsts ir par pašvaldības dzīvokli, kurā vīrietis mitinās kopā ar savu faktisko dzīvesbiedri – 1.grupas invalīdi. Namatēvs darbdienās strādā. Pārnākot konstatē: vīrieša dzīvoklī bez viņa uzaicinājuma ir ienācis kaimiņa draugs (kura dzīvesvieta ir ārpus Gulbenes novada) un neiet projām. Svešinieks, būdams alkohola reibumā, dzīvoklī izsitis durvis tualetei, izturas ciniski, uzveda kā pie sevis mājās, darbojas pa virtuvi. Uz namatēva aicinājumu atstāt viņa īrēto dzīvokli svešinieks neatsaucas, tāpēc namatēvs sestdien devās meklē palīdzību, bet nesaņēma to.

Laikrakstam viņš teica, ka negrib atgriezties dzīvoklī, bet, ja atgriezīsies, baidās, ka nevaldīs pār sevi. Varot palaist rokas pret nelūgto ciemiņu, tad sekas varot būt arī letālas. Satrauktais vīrietis arī neslēpa – viņš ir recidīvists, vairākkārt atgriezies ieslodzījuma vietā.

“Dzirkstele” todien pat sazinājās ar Valsts policiju un informēja vadību par šo situāciju, lūdzot iesaistīties un palīdzēt to atrisināt, lai nesekotu kriminālnoziegums. Tika solīts reaģēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības deputāts Aivars Circens, kurš ir pensionēts jurists, “Dzirkstelei” šo situāciju komentēja tā: “Bez saimnieka atļaujas iekļūšana svešā telpā – tur jau ir krimināla rakstura iezīmes. Tikai īsti nevar saprast, dzīvokļa saimnieks ir vai nav ieaicinājis svešinieku paciemoties. Ja tur notiek alkohola lietošana, visādi var būt. Tomēr arī tad ciemiņam jāatšķir, ka viņš ir aicināts atnākt vienreiz, nevis ciemoties pastāvīgi. Šī ir situācija, kuru Valsts policijai ir jāpalīdz izvērtēt un atrisināt.”

A.Circens norādīja, ka nelūgtā ciemiņa uzvedība atbilst Krimināllikuma 143.panta 1.daļai – personas mājokļa neaizskaramības pārkāpšana. Likums par nelikumīgu iekļūšanu mājoklī pret tajā dzīvojošās personas gribu paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Kāpēc pie manis neviens nenāk??? Paši aicinat,paši kopā dzerat un brīnās,ka dzīvo ilgāk ciemiņš.

  2. Viņš varbūt ir aicināts no “faktiskās dzīvesbiedres” puses?🤷‍♂️

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.