Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lasītājs jautā: Vai ir bijusi atskaite par to, kā sokas ar latvāņu apkarošanu Gulbenes novadam?

Lasītāja foto

“Vai ir bijusi kāda atskaite par to, kā sokas ar latvāņu apkarošanu Gulbenes novadam? Bija izziņots, ka ir šāds plāns, bet realitātē vietām latvāņi jau naski aug un ne pirmo gadu,“ “Dzirkstelei” e-pasta vēstulē ziņo kāds lasītājs. Viņš pievienojis arī koordinātes, kur novērojis augam latvāņus Gulbenes novadā grants seguma ceļa malā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” stāsta, ka trešo gadu pašvaldība sadarbojas ar publiskajā iepirkumā uzvarējušu uzņēmumu, kurš plānveidīgi ķīmiski iznīcina latvāņus (miglojot ar selektīvajiem herbicīdiem) pašvaldībai piederošo zemju teritorijās.

“Arī šogad latvāņu miglošana notika. Ir pabeigta, tagad jāgaida rezultāts. Pēc miglošanas mēneša laikā latvāņiem bija jākļūst dzelteniem. Šomēnes, jūlijā, apkarotāji atkal ieradīsies pie mums, izvērtēs un tur, kur rezultāta nav, latvāņiem vienkārši izcirtīs galvas. Tāpat, kā tas tika darīts citus gadus,” viņš saka.

K.Dauksts precizē, ka latvāņu iznīcināšana notiek pašvaldības īpašumos, par kuriem bija saņemta informācija, ka tur ieviesies šis invazīvais augs. Viņš arī norāda, ka mehāniska latvāņu iznīcināšanas metode nav efektīva. Pļaušana notiek tikai pie ūdeņiem, jo tur nedrīkst miglot, lai ķīmija nenonāktu ūdenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par miglošanas efektivitāti, K.Dauksts saka: “To ietekmē daudz kas. Ja nomiglo un nākamajā dienā nolīst lietus, tad miglošanai nav nekādas jēgas.”

Gulbenē latvāņi migloti arī “zaļā dzelzceļa” tuvumā. K.Dauksts norāda, ka pie “zaļā dzelzceļa” latvāņi zaļoja tieši pilsētas teritorijā. Ja tagad tur vēl redzams kāds šis augs, tie ir tikai atsevišķi eksemplāri. Kopumā situācija ir kļuvusi daudz labāka.

Kopumā arī pagastos platības, kurās zaļo latvāņi, ir samazinājušās. Sākotnēji tie bija vispirms aptuveni 18 hektāri, tad apzināti vēl papildu hektāri. Par visām šīm teritorijām ziņots pakalpojuma sniedzējam. Šajās vietās situācija krietni uzlabojusies, taču, kā norāda K.Dauksts, pašvaldībai veidojas jaunas platības, ja blakus privātajos īpašumos necīnās ar latvāņiem.

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. lasītājs jautā: kam ziņot, ja plkst. 22, pēc pašvaldības policijas darba laika, Raiņa ielā tiek iekurināts pekles ugunskurs un kurinātas visādas smirdeklības? Puspilsētai nav gaisa, ko elpot!

    5
    1
  2. veicas ļoti labi, nu latvāņi aug arī pašā Gulbenes centrā īpašumā pie Blaumaņa ielas, ejot garām uz Nākotnes ielu vai no Nākotnes ielas uz Skolas ielas pusi privātmājas pagalmā ir redzams Karalisks ziedošss latvāņu karalis ap 1,8 m garumā, kurš jau daļēji ir izsējis savu sēklu un nu beidzot ulbenei būs savs lepnums latvāņu plantācija Skolas ielā un pie Blaumaņa ielas tāpatās sādžai ir lieli panākumi latvāņu izplatībā parkā pie Mazās spārītes tilta pa kreiso pusi pie udens raženi aug divi latvāņi, bet nu gulbenei ir ceļš uz lieliem panākumiem latvāņu pavairošanā

  3. te nesen ierosināja, ka vajag maksāt naudu par katru atnesto latvāņa daļu- un sanesīs visus līdz pēdējam.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.