Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par protestiem

Andis Caunītis. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ir pārdomas par protestiem saistībā ar mazajām lauku skolām, par to saglabāšanu. Bet vai runājam par finansēšanas modeli, kas ļautu mazajām skolām pastāvēt?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Es sāku iet skolas gaitās 1978. gadā toreizējā Rēveļu pamatskolā. Jau kopš tā laika faktiski Latvijā nav bijis neviena finansēšanas modeļa, kas dotu priekšrocību mazajām lauku skolām. Mani brālēni skolā gāja Rīgā, brīvdienās satikāmies. Viņi stāstīja par savām skolām, es par savu skolu. Varēju salīdzināt. Brālēniem bija iespēja apskatīt manu skolu, kurā tolaik vēl bija sausās tualetes. Mani brālēni bija izbrīnīti. Arī tagad atšķiras tās iespējas, kādas ir Gulbenes novada vidusskolā un kādas ir lauku skolās.

Ja Latvijā tagad noprotestēs un panāks, ka uz kādu brīdi aizkavēsies dažas lauku skolas aizvēršana, ko tas dos ilgtermiņā? Būtiski nemainoties finansēšanas modelim, lielajām skolām arvien būs priekšrocības, salīdzinot ar mazajām. Un tad agri vai vēlu būs grūtības, jo tas, kam ir nauda, attīstīsies, bet tas, kam pietrūks, nīkuļos.

Pagaidām nav tāda modeļa, lai vienlīdz labi varētu attīstīties pilnīgi visas skolas valstī.

— Anda Caunīša viedokli pierakstījusi Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Vecie komunisti pēc karogu maiņas zemi, mantu sadalīja, ‘biznesu’ par veco LPSR PSKP naudu iedibināja. Tagad baudiet augļus! Paši vien jau tos laukus iztukšojāt ar savām rokām un “gudrajiem” lēmumiem. Izlietu ūdeni vairs nesasmelsiet. Vairojieties savā burbulī un neņaudiet, ka neviens ar savu galvu uz pleciem jūs vairs nemīl.

  22
  1
 2. Tiešām …… visiem novada bērniem būs jāmācās Gulbenes novada vidusskolā?
  Laikam jau nevajadzētu sacerēties….. tad vecāki bērnus sāks vadāt uz Madonu, Smilteni…. un arī paši tur meklēs darbu.

  34
  1
 3. Cik ilgi Rankas bērniem jābrauc līdz Gulbenei? Smiltene tuvāk.

  28
 4. Runājot par Gulbenes viduskolu tur bērni kā siļķu mucā,un liels bardaks ar skolotājiem. Komunikācija ar vecākiem nulle

  14
  1
 5. Sausā tualete, bij ja pabaismīga. Bet vai mūsdienās tas ir korektākais salīdzinājums? Un, ja patiešām šodien kaut kur kādā skolā ir sausā tualete, tā ir jūsu, amatpersonu atbildība.

  21
  1
 6. Tagad tak tā nav . Nevajag salīdzināt, nesalīdzināmus lielumus. Ja nav ko lādzīgu teikt, nevajag vispār piepūlēties un kaut ko runāt. Kāda mums daļa, kāda bija tualete viņa brālēniem vai viņam. Sviests!

  14
  1
 7. tad bērnus no trūcīgām ģimenēm pārvietojam uz tuīgām

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.