Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tukumnieci patīkami pārsteidz stilizētā egle Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pa ceļam uz Alūksni 19.janvārī speciāli piestāju Gulbenē, lai apskatītu skandalozo egli, par ko rakstīja daudzi. Esmu pārsteigta, ka no Rīgas un citām lielajām pilsētām tik tālā vietā ir uzlikts kaut kas tik moderns! Tur vajadzēja lielu drosmi, kas ir pretrunā praktiskā latvieša vai latvieša pelēkā domāšanai, kas nosaka: ja nav dabiskas egles, neko citu nevajag. Bet mēs katrs taču varam vēl rotāt savu egli! Un te, centrā, ir ļoti gaumīgs vides objekts. Tāds modernisms dziļos laukos! Tik skaisti! Egle, kurā var ieiet iekšā, var nofotografēties no iekšpuses. Nekur citur es kaut ko tādu neesmu redzējusi. Šajā gadumijā vēl speciāli braucu skatīties Viļņas egli. Arī bija skaista. Un šī, kas Gulbenē, arī ir skaista. Jābrauc pusei Latvijas skatīties, priecāties un smelties ierosmi par tik inovatīvu risinājumu. Šis minimālisms, siltā, saulainā gaisma. Silda! Nevajag mirgošanu, nevajag zilo krāsu, nevajag pārmērīgi daudz izgaismojuma!

– Zanes no Tukuma sacīto pierakstījusi Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Tukumā vienreiz esmu bijis un ļoti biju vīlies par šo pilsētu tādu paši lauki jo darīt nebija ko un redzēt arī nebija ko!

  5
  1
 2. Pieradām pie strūklakas – ugunskura, pieradīsim arī pie egles-raķetes. Normāli. Kļūstam par īstiem ziemeļniekiem. Jo jocīgāk, jo labāk. Man patīk.

  5
  3
 3. Tāds modernisms dziļos laukos…. nopietni… tik tālu no Rīgas. Tik dziļdomīga Zane no Tukuma. Vērts publicēt nopietnākā laikrakstā. Gulbene ir pilsēta un ne tik tālu no Rīgas.

  10
 4. Katram ir tiesības uz savu viedokli. Un skaitļi ir skaitļi: mums ap 7000 iedzīvotāju, Tukumā – ap 17 000… Es nudien nejūtos aizvainota, ka dzīvoju laukos, jo es tur dzīvoju.

  9
  5
 5. Stipri šaubos ka ta bij tukumniece un tieši tad kad dzirkstele tur grozījās. Kaut kā dīvaini.

 6. Tukumà patreiz atver biznesa inkubatora atbalsta vienìbu,tamdèĺ pàrstàve bij ieradusies Gulbenè.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.