Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VIEDOKLIS: Par Valsts prezidenta vēlēšanām domājot

Jānis Zvaigzne. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Starp daudzajām Valsts prezidenta amata kandidātam izvirzītajām prasībām pirmajā vietā es lieku perfektu vismaz divu svešvalodu prasmi. Atjaunotās Latvijas laikā prezidenti ar zināmo izņēmumu šai prasībai nav atbilduši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nest Latvijas vārdu pasaulē, veicināt mazās valsts atpazīstamību, paaugstināt tās prestižu, oficiālos un neoficiālos kontaktos stiprināt ekonomiskos un kultūras sakarus, sadarbību starp valstīm, veidot vienotu pozīciju Eiropai, arī pasaulei būtiskos jautājumos – šos uzdevumus ar savām valodu zināšanām lieliski veic Egils Levits.

Es daudz domāju par to, kā var būt tā, ka daudzajās aptaujās Egils Levits tiek nosaukts par pašu sliktāko Latvijas Valsts prezidentu pēc neatkarības atgūšanas. Labāki ir bijuši visi tie prezidenti bez angļu valodas zināšanām, kuri tāpēc nav spējuši runāt ar pasaules līderiem kā līdzīgs ar līdzīgu. Labāks par Levitu uzskatīts arī prezidents, kurš viesojies Kremlī un apgalvojis, ka Putins ir labs draugs.

Aptaujas rezultātus nosaka arī tas, ka prezidenta starptautiskā darbība paliek ārpus “ikdienas” cilvēka interešu jomas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liels ir Latvijā dzīvojošo “citādi domājošo” pilsoņu skaits. Viņiem nevar patikt Levita augsti paceltais latviskuma, latviskās identitātes, nacionālā jautājuma karogs.

Interesanta būtu aptauja, kurš no atjaunotās Latvijas līdzšinējiem prezidentiem ierindojams tūlīt aiz neaizsniedzamās Vairas Vīķes-Freibergas.

Gan Egils Levits, gan Krišjānis Kariņš ir prasmīgi, pašaizliedzīgi, cienījami valstsvīri. Viņu darbību ierobežojis, līdz ar to nepopularitāti zināmā sabiedrības daļā radījis šis laiks ar Covid-19, ar karu Ukrainā. Traucējoši, ka Saeimas koalīcijā radusies opozīcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uldi Pīlēnu var ievēlēt par Latvijas Valsts prezidentu ar opozīcijas balsīm. Kandidāts uz pārmetumu par to atbild, ka visus deputātus ievēlējusi tauta, visi viņam līdzvērtīgi, vienādi. Tātad tuvi tie, kuru ievēlētāji rauj Ukrainas karogus, kuri nav mierā ar Latvijas Okupācijas muzeja darbību, gatavi svinēt 9.maiju, veic citas prokrieviskas darbības. Tātad šādi ļaudis ievēlēs Latvijas Valsts prezidentu!

Tīši vai netīši šoreiz pirmsvēlēšanu kampaņa stipri iekavēta, nav polemikas, maza tautas aktivitāte kandidātu apspriešanā.

– Jānis Zvaigzne Litenē

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Šoreiz nu gan Zvaigznes kungam nevaru piekrist.Levits gan nav tas cilvēks,kuram rūp Latvijas tauta.Un runāt kāds var mācēt 10 valodās,tikai tas neko nedod mums,tautai.Kā līdzīgs ar līdzīgu var runāt arī bez tās izslavētās angļu valodas,priekš tam ir tulki.Runāt savā,latviešu valodā,manuprāt ir daudz lielāka cieņa pret savu valsti.Jau tā angļu valoda visur dominē.Nekad neaizmirsīšu un nepiedošu Levita atbalstu piespiedu vakcinācijai un darba un iztikas zaudēšanu daļai tautas.Kur tad palika tiesības katram izlemt par savu rīcību šajā jautājumā?Vakcīna nebija nekāda brīnumzāle,bet farmācijas milžu biznesa projets.Ne jau par velti tagad tik daudzi cīnās ar pietiekoši nepārbaudītas vakcīnas sekām.Un vēl tā levita ņirgāšanās par nevakcinētajiem….necienu šādu prezidentu un nevēlos redzēt viņu atkārtoti prezidenta krēslā.

    17
    7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.