Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sacensībās “Gulbenes apļi 2023” startē 222 dalībnieki

Svētdien norisinājās 18. tautas skrējiens un soļošanas sacensības „Gulbenes apļi 2023”, kas šogad pulcēja 222 dalībniekus. Par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 kilometru distancē trešo gadu pēc kārtas kļuva Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/GNBJSS). Dāmu konkurencē 6 kilometru distancē pārliecinoši uzvaru svinēja Sintija Birzniece (GNBJSS). Par to informē Gulbenes novada Sporta pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3, 6 un 9 kilometru distances bija jāveic pilsētas ielās.

Sacensības atklāja 15 soļotāji

Soļotājiem bija jāpieveic 3 kilometri. Dāmu konkurencē uzvarēja Irita Bačka (Druviena), otro vietu izcīnīja Katrīna Smoļaka, trešā – Paula Šmagre (abas no Alūksnes BJSS).

Dāmu S35+ grupā uzvarēja Zoja Ribuša (Alūksnes BJSS), kura bija arī starp dāmām absolūti ātrākā. Otrajā vietā – Anita Žavrida (Gulbene). Vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Niks Markovs, otrais – Renārs Neilands (abi no GNBJSS), trešajā vietā – Alūksnes sporta skolas audzēknis Kārlis Strodāns.

Senioru V40+ grupā uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā – Harijs Āboliņš (Gulbene), otro vietu ieguva Raivis Bērziņš (Gulbene), kuram arī absolūti ātrākais rezultāts 3000 m soļošanā. Trešajā vietā – Guntis Balodis (Druviena).

400 metrus skrien 39 bērni

Paši mazākie dalībnieki (vecumā līdz 7 gadiem) startēja 400 metru distancē, kuru šogad veica 24 zēni un 15 meitenes. Ātrākā no meitenēm bija Rūta Dreiškena, otrajā vietā – Adriāna Ozola, trešā – Rebeka Berkolde (visas no GNBJSS). Zēniem uzvarēja Bruno Bondars (FK “Ādaži”), aiz viņa – Dāvis Paipals (Gulbene), trešais – Olivers Stivka (GNBJSS). 400 metrus veica arī četri 2021.gadā dzimuši bērni: Emīlija Griķe, Marvins Metjū Stībelis, Armīns Kopeļevs un Alekss Kākars.

Viskuplākais dalībnieku skaits!

S10 un V10 vecuma grupās uz starta līnijas 1000 metru distancē stājās 34 meitenes un 31 zēns. Uzrādot augstvērtīgu rezultātu, par absolūto uzvarētāju šajā distancē kļuva Kate Birzniece, kura savā grupā arī bija pirmā, otrajā vietā – Anna Jankava, trešā – Anete Pumpure (visas no GNBJSS). Zēnu konkurencē uzvarēja Ernests Berkolds, otrajā vietā – Daniels Biezais (abi no GNBJSS/SK “Lejasciems”), trešais – Kārlis Auzāns (GNBJSS).

3 kilometru distancē uz starta – 62 skrējēji

3 kilometru distancē dāmu konkurencē absolūti ātrākā bija S14 vecuma grupas uzvarētāja Agate Sīmane (GNBJSS), otrā – Amanda Jozepa (GNBJSS/SK “Lejasciems”), trešā – Ance Poļaka (Alūksnes SS).

S12 grupas meiteņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Elīna Pelēce (GNBJSS), otrā – Beatrise Birzniece (GNBJSS), trešā – Madara Donska (Alūksnes SS). V12 grupā starp zēniem risinājās sīva cīņa par godalgoto trijnieku, tomēr nepārspēts izrādījās alūksnietis Reinis Teters-Teterovskis. Otro vietu izrāva Edvīns Pabērzs (GNBJSS), bet aiz viņa – Jāzeps Kubuliņš (GNBJSS/SK “Lejasciems”).

Dāmām S50 grupā godalgotās vietas noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, kur pārliecinoši par uzvarētāju kļuva Ilze Boldāne (Gulbene), otrajā vietā – Inga Melne (Galgauska).

Arī V60 grupas dalībniekiem rezultāta noskaidrošanai tika pielāgots starptautiskais koeficients veterāniem un par uzvarētāju kļuva Jānis Klimons (Lizums), otrajā vietā – Jānis Supe (Tirza), trešo vietu ieguva Jānis Ančs (Gulbene).

“Tautas klasē” dāmu konkurencē uzvarēja Linda Savļaka-Bondare no Ādažiem, otrajā vietā – viņas māsa Līga Berkolde (Pilskalns), trešajā vietā – Aļona Lemeša (Gulbene). Vīriešiem “Tautas klasē” uzvarēja Ivars Kažmers (Jaungulbene), kuram arī absolūti labākais rezultāts šajā distancē. Otrajā vietā – Rafaels Vavilins (GNBJSS), trešais – Gatis Rikveilis (Gulbene).

6 kilometru distancē – 26 dalībnieki

Izcilu sniegumu demonstrēja un par absolūto, kā arī S 18 grupas uzvarētāju kļuva Sintija Birzniece, otro vietu S18 grupā izcīnīja Ieva Kalniņa, trešā – Laura Ozerova (visas no GNBJSS).

Sieviešu grupā uzvarēja Jolanta Pence (GNBJSS/SK “Lejasciems”), otrajā vietā – Laila Lībere (Gulbene), trešā – Beāte Medne.

S40 grupā labāko rezultātu uzrādīja Dace Birzniece (Stāmeriena), otrā – Sandra Volodina (Gulbene), trešā – Zlata Kallase (Gulbene).

6 kilometru skrējienā par absolūto uzvarētāju kļuva V14 grupas ātrākais skrējējs Mārcis Glāznieks (GNBJSS/SK “Lejasciems”), otrajā vietā – alūksnietis Aivis Jermacāns, trešais – Niks Ronis (GNBJSS).

V50 grupā uzvarēja Antis Zunda (Gulbene), aiz viņa – Ivars Poļaks (Alūksne).

9 kilometru distanci veica 15 sportisti

Trešo gadu pēc kārtas triumfēja Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/GNBJSS), otro vietu izcīnīja Flavio Nunes (“Matisons Runner`s Club”), trešais – Liners Laizāns (GNBJSS).

V18 grupā uzvarēja Artūrs Filips Igaviņš, otrajā vietā – Adrians Stepe (abi no GNBJSS/SK “Lejasciems”), trešajā vietā – Oskars Priedītis (GNBJSS).

V40 grupā finiša līniju visātrāk sasniedza Salvis Žīgurs (Kalniena), otrais – Raimonds Siliņš (Jaunanna), trešais – Kārlis Ošs (Stāmeriena).

Tradicionāli tika sveiktas arī kuplākās komandas, kas šoreiz bija Gulbenes novada BJSS un Alūksnes sporta skolas komandas.