Spārītes parkā Gulbenē notiek orientēšanās festivāls

15.oktobrī Spārītes parkā Gulbenē projekta “Parki bez robežām – plašāk” un Latvijas Veselības sporta nedēļas ietvaros norisinājās orientēšanās sacensības “Spārītes parka orientēšanās festivāls”, pulcējot 50 dalībniekus. Par to informē Gulbenes novada Sporta pārvalde.

Projekta gaitā tika atjaunota Spārītes un Emzes parka orientēšanās karte ar mērķi to izmantot gan sacensībās un pasākumos, gan arī ikvienam iedzīvotājam, tādējādi attīstot orientēšanās sporta kultūru Gulbenē un ļaujot precīzā kartē efektīvi plānot distances un kontrolpunktu atrašanās vietas.

Orientēšanās festivāla laikā sportisti spēkiem mērojās pavēles distancē. Spārītes parka un Emzes parka dabas aizsardzības teritorija ar dažādu veģetācijas tipu un regulāru stigu un taku tīklu ļāva dalībniekiem izvēlēties krasi atšķirīgus ceļu variantus.

Sacensībās tika izdalītas 15 grupas. Jaunākās grupas dalībniekiem bija jāorientējas kilometru garā marķētā distancē. S10 grupā uzvarēja gulbeniete Kate Putne. Ar vienādu rezultātu 2.vietā – Keita un Elizabete Magones. Zēnu konkurencē 1.vietā – Raivo Sarkangalvis, 2. – Jēkabs Slikšjānis (abi no no Grundzāles). 3.vietu izcīnīja Balvu novada jaunais orientierists Roberts Bodrovs.

S13 grupā uzvarēja Laima Puriņa (Grundzāle), bet jauniešiem – Artis Harkins (Gaujiena).

S16 grupas jaunietes spēkiem mērojās 3,9 kilometru distancē ar 13 kontrolpunktiem. Uzvarētja OK “Alūksne” pārstāve Madara Jaunzema. 2.vietu ieguva Viola Šķirpāne, 3. – Elīna Vagule (abas no Gulbenes novada BJSS). Šīs vecuma grupas jaunieši spēkiem mērojās 5,7 kilometrus garajā distancē ar 20 kontrolpunktiem. Šoreiz viss goda pjedestāls tika Gulbenes novada BJSS audzēkņiem: 1.vietā – Dāvis Groševs, 2. – Rafaels Vavilins, 3. – Andris Livcāns. S19 grupas jaunietes arī spēkiem mērojās šajā distancē. Par uzvarētāju kļuva Marta Kalniņa (Gaujiena), otrā – Marta Felicita Sņegova (Rugāju vsk.).

5,7 kilometru distancē sacentās arī S40 un SE dāmas. Labāko rezultātu starp dāmām uzrādīja S40 grupas uzvarētāja Daiga Krēsliņa (OK “Alnis”). 2.vietu izcīnīja Dace Anča (Gulbenes novada Sporta pārvalde), 3. – Alla Jaunzema (OK “Alūksne”). SE grupā uzvarēja Aiga Putne (Ozolkalns), aiz viņas – Aina Bodrova (“Baisie eži”), 3. – Laila Lībere (Gulbene).

7 kilometru distancē ar 19 kontrolpunktiem spēkiem mērojās VE un V40 grupu pārstāvji. Kungu Elitē triumfēja Austris Kalniņš (Gaujiena), 2.vietā – Māris Vabulnieks (Ape), 3. – Alvis Putnis (Gulbene). V40 grupā uzvarēja Raivis Kalniņš (Gaujiena), 2.vietu izcīnīja Valerijs Prosolkovs (OK “Azimuts”), 3. – Māris Stabiņš (Grundzāle).

S60 grupā 3 kilometru distancē 1.vietā – Ārija Bertuka no Alūksnes, 2. – Zinaīda Logina no Balviem. V60 grupas kungi spēkiem mērojās 3,9 kilometru distancē. Sīvā cīņā par uzvarētāju kļuva smiltenietis Aldis Lapiņš (OK “Azimuts”), tikai 40 sekundes aiz viņa – Uldis Bertuks (OK “Alūksne”), 3. – Ivars Zariņš (“Baisie eži”).

“Open” grupas dalībnieki sacentās 3 kilometru distancē ar 12 kontrolpunktiem. Par uzvarētāju kļuva Pāvels Veselovs, 2. – Lauris Krēmers (abi no Gulbenes novada Sporta pārvaldes), 3. – Tarass Prosolkovs (OK “Azimuts”).