Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Liepna” noritējusi Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta noslēguma vizīte

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Liepna” (PMIC) Alūksnes novadā 21. decembrī notika Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda Ārkārtas finanšu instrumenta projekta “Steidzamu izmitināšanas un humānās palīdzības vajadzību risināšana, ko rada palielināts patvērumu meklētāju skaits Latvijā” (Projekts) noslēguma vizīte, kurā piedalījās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (Pārvalde) amatpersonas un sadarbības partneri – Iekšlietu ministrijas un Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāvji. Par to informē Pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā sarežģītos un mainīgos pasaules ģeopolitiskos apstākļus, Pārvalde, izmantojot Projekta finansējumu, īstenoja virkni pasākumu, lai tiktu izveidots un labiekārtots PMIC, kurā iespējams izmitināt 250 personas. Projekta ietvaros tika veikti apjomīgi tehniskie uzlabojumi un nodrošināta PMIC personāla – 15 darbinieku – pieņemšana darbā, kā arī patvēruma meklētājiem nodrošināta iespēja PMIC telpās saņemt ģimenes ārsta un Sabiedrības integrācijas fonda mentoru konsultācijas.

Vizītes laikā amatpersonas guva ieskatu par PMIC telpās veiktajiem uzlabojumiem un pielāgojumiem, apskatīja telpas un inventāru, kas ikdienā ļauj nodrošināt ēkā izmitinātajiem patvēruma meklētājiem funkcionālu un ērti izmantojamu vidi.

Kopš 21. augusta PMIC kopā jau ir tikuši izmitināti 419 patvēruma meklētāji no Afganistānas, Šrilankas, Irānas, Kamerūnas, Togo, Kongo, Sīrijas, Indijas, Etiopijas, Seišelu salām, Ganas, Kotdivuāras, Mali, Gambijas, Eritrejas, Bangladešas, Pakistānas, Somālijas, Jemenas, Ēģiptes, Tadžikistānas, Čadas, Sudānas, Gvinejas.

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.