Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Demontēs arī padomju pieminekļus Stradu, Galgauskas un Līgo pagastā

Piemiņas akmens Galgauskā. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Par vēl trīs pieminekļu demontāžu Gulbenes novadā noteiktā termiņā – līdz 15.novembrim – vietējie deputāti ir nobalsojuši 29.septembra domes sēdē. Tie visi padomju un nacistisko režīmu slavinošo objekti – noteikusi pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nolemts demontēt piemiņas akmeni, kas veltīts Stradu pagasta apkaimē kritušajiem partizāniem 1942.-1944.gadā. Piemineklis atrodas autoceļa Rēzekne-Gulbene labajā malā aiz Pededzes tilta uz Rēzeknes pusi.

Tāpat tiks demontēts piemiņas akmens, kas veltīts Galgauskas iedzīvotājiem, kuri cīnījās un krita par padomju varu. Tas atrodas blakus kultūras centra ēkai.

Demontēt ir paredzēts arī piemiņas akmeni, kas veltīts Līgo pagasta ciema iedzīvotājiem, kuri krituši dažādās kaujās līdz 1945.gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par demontāžu ir uzdots rūpēties pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļai. Demontāža pilnībā tiks apmaksāta no pašvaldības budžeta. Nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” stāsta, ka šie trīs pieminekļi nebija iekļauti obligāti nojaucamo sarakstā saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) norādēm. Šī jau ir papildu iniciatīva no pašvaldības puses. Turklāt šo trīs pieminekļu nojaukšanu valsts nefinansē daļēji (50 procentu apmērā), kā tas bija iepriekš, nojaucot VARAM norādītos četrus citus okupācijas pieminekļus Gulbenes novadā.

K.Dauksts stāsta, ka šobrīd jau ir demontēts piemiņas akmens milicijas darbinieka A.Līduma nošaušanas vietā Beļavas pagastā, plāksne saglabāta Okupācijas muzeja krājumam. Tāpat demontāžas darbi veikti Beļavas pagasta Letēs vietā, kur 1943.gada 18.jūlijā kritis Ziemeļlatvijas partizānu vienības komandieris Voldemārs Ezernieks un četri partizāni. Demontēta arī piemiņas plāksne, kas veltīta sarkanajiem partizāniem Imantam Sudmalim un Maldim Skrejam Stāmerienas pagastā. Demontēts arī piemineklis Druvienas pagastā vietā, kur kritis padomju armijas majors Pēteris Jakovenko.

 • Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (18)

 1. …kada nozime tos jaukt ja padomju laiki ir atgriezusies….valsts neatkaribas zaudesana satversmes neieverosana..demokratiju nomainot ar totalitaru rezimu..cenzuras ieviesana..vakcinacijas uzspuesana..varda brivibas liegsana sodisana..obligats karadienests.vel grib iznicinat uznemejdarbibu privatipasumus atnemt un nomainit kapitalismu pret industriluzacijas politiku. jeb to ka tev nekas nepiedefes. Un tu busi laimigs…ta vars hav briva demojratiska valsts.man tas viss atgadina padomju laikus….man skiet ka kapitalisms ir labaks jo cilveks var brivi veidot savu dzivi peec ieskatiem..domaju ka vislielaka vertibakatrai valstij ir neatkariga demokratija un briviba…puetiek agresoriem list cityu valstis un tas iekarot…dzivojiet jkatrs sava valstii un nebaziet degunus un neluriet aiz zoga ka kaiminvalstii gurki Aug.

  11
  25
 2. Slimie vandāļi!
  Neviens nav atļāvis nelietīgi izmantot mūsu nodokļu naudu.

  14
  21
 3. Ar jums ir interesanti bet mezaa last ogas man ir interesantak..dodos ogas..lai visiem jauka dienina

  2
  12
 4. Trollīši un heiteri, kā parasti, pirmie atsaucas uz realitātes un skaidras apziņas fenomeniem.

  11
  2
 5. Ierosinu visiem vatņikiem demontēt paklājus no sienām un arī atlikušos zobus no rožas!

  6
  12
 6. Sakiet domat ar galvu- visupirms ir jaaizvac vecie komunisti,cekisti un stukaci,kas musu novada ir parpilnam…

  13
  5
 7. visu ptokrievisko likvidēt, baigi labi.A ko nelikvidejat puksteņa pagriezšanu?tak arī komunistu laikā sākat šo stulbumu?

  12
  8
 8. Taņka ž., tas ka tu un tavi pindosu pielūdzēji būs Sibīrijā nav ne mazāko šaubu.

  3
  11
 9. Jus vel te nematies..nav verts vis nak un aiziet taluma un sakaas viss no gala.. es tikko no Meza vismaz esmu ko laga padarijusi..salasiju spaini dzervenu un aljksnenes city senu nebija…gaju majas un domaju..ja es vel kaut ko no sis pasaules velos..tad dzivot sava ipasumaa un saimniekot..audzet ogas..un last tas mezaa..un lai man neviens neuzbazas ar vakcinaciju ..covidojiet cik jus te gribiet..kaut vai apdirsieties..bet cilvektiesibam un satvermei but.

  5
  7
 10. Pec ieteikumuem var sopriest ka dazam nepatic he demokratiska neatkariga valsts ne cilvektiesibas..tatad padomija atgriezusies

  7
  2
 11. Kāda padomija? Mēs straujiem soļiem tuvojamies Ziemeļkorejai.

  11
  12
 12. Kā viņiem pukani sāk piedegt,es ellīgi esmu priecīgs.Jājauc nost viss kas atgādina smirdīgos padomijas laikus un vēl-jāizmēž no Latvijas visi koloboranti,tajā skaitā arī tā saucamie ,,latvieši,,!

  7
  2
 13. Vai kā jūs raudādami visu nojaukto atjaunosiet! 😂

  5
  18
 14. Lai sev … kastrē, … Kad kaķiem nav ko darīt, viņi pautus laiza, a deputāti ar mēsliem nodarbojas.

  5
  6
 15. Tak jaucat visu.dzivokļus ari lidz nullej krievi tak cela.visus tiltus majas .jums no ta vieglak paliks?!varesim labak dzivot???

  9
  11
 16. Sanāk, ka tikai krievi padomju laikos strādāja, latvieši neko nedarīja. Veca dziesma, nomainiet plati.

  15
  3
 17. Slimie āži! Jums bērniem pusdienām naudas nav, bet polittūrismam un visādām stulbībām gan pietiek.
  Sākat atcerēties ka 5.gadā dega baronu muižas. Jūs tādi pat nīsti kundziņi, kuri parazitē uz tautas rēķina.

  4
  3
 18. Stulba valdiba, iznicina savu vēsturi, ko amerika saka, to latvija ari dara, par naudu uzpirkta, brivas latvijas sen vairs nav, AMERIKA te ir SAIMNIEKS.

  2
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.