Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti maina taktiku finansējuma piesaistē Gulbīšu parka atjaunošanai

Foto: Pārsla Konrāde.

Gulbenes novada pašvaldība tomēr neaizņemsies 88 676 eiro Gulbīšu parka atjaunošanas 1.kārtas projektam Gulbenē un no sava budžeta vēl papildus projektam šogad un nākamgad neparedzēs 156 487,24 eiro finansējumu. Pašvaldība ies citu ceļu un uz izdevīgākiem nosacījumiem realizēs šo projektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti novada domes 26.oktobra sēdē nobalsoja atcelt iepriekš (28.septembra domes sēdē) izlemto stratēģiju naudas piesaistē projektam.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis deputātiem skaidroja, ka ar šo projektu pašvaldība varēs nākamgad pretendēt uz Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu. Viņš arī atzina, ka “šobrīd dažas tehniskas nianses kavējas, lai šogad varētu uzsākt aktīvu būvniecību” šajā objektā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Intars Liepiņš interesējās, vai kredīta neņemšana varētu radīt kādas problēmas šā projekta īstenošanai tuvākajā nākotnē, jo ir noslēgušās publiskā iepirkuma procedūras par Gulbīšu parka atjaunošanas 1.kārtu.

Pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane teica: “Vēl nav noslēgts būvniecības līgums.” Nemaz neesot iespējams parakstīt līgumu ar būvnieku, kamēr nav zināms, ka Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums projekta realizācijai būs. Viņa piebilda, ka līgums netiks lauzts arī ar publiskā iepirkuma ceļā izraudzīto būvuzraugu Gulbīšu parka atjaunošanas procesā. Līdz 1.decembrim līgumi tikšot noslēgti un sākšoties pirmie darbi, kuri saistīti ar demontāžu parkā.

A.Caunītis piebilda, ka grūti prognozēt, cik daudz reāli varēs paveikt parkā vēl šogad, nezinot, kādi būs laika apstākļi. Viņš arī uzsvēra, ka pašvaldībai izdevīgāk ir nevis prasīt kredītu parka atjaunošanas 1.kārtas darbiem, bet pretendēt uz ERAF finansējumu. Sevišķi tāpēc, ka parks ir publiskā ārtelpa. Un šajā gadījumā tieši šis apstāklis der, lai pretendētu uz Eiropas Savienības fondu naudu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. Varbūt pārskatīt arī projektu atbilstoši t.s. klimata izmaiņām? Vairāk lielu koku, vairāk dabisku materiālu, bērniem karstajā laikā draudzīgākas strūklakas… Vārdu sakot, varbūt zaļāku un videi draudzīgāku domāšanu. Tas notiek ne tikai tālajā civilizētajā pasaulē, bet arvien vairāk Latvijā. Modernizēsim un pašiem pēc tam būs kauns.

  4
  1
 2. Gulbenē visi parki ir ļoti bēdīgā izskatā. Spārītē var kājas salauzt brienot pa dubļu jūru uz Emzi. Arī melnā gulbja aplis nemaz nav labāks. Gulbīšu parkā gar malām vai nu dubļi,vai vecu vecās trotuāra flīzes. Kungi deputāti!Izstaigājiet tos maršrutus,kur staigā cilvēki,kas jūs ievēlēja. Tad tikai redzēsiet visu .Var jau braukt un smelties idejas uz tālām vietām. Pagaidām tas neko nav līdzējis. Pietiek aizbraukt uz Smilteni,Alūksni. Tās pilsētas nav lielākas par Gulbeni. Bet kā tur sakopts! Cilvēkiem ir kur atpūsties. Tagad sanāk tā. Uztaisa zaru čupu(piem.Spārītes saliņā) un tad nu lielās! Izdariet vienreiz kaut ko fundamentālu.Lai vairs nav jāpārstrādā. Gala rezultātā tas atmaksāsies.

  7
  1
 3. Varbūt vajadzētu pabeigt to kas atstāts nepabeigts.Vajadzētu domāt vispirms par darba vietām visi mūk prom vairs cilvēkus neredzi.Vai tad tiem melnajiem domes darba rūķiem jāstrādā par knapi minimumu citās pilsētās nez kāpēc ir savādāk… ..

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.