Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes luterāņu baznīcai – finansējums jumta daļas nomaiņai

Gulbenes luterāņu baznīca. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

20 000 eiro Vecgulbenes luterāņu baznīcas apsīdas (jeb altārtelpas) daļas jumta seguma nomaiņai un pārseguma siju protezēšanai ir piešķīrusi Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Par to liecina publiskotā informācija saistībā ar rezumēto konkursa otro kārtu kultūras šāgada programmai, kura paredz valsts finansējuma pašķiršanu pieminekļu konservācijai un restaurācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas otrajā kārtā Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē saņemti 102 pieteikumi par kopējo summu 1 522 999, 35 eiro. Izvērtējot iesniegumus, pārvaldes speciālisti atbalstījuši finansējuma piešķiršanu 48 objektiem par kopējo summu 500 000 eiro. Starp tiem ir arī jau minētais atbalsts Vecgulbenes luterāņu baznīcai. Norādīts, ka finansējums ir jāapgūst līdz šā gada 1.decembrim.

29.jūnijā novada būvvalde ir akceptējusi Gulbenes luterāņu baznīcas jumta seguma nomaiņas būvniecības ieceri – liecina publiskā informācija, kas ievietota Būvniecības valsts kontroles biroja mājaslapā. Publiskai apskatei pievienotajā ģenerālplānā kā atjaunojamā jumta platība ir 110 kvadrātmetri.

Novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis “Dzirkstelei” teica – draudze meklējot iespēju piesaistīt papildu investīcijas.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.