Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure, kura visu gadu rūpējas par Gulbenes melno gulbi Heinrihu, vērš uzmanību uz to, ka atkal kāds melno gulbi baro ar maizi, tādēļ gulbim radušās veselības problēmas. Viņa ļoti lūdz iedzīvotājus nebarot gulbi ar maizi, jo maize rada traucējumus gremošanas sistēmā.
Viņa uzsver, ka gulbis katru dienu tiek barots, tomēr, ja kādam rodas vēlme gulbim iedot kaut ko ēdamu, tad var dot, piemēram, pieneņu lapas, salātlapas, rīvētus burkānus, bez sāls vārītus kartupeļus, mazliet apvārītas auzas, kviešu graudus.
Ja kāds pamana, ka gulbim tiek dota maize, I.Žeigure lūdz zvanīt viņai pa tālruni 29463076. Viņa ir gatava izskaidrot cilvēkiem, kāpēc nedrīkst gulbim dot maizi.
Divus melnos gulbjus – puisi un meiteni – gulbeniešiem 2015.gadā uzdāvināja Malēniešu klubs no Cēsīm. Pašvaldība tiem iekārtoja drošu vasaras mītni Spārītes parkā par aptuveni 3200 eiro. Gulbenes melnajiem gulbjiem vārdi tika doti par godu Vecgulbenes baronu Volfu mīlas pārim, taču savu Marisu gulbis Heinrihs zaudēja 2016.gadā. I.Žeigure uzsver, ka gulbja meitene gāja bojā no slimības, ko izraisīja barošana ar maizi.
Arī ornitologi uzsver, ka savvaļas putnus ar maizi barot nevajadzētu. Gulbis ēd zāli, aļģes, planktonu, ūdensaugu saknes, gumus, stiebrus, lapas, mazos kukaiņus. Latvijā netiek veikti pētījumi, kā maize ietekmē gulbja organismu, tomēr ornitologi novērojuši, ka tie gulbji, kas pārtiek no maizes, dzīvo mazāk nekā savvaļas putni. Savvaļas putnu vidējais dzīves ilgums ir 10 līdz 12 gadi, taču pieradināts gulbis dzīvo aptuveni 8 gadus.
Interesanti, kam domātas kameras, ja neredz, kas šo neprātu piekopj?!
Kur skatās dabas draugi, ka tā vairāku gadu garumā moka putnu. Skaistu putnu, kam apgriež spārnus un baro ar nepiemērotu barību.